Charakterystyka Kaja, bohatera „Królowej Śniegu”, wypracowanie

Odsłon: 41 Ocen: 81  (68 %)

test Bohaterem poniższej charakterystyki jest Kaj, postać występująca w baśni H. Ch. Andersena pod tytułem „Królowa Śniegu”. Był to wesoły i zawsze pogodny chłopiec, bardzo ciekawy świata. Lubił słuchać różnych opowieści babci, w tym tej o Królowej Śniegu, która przybywała na swych białych saniach każdej zimy. Kaj lubił zabawy z rówieśnikami, miał wielu kolegów, jednak jego najwierniejszą przyjaciółką, z którą najbardziej lubił spędzać czas była Gerda, która mieszkała w domu naprzeciwko. Dzieci chętnie bawiły się w ogrodzie na poddaszu, który zrobili dla nich rodzice. Wypracowanie zawiera 640 wyrazów.

Wyświetl

Charakterystyka Gerdy, bohaterki „Królowej Śniegu”, wypracowanie

Odsłon: 47 Ocen: 47  (51 %)

test Jeśli potrzebujesz charakterystyki Gerdy, głównej bohaterki baśni „Królowa Śniegu” H. Ch. Andersena to zapoznaj się z poniższą pracą, być może okaże się właśnie tym, czego potrzebujesz do przygotowania się do lekcji języka polskiego. Gerda to bardzo miła i wspaniała młoda osóbka. Była koleżeńska, ciepła i wrażliwa. Chętnie i z wielką radością spędzała czas ze swoim najlepszym przyjacielem Kajem. Oboje bardzo się lubili i byli dla siebie wspaniałym, wiernymi przyjaciółmi. Wypracowanie zawiera 690 wyrazów.

Wyświetl

Streszczenie baśni „Królowa Śniegu” H. Ch. Andersena

Odsłon: 19 Ocen: 12  (67 %)

test Wypracowanie dotyczy lektury szkolnej, baśni H. Ch. Andersena pod tytułem „Królowa Śniegu” i stanowi streszczenie tego utworu. Głównymi bohaterami baśni jest para przyjaciół, Kaj i Gerda, których wielka przyjaźń i wzajemne oddanie zostają pewnego dnia wystawione na ciężką próbę. Dzieci mieszkały przy jednej ulicy, w domach naprzeciwko siebie. Odległość między ich oknami była tak mała, że mogły one swobodnie ze sobą rozmawiać i spędzać wspólnie czas. Któregoś dnia w oku chłopca utknął odłamek szkła, za sprawą którego chłopiec stał się nieznośny i niegrzeczny. Dokuczał wszystkim dookoła a nawet przestał lubić Gerdę. Wypracowanie zawiera 1315 wyrazów.

Wyświetl

Charakterystyka dziewczynki z zapałkami, wypracowanie

Odsłon: 15 Ocen: 51  (45 %)

test Dziewczynka z zapałkami to tytułowa bohaterka baśni H. Ch. Andersena. Była to kilkuletnia mała osóbka, która wychowywała się w bardzo ubogiej rodzinie. Zajmowała się sprzedażą zapałek, do czego zmuszał ją jej ojciec. Bohaterkę poznajemy w pewną bardzo zimową sylwestrową noc. Była bosa, z gołą głową, ubrana w czerwony fartuszek, a w nim trzymała pudełka zapałek. Dziewczynka „drżała z zimna i głodu, idąc z wolna przez ulice, podobniejsza do cienia, niż do żywego dziecka”. Była zziębnięta i sina od mrozu. Wypracowanie zawiera 364 wyrazy.

Wyświetl

Streszczenie baśni „Dziewczynka z zapałkami” H. Ch. Andersena

Odsłon: 24 Ocen: 19  (68 %)

test Wypracowanie z języka polskiego stanowi streszczenie baśni H. Ch. Andersena pod tytułem „Dziewczynka z zapałkami”, przerabianej w szkole podstawowej. Jest to bardzo wzruszająca opowieść o małej dziewczynce, która żyła w ubóstwie i nędzy. Jej jedyną pracą było sprzedawanie zapałek. Jej ojciec nie kazał jej wracać do domu dopóki nie sprzeda wszystkich pudełek. W sylwestrową, bardzo zimną noc, bosa dziewczynka chodziła ulicami miasteczka i próbowała sprzedawać zapałki. Jednak było jej tak zimno, że próbowała się ogrzać zapalając pojedynczo zapałki. Wyobrażała sobie wtedy niezwykłe rzeczy. Wypracowanie zawiera 362 wyrazy.

Wyświetl

Charakterystyka Brzydkiego kaczątka, wypracowanie

Odsłon: 16 Ocen: 8  (88 %)

test Jeśli potrzebujesz charakterystyki Brzydkiego kaczątka, tytułowego bohatera H. Ch. Andersena to zapoznaj się z poniższą pracą, być może okaże się właśnie tym, czego potrzebujesz do przygotowania się do lekcji języka polskiego. Głównym bohaterem jest małe kaczątko odrzucane przez środowisko, w jakim żyje. Nie tolerowało go rodzeństwo ani inni mieszkańcy podwórka. Kaczątko było poniżane i poniewierane. Nawet jego własna matka uznała, że lepiej byłoby dla wszystkich, gdyby odeszło w świat. Nikt nie potrafił zaakceptować go takim, jakim był. Wypracowanie zawiera 457 wyrazów.

Wyświetl

1

2 3 4 5
Test - hit tygodnia
Reklama.
Najnowszy test.
Najnowszy test
Krótki test sprawdzający wiedzę na temat słowników w języku Python. Wszystkie pytania dotyczą Pythona w wersji 3. Więcej

«
Proszę czekać
Zapamiętaj mnie