Streszczenie legendy o „Złotej kaczce”, wypracowanie

Odsłon: 2 Ocen: 7  (86 %)

test Jeśli potrzebujesz streszczenie legendy o „Złotej kaczce” to zapoznaj się z poniższą pracą, być może okaże się właśnie tym czego potrzebujesz do przygotowania się z lekcji języka polskiego. Głównym bohaterem jest pewien szewczyk o imieniu Lutek. Był to bardzo biedny chłopak, któremu na nic nie starczało. Nawet praca u majstra nie dawała mu satysfakcji, karmił on chłopaka jedynie wodzianką i kartoflami, a i na nowe odzienie nie było. Lutek nosił jedynie stare ubranie, które z niego spadało. Pewnego dnia, gdy Lutek wieczerzał u zamożnego czeladnika usłyszał opowieść o złotej kaczce. Wypracowanie zawiera 432 wyrazy.

Wyświetl

Streszczenie legendy o „Syrence”, wypracowanie

Odsłon: 4 Ocen: 12  (75 %)

test Poniższa praca stanowi streszczenie legendy o „Syrence”, będącej lekturą w szkole podstawowej. Pewnego dnia rozmawiało ze sobą dwóch rybaków. Pochodzili oni z małej nadwiślańskiej rybackiej wioski. Jeden z nich, Szymon, opowiadał o niezwykłej istocie, syrenie, która wieczorami pięknie śpiewała, a jej głos był niczym dzwoneczek srebrzysty, który rozchodził się dźwięcznie „po Bugaju, po Wiśle, hen, aż za rzekę”. Szymon nigdy nie widział samej syrenki, dlatego też wspólnie z Mateuszem udali się do pustelnika Barnaby po radę. Wypracowanie zawiera 671 wyrazów.

Wyświetl

Streszczenie legendy o „Bazyliszku”, wypracowanie

Odsłon: 7 Ocen: 5  (80 %)

test Jeśli potrzebujesz streszczenie legendy o „Bazyliszku” to zapoznaj się z poniższą pracą, być może okaże się właśnie tym czego potrzebujesz do przygotowania się z lekcji języka polskiego. Legenda ta należy do legend polskich, a dokładniej warszawskich i opowiada o pewnym straszliwym potworze zwanym Bazyliszkiem. Był to bardzo nietypowy stwór, pół wąż, pół kogut o przerażających wielkich oczyskach. Jego jedno spojrzenie zamieniało istotę ludzką w kamień. Wypracowanie zawiera 516 wyrazów.

Wyświetl

Streszczenie legendy o „Wandzie”, wypracowanie

Odsłon: 1 Ocen: 5  (80 %)

test Poniższa praca stanowi streszczenie legendy o „Wandzie”, będącej lekturą w szkole podstawowej. Historia ukazana w utworze działa się w Krakowie za czasów panowania Kraka. Wanda była jego jedyną córką i gdy król zmarł, to ona zasiadła na tronie i rozpoczęła swoje panowanie. Wanda była piękną i urodziwą królewną. Była również bardzo mądra i sprawiedliwa. Swoim poddanym próbowała zapewnić życie w dostatku i pokoju. Kraina, którą władała słynęła z dobrobytu i urodzaju. Zainteresował się nią niemiecki książę Rydygier, który postanowił ożenić się z księżniczką. Wypracowanie zawiera 343 wyrazy.

Wyświetl

Streszczenie legendy o „Stópce królowej Jadwigi”, wypracowanie

Odsłon: 1 Ocen: 5  (20 %)

test Poniższa praca prezentuje streszczenie treści legendy o „Stópce królowej Jadwigi” przerabianej w szkole podstawowej. Może ona stanowić gotową pracę domową lub posłużyć jak notatka do wypowiedzi ustnej. Zapoznaj się z poniższą pracą i przygotuj się do lekcji literatury. Tytułową bohaterką jest postać realna, żyjąca dawno temu, królowa Jadwiga. Była ona pierwszą żoną króla Polski Władysława Jagiełły. Była ona dobrą władczynią, panią o dobroczynnym i wrażliwym sercu. To ona przyczyniła się do rozbudowania słynnej Akademii Krakowskiej. Z wielką pasją oddawała swe klejnoty na dobre cele. Wypracowanie zawiera 329 wyrazów.

Wyświetl

Streszczenie legendy o „Smoku wawelskim”, wypracowanie

Odsłon: 6 Ocen: 7  (57 %)

test Wypracowanie z języka polskiego stanowi streszczenie legendy o „Smoku wawelskim” przerabianej w szkole podstawowej. Legenda to inaczej podanie, czyli stara opowieść ludowa przekazywana najczęściej w formie ustnej. Dawno , dawno temu, przed wieloma wiekami na wawelskim wzgórzu stał zamek. Mieszkał w nim mądry, dobry i sprawiedliwy władca – Krak. Jego poddani wiedli szczęśliwe i spokojne życie, bez trosk i strachu do dnia, w którym, w jednej z pobliskich jaskiń zamieszkał straszliwy smok. Wypracowanie zawiera 414 wyrazów.

Wyświetl
3 4

5

6 7

«
Proszę czekać
Zapamiętaj mnie