Nauka czytania i pisania. Dlaczego warto zacząć ją już w przedszkolu?

Odsłon: 42 Ocen: 0 

test Nauka czytania i pisania w obecnych czasach przestała być domeną edukacji wczesnoszkolnej i pojawia się już w przedszkolu. Kształtowanie tych kluczowych umiejętności na tak wczesnym etapie rozwoju dzieci wzbudza sporo kontrowersji zarówno wśród specjalistów czy pedagogów, jak i wśród rodziców. Jedni twierdzą, że to za wcześnie, drudzy – przeciwnie – uważają, że im wcześniej, tym lepiej.  Z naszego artykułu dowiesz się, dlaczego warto zacząć naukę czytania i pisania już w przedszkolu.

Wyświetl

Václav Laurin i Václav Klement – ojcowie marki Škoda

Odsłon: 40 Ocen: 0 

test 17 grudnia 1895 roku, Václav Laurin i Václav Klement rozpoczęli wspólną działalność. Zaczęli od rowerów, rewolucyjnych motocykli, by skończyć na samochodach. To właśnie w ten sposób zrodziła się dzisiejsza Škoda, czyli niezwykle popularna i lubiana marka samochodowa. Kim jednak tak właściwie byli Václav Laurin i Václav Klement i jak doszło do tak wielkiego rozwoju marki?

Wyświetl

Czy nauka języka angielskiego od podstaw musi być trudna?

Odsłon: 46 Ocen: 0 

test Problemy z nauką języka są dość powszechne ze względu na nieskuteczne metody stosowane w szkołach. Kiedy za młodu zniechęcimy się do danego przedmiotu, trudno jest nam potem zmienić zdanie. To nie musi jednak tak wyglądać! Poniżej podpowiemy Ci, co zrobić, by angielski nie był już nigdy więcej Twoją zmorą!

Wyświetl

Szkolenia BHP dla lekarzy

Odsłon: 65 Ocen: 0 

test W każdej pracy wymagane jest wykonywanie wstępnych i okresowych szkoleń BHP. Służą one aktualizacji i uzupełnieniu wiedzy z tego zakresu. Zakończone zawsze są egzaminem, który pozwala uzyskać odpowiedni certyfikat. Dokładnie taki sam proces dotyczy też pra-cowników służby zdrowia, którzy w obecnych czasach pracują ostatkiem sił, próbując swoim wysiłkiem załatać dziury w obsadzie szpitali i jednostek leczniczych.

Wyświetl

Sposoby nauki języków obcych

Odsłon: 221 Ocen: 0 

test Nauka, którą znasz od zawsze czyli zakuć, zdać i zapomnieć nie jest ani skuteczna, ani nie wpływa na Twoje kwalifikacje zawodowe oraz zdolności językowe. W tym artykule postaramy przybliżyć inne metody nauki języki obcych oraz przekonać, że zdobywanie wiedzy nie musi być trudne i nieprzyjemne. W końcu dzisiaj, dzięki badaniom i odkrywaniu nowych metod komunikacyjnych, wiemy jak najlepiej przyswajamy wiedzę. Przypominamy jednak, że każdy sposób może być dobry lub zły – warto jest dopasować go do swoich preferencji i upodobań.

Wyświetl

1

2 3 4 5

«
Proszę czekać
Zapamiętaj mnie