Podanie o Piaście – „Klechdy domowe”, wypracowanie

Odsłon: 3 Ocen: 0 

test Wypracowanie dotyczy podania o Piaście i stanowi streszczenie tej opowieści. Piast żył bardzo dawno temu, za panowania okrutnego i bezwzględnego Popiela. Miał on gospodarstwo niedaleko grodu Kruszwicy. Mieszkał on skromnie wraz z żoną Rzepichą i dziećmi. Kołodziej Piast był bardzo szanowanym i docenianym człowiekiem, lubili go sąsiedzi, bo zawsze chętnie służył radą i pomocą i nigdy nikomu nie odmawiał w potrzebie. Był również bardzo pracowitym i gościnnym gospodarzem. Wypracowanie zawiera 463 wyrazy.

Wyświetl

Podanie o Popielu – „Klechdy domowe”, streszczenie

Odsłon: 1 Ocen: 0 

test Poniższa praca stanowi streszczenie podania o Popielu, Cecylii Niewiadomskiej przerabianego na lekcjach języka polskiego w szkole podstawowej. Podanie ukazuje losy pewnego okrutnego i bezwzględnego władcy, zwanego Popielem. Był on potomkiem Lecha, ale nie był dobrym królem. Był surowy i groźny, chciał rządzić krajem sam, nie dopuszczał do władzy swoich pobratymców. Miał on żonę, Niemkę, która przekonywała go, że w jej kraju tak właśnie się włada. Kniaziowie sprzeciwiali się takim rządom Popiela i odmawiali mu posłuszeństwa, nie chcieli uczestniczyć w jego wojnach ani wyprawach. Popiel, za namową okrutnej żony wydał ucztę, na którą zaprosił wszystkich podległych mu kniazi. Wypracowanie zawiera 309 wyrazów.

Wyświetl

Podanie o Lechu – „Klechdy domowe”, streszczenie

Odsłon: 1 Ocen: 3  (33 %)

test Poniższa praca prezentuje podanie o Lechu, jedno z najstarszych polskich podań o protoplaście Polaków, który założył plemię Polan oraz pierwszą stolicę państwa, Gniezno. Dawno, dawno temu, przed wieloma wiekami żyło sobie trzech braci: Lech, Czech i Rus. Wędrowali oni po świecie aż postanowili rozejść się w jego różne strony, by założyć swoje państwa. Pierwszy z nich, Lech udał się na północ. Zachwycony pięknem ziemi i urodzajem postanowił osiąść nad brzegami rzeki Warty. Wypracowanie zawiera 263 wyrazy.

Wyświetl

Porównanie wierszy „Koniec wieku XIX „ Tetmajera i „Kowal” Staffa – wypracowanie

Odsłon: 53 Ocen: 0 

test Poniższe wypracowanie stanowi porównanie dwóch znaczących utworów z epoki Młodej polski „Koniec wieku XIX „ Tetmajera i „Kowal” Staffa. w okresie tym wybuch I wojny światowej oraz wzbierający na sile dekadentyzm kreował pełne pesymizmu i rezygnacji postrzeganie świata. Oba wiersze odnoszą się właśnie do tych czasów należy jednak zauważyć, że całkiem odmienne traktują temat. Wypracowanie zawiera 664 słów.

Wyświetl

Streszczenie legendy „O latarni morskiej” F. Fenikowski

Odsłon: 3 Ocen: 4  (100 %)

test Poniższa praca stanowi streszczenie legendy „O latarni morskiej” F. Fenikowskiego, będącej lekturą w szkole podstawowej. Historia opowiada o zamożnym szwedzkim kupcu i jego pięknej córce, która towarzyszyła ojcu w rejsach po Bałtyku. Kupiec uważał, że córka przynosi mu szczęście i dlatego obdarowywał ją prezentami, klejnotami i kosztownościami. Córka była ojcu wdzięczna za wszystkie podarki i w zamian umilała jemu i załodze czas swym pięknym śpiewem, a kochała się w niej cała załoga, bo tak piękną dziewczyną była Krista. Wypracowanie zawiera 417 wyrazów.

Wyświetl

Streszczenie legendy „ O trębaczu z wieży mariackiej”, wypracowanie

Odsłon: 4 Ocen: 6  (67 %)

test Jeśli potrzebujesz streszczenie legendy „O trębaczu z wieży mariackiej” to zapoznaj się z poniższą pracą, być może okaże się właśnie tym czego potrzebujesz do przygotowania się z lekcji języka polskiego. Rzecz działa się w Krakowie, dawno, dawno temu. Był upalny letni dzień. Było tak skwarno, że strażnicy krakowscy nie strzegli miasta, lecz odpoczywali w cieniu murów. Miasto się rozleniwiło, a ludzie chronili się przed gorącymi promieniami słonecznymi. Strażnicy, odłożywszy swą broń, zapadli w błogi sen. Wypracowanie zawiera 300 wyrazów.

Wyświetl
2 3

4

5 6

«
Proszę czekać
Zapamiętaj mnie