Charakterystyka Wawrzusia Skowronka – wypracowanie

Odsłon: 34 Ocen: 32  (34 %)

test Wypracowanie stanowi charakterystykę Wawrzusia Skowronka, głównego bohatera książki pod tytułem „Historia żółtej ciżemki” autorstwa Antoniny Domańskiej. Bohatera poznajemy jako ośmioletniego, niezwykle uzdolnionego chłopca. Wawrzuś mieszkał z rodzicami i siostrami we wsi Poręba. Pochodził z biednej chłopskiej rodziny. W domu zajmował się wypasaniem krów. Jednak jego największą pasją było rzeźbienie w drewnie. Chłopiec był wrażliwy na piękno otaczającego go świata. Potrafił w niezwykły sposób oddać kształty otaczających go przedmiotów. Można by rzecz, że figurki przez niego wykonane były jak żywe. Wypracowanie zawiera 609 wyrazów.

Wyświetl

Streszczenie mitu o „Czterech wiekach ludzkości” – wypracowanie

Odsłon: 1 Ocen: 2  (100 %)

test Wypracowanie na temat mitu o „Czterech wiekach ludzkości”, które stanowi streszczenie tego utworu. Od zarania dziejów ludzkość interesowała się swoim istnieniem i podejmowała próby wyjaśniające swoje powstanie. Po świecie krążyło wiele legend i mitów o tym, skąd ludzie się wzięli na ziemi. Jednak najchętniej przyjmowano mit o „Czterech wiekach ludzkości”. W micie tym jest wyraźny podział na cztery wieki, w trakcie których następowały widoczne zmiany w życiu i działalności ludzi. Jako pierwszy uwidoczniony jest wiek złoty, który przypisuje się czasom panowania Kronosa. Na świecie panował pokój i obfitość plonów. Wypracowanie zawiera 346 wyrazów.

Wyświetl

Streszczenie mitu o „Narodzinach świata” – wypracowanie

Odsłon: 1 Ocen: 3  (100 %)

test Poniższe wypracowanie stanowi streszczenie mitu o „Narodzinach świata”, będącego lekturą w szkole podstawowej. Według starożytnych Greków na początku był Chaos. Był on mieszaniną żywiołów: wody, ognia, powietrza i ziemi. Wraz z powstawaniem świata, pojawili się również pierwsi bogowie zwani Tytanami. Ich przedstawicielami byli Uranos (Niebo) i Gaja (Ziemia). Byli oni małżeństwem, które zapoczątkowało ród Tytanów: cyklopów i sturękich. Ich potomstwo jednak obrzydzało Uranosa, bo byli albo obrzydliwi, albo okrutni i miał świadomość, że mogliby oni wkrótce zagrozić jego władzy, dlatego też Uranos podjął decyzję o umieszczeniu dzieci w najgłębszych otchłaniach Tartaru. Wypracowanie zawiera 352 wyrazy.

Wyświetl

Streszczenie mitu o „Syzyfie” – wypracowanie

Odsłon: 2 Ocen: 1  (100 %)

test Poniższe wypracowanie stanowi streszczenie mitu o „Syzyfie”, będącego lekturą w szkole podstawowej. Syzyf był człowiekiem, śmiertelnikiem. Był królem Koryntu i dobrze władał swoim ludem. Żył w bogactwie i dostatku. Lubił ucztować i dobrze się bawić. Cieszył się dobrym zdrowiem, długim życiem i tężyzną fizyczną, a to za sprawą spożywania ambrozji i nektaru, które często spożywał bywając na ucztach u bogów olimpijskich. Syzyf bowiem cieszył się ich uznaniem i przyjaźnią. Wypracowanie zawiera 533 wyrazy.

Wyświetl

Charakterystyka Syzyfa – wypracowanie

Odsłon: 37 Ocen: 36  (75 %)

test Poniższe wypracowanie z języka polskiego stanowi charakterystykę jednego z bohaterów mitycznych – Syzyfa. Był on śmiertelnikiem, człowiekiem i królem Koryntu. Wiódł on szczęśliwe i bogate życie, a wszystko za sprawą bogów, gdyż Syzyf cieszył się ich bezgranicznym zaufaniem. Olimpijczycy często gościli u siebie Syzyfa, częstowali go ambrozją i nektarem, pokarmem bogów, dzięki którym bohater cieszył się dobrym zdrowiem i wyjątkową siłą. Bogowie dobrze znali charakter Syzyfa, jego gadulstwo, przechwalanie się i brak dyskrecji, jednak traktowali jego wady z przymrużeniem oka, bo darzyli go sympatią. Wypracowanie zawiera 479 wyrazów.

Wyświetl

Streszczenie mitu o „Prometeuszu” – wypracowanie

Odsłon: 3 Ocen: 4  (100 %)

test Wypracowanie dotyczy mitu o „Prometeuszu” i stanowi streszczenie tego utworu. Prometeusz był potężnym tytanem, który według niektórych wierzeń mitycznych był stwórcą człowieka, którego ulepił z gliny wymieszanej ze łzami. Był on dobroczyńcą ludzi. Kochał ich i pragnął ich dobra, chciał zapewnić im bezpieczeństwo i dobre, łatwiejsze życie. To on przekazał ludziom wiedzę niezbędną do życia, nauczył wytwarzać narzędzia, przekazał wiedzę o nawigacji, by mogli bezpiecznie podróżować, przekazał wiedzę astronomiczną i matematyczną, nauczył budować. To również on chciał chronić ludzi przez złośliwymi i niekiedy niesprawiedliwymi wyrokami bogów. Wypracowanie zawiera 460 wyrazów.

Wyświetl

1

2 3 4 5
Test - hit tygodnia
Reklama.
Najnowszy test.
Najnowszy test
Krótki test sprawdzający wiedzę na temat słowników w języku Python. Wszystkie pytania dotyczą Pythona w wersji 3. Więcej

«
Proszę czekać
Zapamiętaj mnie