Charakterystyka Wita Stwosza – wypracowanie

Odsłon: 8 Ocen: 2  (0 %)

test Wypracowanie prezentuje postać Wita Stwosza, jednego z bohaterów drugoplanowych książki A. Domańskiej pod tytułem „Historia żółtej ciżemki”. Praca ta stanowi charakterystykę tego bohatera. Wit Stwosz jest postacią historyczną. Był on genialnym rzeźbiarzem oraz autorem wspaniałego ołtarza, znajdującego się w kościele Mariackim w Krakowie. Mistrz pracował nad ołtarzem dwanaście lat i wykonał go na prośbę samego królewicza Kazimierza. Wypracowanie zawiera 389 wyrazów.

Wyświetl

Jasiek Śliwa – charakterystyka bohatera „Historia żółtej ciżemki”

Odsłon: 3 Ocen: 4  (25 %)

test Jeśli potrzebujesz charakterystyki Jaśka Śliwy, bohatera książki A. Domańskiej pt.: „Historia żółtej ciżemki”, to zapoznaj się z poniższą pracą, być może okaże się właśnie tym, czego potrzebujesz do przygotowania się do lekcji języka polskiego. Jasiek, podobnie jak Wawrzuś, pochodził z Poręby. Wychowywał się w ubogiej chłopskiej rodzinie. Był on niezwykle ambitnym i pracowitym chłopcem, który nie bał się ciężkiej pracy. Gdy zmarła jego matka, nauczył się znosić złośliwości i nieuprzejmości ze strony jego macochy, która nie umiała okazać mu matczynych uczuć. Wypracowanie zawiera 438 wyrazów.

Wyświetl

Charakterystyka Czarnego Rafała – wypracowanie

Odsłon: 3 Ocen: 2  (0 %)

test Wypracowanie prezentuje postać Czarnego Rafała, jednego z bohaterów negatywnych książki A. Domańskiej pod tytułem „Historia żółtej ciżemki”. Praca ta stanowi charakterystykę tego bohatera. Czarny Rafał był złym człowiekiem bez skrupułów. Popełniał wiele zbrodni, zabijał, kradł i dopuszczał się innych przestępstw. Występował pod wieloma nazwiskami i ksywami. Znany był ze swych zbrodniczych działań w całym królestwie. Raz nawet został przyłapany na kradzieży przez Wawrzona, który natychmiast podniósł alarm w mieście. Rafał próbował nawet wciągnąć w zbrodnicze rzemiosło, przyjaciela Wawrzona, Jaśka. Wypracowanie zawiera 399 wyrazów.

Wyświetl

Charakterystyka Wawrzusia Skowronka – wypracowanie

Odsłon: 34 Ocen: 32  (34 %)

test Wypracowanie stanowi charakterystykę Wawrzusia Skowronka, głównego bohatera książki pod tytułem „Historia żółtej ciżemki” autorstwa Antoniny Domańskiej. Bohatera poznajemy jako ośmioletniego, niezwykle uzdolnionego chłopca. Wawrzuś mieszkał z rodzicami i siostrami we wsi Poręba. Pochodził z biednej chłopskiej rodziny. W domu zajmował się wypasaniem krów. Jednak jego największą pasją było rzeźbienie w drewnie. Chłopiec był wrażliwy na piękno otaczającego go świata. Potrafił w niezwykły sposób oddać kształty otaczających go przedmiotów. Można by rzecz, że figurki przez niego wykonane były jak żywe. Wypracowanie zawiera 609 wyrazów.

Wyświetl

Jak Dunajec popłynął – streszczenie legendy; „Klechdy domowe”

Odsłon: 7 Ocen: 7  (100 %)

test „Klechdy domowe” to podania i legendy polskie zebrane przez Hannę Kostyrko. Poniższa praca stanowi streszczenie legendy p.t: „Jak Dunajec popłynął” autorstwa M. Krüger, utworu przerabianego w szkole podstawowej. Głównym bohaterem jest kmieć, Dobek, który pracował na własnym gospodarstwie. Był on bardzo dobrym gospodarzem, jednak wciąż dokuczała mu bieda, a wszystko to za sprawą pewnego Dunaja, rzeki, która wciąż podlewała mu łąkę i pole. Dobek nie mógł zebrać plonów, bo rzeka wszystko niszczyła. Wypracowanie zawiera 330 wyrazów.

Wyświetl

Legenda o wianie świętej Kingi – „Klechdy domowe”, wypracowanie

Odsłon: 3 Ocen: 6  (33 %)

test Wypracowanie dotyczy legendy o wianie świętej Kingi i stanowi streszczenie tego utworu. Ukazuje ona, w jaki sposób odkryto sól w Wieliczce i w jaki sposób powstała ów kopalnia, która „do dziś dnia zbogaca Polskę”. Wypracowanie zawiera 320 wyrazów.

Wyświetl
1 2

3

4 5

«
Proszę czekać
Zapamiętaj mnie