Przystępna gramatyka angielska z ćwiczeniami

Odsłon: 1246 Ocen: 1  (100 %)

test Celem książki jest przedstawienie podstawowych zasad gramatyki angielskiej oraz zwrócenie szczególnej uwagi na właściwe stosowanie nieosobowych form czasowników, nadających wypowiedzi lub tekstom bardziej zwięzłą, komunikatywną formę.

Wyświetl

Ol-soni kisań

Odsłon: 19 Ocen: 0 

test Zawarte w niniejszym tomie utwory napisane zostały niedługo po podróży naukowo-etnograficznej, jaką Sieroszewski odbył do plemienia Ajnów. Zwiedził wtedy Chiny północne, Mandżurię, Koreę, Sachalin i wyspy japońskie.

Wyświetl

Na daleki wschód. Kartki z podróży

Odsłon: 16 Ocen: 0 

test „Na daleki wschód. Kartki z podróży” – to zbiór zapisków z podróży po świecie Wacława Sieroszewskiego.   W e-booku znajdziemy takie rozdziały jak: „Zagrzebany w śniegu”, „Wielki Gościniec Syberyjski”, „Droga żelazna”, „Mandżurya”, „Piata wystawa powszechna w Japonii”, „Dwie wycieczki”, „Kawałek Japonii”, „Polowanie na wieloryby”, „Z dalekiego wschodu”.

Wyświetl

Na kresach lasów

Odsłon: 16 Ocen: 0 

test „Na kresach lasów” to jedna z wielu powieści autorstwa Wacława Sieroszewskiego.   Autor przenosi czytelnika do Jakucji, znajdującej się w północnej części Rosji, pokazując życie jej mieszkańców na Syberii. Do małej wioski dociera polski zesłaniec, którego mieszkańcy biorą za Rosjanina. Wraz z nim poznajemy obyczaje Jakutów i przekonujemy się, jak hermetyczna jest to społeczność, jak bardzo odmienna i jak trudno czasem znaleźć zrozumienie.

Wyświetl

Dary wiatru północnego

Odsłon: 13 Ocen: 0 

test „Dary wiatru północnego” to kolejna powieść autorstwa Wacława Sieroszewskiego.   Syn biednej komornicy wyrusza na koniec świata, by pomścić swoją krzywdę. Sprawca tej krzywdy, wiatr północny, wynagradza chłopaka, ten jednak nie potrafi rozsądnie korzystać z darów – traci wszystkie. Dopiero pracowite życie, walka ze zbójnikami o uwięzioną królewnę pozwalają mu odzyskać szacunek ludzi, miłość królewny, bogactwo.

Wyświetl

Risztau. Pustelnia w górach - Czukcze

Odsłon: 14 Ocen: 0 

test „Risztau. Pustelnia w górach – Czukcze” to zbiór trzech powieści autorstwa Wacława Sieroszewskiego

Wyświetl

1

2 3 4 5

«
Proszę czekać
Zapamiętaj mnie