Jasiek Śliwa – charakterystyka bohatera „Historia żółtej ciżemki”

Odsłon: 3 Ocen: 4  (25 %)

test Jeśli potrzebujesz charakterystyki Jaśka Śliwy, bohatera książki A. Domańskiej pt.: „Historia żółtej ciżemki”, to zapoznaj się z poniższą pracą, być może okaże się właśnie tym, czego potrzebujesz do przygotowania się do lekcji języka polskiego. Jasiek, podobnie jak Wawrzuś, pochodził z Poręby. Wychowywał się w ubogiej chłopskiej rodzinie. Był on niezwykle ambitnym i pracowitym chłopcem, który nie bał się ciężkiej pracy. Gdy zmarła jego matka, nauczył się znosić złośliwości i nieuprzejmości ze strony jego macochy, która nie umiała okazać mu matczynych uczuć. Wypracowanie zawiera 438 wyrazów.

Wyświetl

Charakterystyka Czarnego Rafała – wypracowanie

Odsłon: 3 Ocen: 2  (0 %)

test Wypracowanie prezentuje postać Czarnego Rafała, jednego z bohaterów negatywnych książki A. Domańskiej pod tytułem „Historia żółtej ciżemki”. Praca ta stanowi charakterystykę tego bohatera. Czarny Rafał był złym człowiekiem bez skrupułów. Popełniał wiele zbrodni, zabijał, kradł i dopuszczał się innych przestępstw. Występował pod wieloma nazwiskami i ksywami. Znany był ze swych zbrodniczych działań w całym królestwie. Raz nawet został przyłapany na kradzieży przez Wawrzona, który natychmiast podniósł alarm w mieście. Rafał próbował nawet wciągnąć w zbrodnicze rzemiosło, przyjaciela Wawrzona, Jaśka. Wypracowanie zawiera 399 wyrazów.

Wyświetl

Charakterystyka Wawrzusia Skowronka – wypracowanie

Odsłon: 34 Ocen: 32  (34 %)

test Wypracowanie stanowi charakterystykę Wawrzusia Skowronka, głównego bohatera książki pod tytułem „Historia żółtej ciżemki” autorstwa Antoniny Domańskiej. Bohatera poznajemy jako ośmioletniego, niezwykle uzdolnionego chłopca. Wawrzuś mieszkał z rodzicami i siostrami we wsi Poręba. Pochodził z biednej chłopskiej rodziny. W domu zajmował się wypasaniem krów. Jednak jego największą pasją było rzeźbienie w drewnie. Chłopiec był wrażliwy na piękno otaczającego go świata. Potrafił w niezwykły sposób oddać kształty otaczających go przedmiotów. Można by rzecz, że figurki przez niego wykonane były jak żywe. Wypracowanie zawiera 609 wyrazów.

Wyświetl

Jak Dunajec popłynął – streszczenie legendy; „Klechdy domowe”

Odsłon: 7 Ocen: 7  (100 %)

test „Klechdy domowe” to podania i legendy polskie zebrane przez Hannę Kostyrko. Poniższa praca stanowi streszczenie legendy p.t: „Jak Dunajec popłynął” autorstwa M. Krüger, utworu przerabianego w szkole podstawowej. Głównym bohaterem jest kmieć, Dobek, który pracował na własnym gospodarstwie. Był on bardzo dobrym gospodarzem, jednak wciąż dokuczała mu bieda, a wszystko to za sprawą pewnego Dunaja, rzeki, która wciąż podlewała mu łąkę i pole. Dobek nie mógł zebrać plonów, bo rzeka wszystko niszczyła. Wypracowanie zawiera 330 wyrazów.

Wyświetl

Legenda o wianie świętej Kingi – „Klechdy domowe”, wypracowanie

Odsłon: 3 Ocen: 6  (33 %)

test Wypracowanie dotyczy legendy o wianie świętej Kingi i stanowi streszczenie tego utworu. Ukazuje ona, w jaki sposób odkryto sól w Wieliczce i w jaki sposób powstała ów kopalnia, która „do dziś dnia zbogaca Polskę”. Wypracowanie zawiera 320 wyrazów.

Wyświetl

Podanie o Piaście – „Klechdy domowe”, wypracowanie

Odsłon: 3 Ocen: 0 

test Wypracowanie dotyczy podania o Piaście i stanowi streszczenie tej opowieści. Piast żył bardzo dawno temu, za panowania okrutnego i bezwzględnego Popiela. Miał on gospodarstwo niedaleko grodu Kruszwicy. Mieszkał on skromnie wraz z żoną Rzepichą i dziećmi. Kołodziej Piast był bardzo szanowanym i docenianym człowiekiem, lubili go sąsiedzi, bo zawsze chętnie służył radą i pomocą i nigdy nikomu nie odmawiał w potrzebie. Był również bardzo pracowitym i gościnnym gospodarzem. Wypracowanie zawiera 463 wyrazy.

Wyświetl
1 2

3

4 5

«
Proszę czekać
Zapamiętaj mnie