Charakterystyka Berty Sonnenbruch – „Niemcy”, wypracowanie

Odsłon: 2 Ocen: 3  (100 %)

test Jeśli potrzebujesz charakterystyki Berty Sonnenbruch, jednej z bohaterek dramatu L. Kruczkowskiego pod tytułem „Niemcy” to zapoznaj się z poniższą pracą. Być może okażę się właśnie tym czego potrzebujesz. Berta była żoną profesora Waltera Sonnenbrucha oraz matką trojga dzieci: Eryka, Ruth i Williego. Jej najstarszy syn Eryk zginął w walce o władzę Niemiec nad całą Europą. Kobieta była pogodzona z tą śmiercią, bowiem wierzyła w wyższość Niemiec nad innymi narodami, podzielała faszystowskie poglądy. Była dumna, że jej syn poległ dla tak ważnej i wzniosłej sprawy. Nie czuła rozpaczy, bo utożsamiała swój ból z innymi matkami, których synowie też polegli na frontach. Wypracowanie zawiera 364 wyrazy.

Wyświetl

Charakterystyka Ruth Sonnenbruch – „Niemcy” L. Kruczkowski

Odsłon: 1 Ocen: 4  (100 %)

test Ruth Sonnenbruch była jedną z postaci występujących w dramacie L. Kruczkowskiego pod tytułem „Niemcy”. Była ona córką profesora i Berty Sonnenbruchów oraz siostrą zagorzałego oficera SS, Williego. Ruth była energiczną i pewną siebie kobietą. Była wyczulona na opinie ludzi. Bardzo chciała by ją szanowano i lubiano. Kochała swojego ojca, była wyrozumiała dla jego działań i zachowań. Wierzyła, że gdyby nie paraliżowała go niemoc potrafiłby pomóc swojemu przyjacielowi Joachimowi. Dlatego tez to właśnie ona jako jedyna z rodziny przejęła rolę ojca i udzieliła pomocy zbiegowi. Miała w sobie nie tylko dużo odwagi, ale i ludzkiej solidarności. Wypracowanie zawiera 377 wyrazów.

Wyświetl

Charakterystyka Williego Sonnenbrucha – „Niemcy”, wypracowanie

Odsłon: 11 Ocen: 7  (100 %)

test Jednym z bohaterów występujących w dramacie L. Kruczkowskiego pod tytułem „Niemcy” był Willi Sonnenbruch. Był on synem profesora i Berty Sonnenbruchów oraz bratem Ruth i zmarłego Eryka. Willi był dwudziestokilkuletnim przystojnym mężczyzną. Był wysoki, miał blond włosy i niebieskie oczy. Jego wygląd idealnie odwzorowywał typ germański. Wychowywał się w szeregach Hitlerjugend. Studiował też historię sztuki, na której piękno był bardzo wrażliwy. Jednak jako oficer SS był człowiekiem bezwzględnym i okrutnym, pozbawionym ludzkich uczuć i litości. Nie czul więzi z ojcem, uważał go za tchórza. Nie kochał siostry i był przeciwny jej działaniom. Potrafił donieść na nią i nawet odprowadzić na posterunek, gdy próbowała pomóc zbiegowi. Jedyne kogo kochał Willi, to jego matka. Wypracowanie zawiera 378 wyrazów.

Wyświetl

Charakterystyka Waltera Sonnenbrucha – „Niemcy”, wypracowanie

Odsłon: 1 Ocen: 0 

test Poniższe wypracowanie z języka polskiego stanowi charakterystykę Waltera Sonnenbrucha, bohatera występującego w dramacie pod tytułem „Niemcy” napisanego przez L. Kruczkowskiego. Sonnenbruch był profesorem biologii i międzynarodowym autorytetem w tej dziedzinie. Był wybitnym intelektualistą, człowiekiem wykształconym oddanym swej pracy. Cieszył się uznaniem i szacunkiem wśród innych naukowców. Był ojcem trojga dzieci i mężem Berty. Wypracowanie zawiera 599 wyrazów.

Wyświetl

Charakterystyka Sancho Pansy – „Don Kichot z La Manchy”, Cervantes

Odsłon: 2 Ocen: 0 

test Jednym z bohaterów występujących w powieści M. de Cervantesa Saavedry był Sancho Pansa. Bohater był prostym i ubogim wieśniakiem. Był sąsiadem Don Kichota. Zwiedziony obietnicami bogactwa porzucił dom i żonę i wyruszył wraz z nim na poszukiwanie przygód. Sancho był zupełnym przeciwieństwem Don Kichota. Był realistą, trzeźwo patrzącym na świat. Twardo stąpał po ziemi i zwykle podejmował tylko rozsądne i przemyślane decyzje. Był wobec swojego pana bardzo wyrozumiały i tolerancyjny, gdyż osobiście uważał, że każdy człowiek ma prawo do podążania własną drogą życiową. Wypracowanie zawiera 440 wyrazów.

Wyświetl

Charakterystyka Don Kichota – „Don Kichot z La Manchy”, wypracowanie

Odsłon: 4 Ocen: 1  (0 %)

test Poniższe wypracowanie z języka polskiego stanowi charakterystykę Don Kichota, głównego bohatera powieści pod tytułem „Don Kichot z La Manchy” autorstwa M. de Cervantesa Saavedry. Był to podstarzały już rycerz, szlachcic, który za wszelką cenę swoim postepowaniem i uczynkami próbował wskrzesić ideały rycerza średniowiecznego. Bohater pasjonował się eposami rycerskimi, próbował naśladować ich bohaterów i właśnie dlatego postanowił zostać rycerzem, okryć się dobrą sławą i znaleźć damę serca. Wypracowanie zawiera 536 wyrazów.

Wyświetl
3 4

5

6 7
Test - hit tygodnia
Reklama.
Najnowszy test.
Najnowszy test
Krótki test sprawdzający wiedzę na temat słowników w języku Python. Wszystkie pytania dotyczą Pythona w wersji 3. Więcej

«
Proszę czekać
Zapamiętaj mnie