Streszczenie baśni „Brzydkie kaczątko” H. Ch. Andersena

Odsłon: 6 Ocen: 14  (50 %)

test Wypracowanie jest streszczeniem „Brzydkiego kaczątka”, baśni autorstwa H. Ch. Andersena przerabianej w szkole podstawowej. Jest to przepiękna opowieść o pewnym kaczątku, które z powodu swej odmienności jest odrzucane przez otoczenie. Zwierzęcy bohater czuje się bardzo osamotniony i nieszczęśliwy, marzy o tym, by stać się pięknym i lubianym przez innych. Podziwia przepiękne łabędzie, które go przygarniają. Marzenia bohatera spełniają się, gdy wyrasta on na pięknego białego łabędzia, który budzi podziw ludzi i pozostałych zwierząt. Wypracowanie zawiera 698 wyrazów.

Wyświetl

Charakterystyka Calineczki , wypracowanie

Odsłon: 25 Ocen: 7  (71 %)

test Jeśli potrzebujesz charakterystyki Calineczki, tytułowej bohaterki H. Ch. Andersena to zapoznaj się z poniższą pracą, być może okaże się właśnie tym, czego potrzebujesz do przygotowania się do lekcji języka polskiego. Calineczka przyszła na świat w niezwykły i magiczny sposób. Za sprawą starej czarownicy wyrosła z kwiatu do złudzenia przypominającego tulipan. Dziewczynką opiekowała się pewna kobieta, która od lat pragnęła mieć maleńkie dziecko. Dziewczynkę nazwano Calineczką ze względu na jej maleńkie rozmiary, bowiem mierzyła zaledwie cal wzrostu. Wypracowanie zawiera 584 wyrazy.

Wyświetl

Streszczenie baśni „Calineczka” H. Ch. Andersena

Odsłon: 3 Ocen: 10  (50 %)

test Wypracowanie dotyczy lektury szkolnej, baśni H. Ch. Andersena pod tytułem „Calineczka” i stanowi streszczenie tego utworu. „Calineczka” to jedna z najpiękniejszych baśni, jakie napisał Andersen. Główną bohaterką jest niezwykła maleńka dziewczynka, która bardzo kocha przyrodę i wszelkie stworzenie. Jest bardzo delikatna i niezwykle wrażliwa. Jednak, gdy trafia pod opiekę zwierząt, które jej nie rozumieją, czuje się bardzo samotna i nieszczęśliwa. Przebywając w podziemiach marzy o pięknym i ciepłym słońcu, pachnących kwiatach i śpiewających ptakach. Wypracowanie zawiera 597 wyrazów.

Wyświetl

Charakterystyka Szymona z Lipnicy – wypracowanie

Odsłon: 0 Ocen: 2  (0 %)

test Poniższe wypracowanie z języka polskiego jest charakterystyką Szymona z Lipnicy, jednego z bohaterów książki A. Domańskiej p.t: „Historia żółtej ciżemki”. Książka ta jest lekturą przerabianą w szkole podstawowej. Bohater był zakonnikiem z klasztoru oo. Bernardynów w Krakowie. Był niezwykłym człowiekiem o dobrym i szlachetnym sercu, pełnym łagodności i dobroci. Całe swoje życie poświęcił dla biednych i ubogich strapionych ludzi. To dzięki jego pomocy i wsparciu ludzie najubożsi mieli odzienie i posiłki. Wypracowanie zawiera 303 wyrazy.

Wyświetl

Charakterystyka Jana Długosza – wypracowanie

Odsłon: 1 Ocen: 5  (100 %)

test Jeśli potrzebujesz charakterystyki Jana Długosza bohatera książki A. Domańskiej pt.: „Historia żółtej ciżemki”, to zapoznaj się z poniższą pracą, być może okaże się właśnie tym, czego potrzebujesz do przygotowania się do lekcji języka polskiego. Bohater jest postacią historyczną. Był polskim historykiem i duchownym. To on stworzył dwunastotomową kronikę o dziejach narodu polskiego. Był również wychowawcą synów Kazimierza Jagiellończyka. Wypracowanie zawiera 318 wyrazów.

Wyświetl

Charakterystyka Wita Stwosza – wypracowanie

Odsłon: 8 Ocen: 2  (0 %)

test Wypracowanie prezentuje postać Wita Stwosza, jednego z bohaterów drugoplanowych książki A. Domańskiej pod tytułem „Historia żółtej ciżemki”. Praca ta stanowi charakterystykę tego bohatera. Wit Stwosz jest postacią historyczną. Był on genialnym rzeźbiarzem oraz autorem wspaniałego ołtarza, znajdującego się w kościele Mariackim w Krakowie. Mistrz pracował nad ołtarzem dwanaście lat i wykonał go na prośbę samego królewicza Kazimierza. Wypracowanie zawiera 389 wyrazów.

Wyświetl
1

2

3 4 5

«
Proszę czekać
Zapamiętaj mnie