Oświecenie – cechy powiastki filozoficznej, wypracowanie

Odsłon: 79 Ocen: 0 

test Poniższe wypracowanie zawiera wyjaśnienie czym jest powiastka filozoficzna. Dzieła te były bardzo istotnym jeśli nie najważniejszym gatunkiem literackim doby oświecenia. Poprzez nie pisarze, filozofowie, myśliciele przedstawiali swoistą ilustrację światopoglądową lub moralną. Głównym przedstawicielem nurty był Wolter a naprawdę Francois Maria Arouet. W tekście omówiono jego sylwetkę oraz powiastkę zatytułowaną „Kandydat”. Wypracowanie zawiera 326 słów.

Wyświetl

Elżbieta Jezierska – charakterystyka postaci, „Spotkanie nad morzem”

Odsłon: 76 Ocen: 12  (75 %)

test Wypracowanie z języka polskiego jest charakterystyką głównej bohaterki książki „Spotkanie nad morzem” napisanej przez Jadwigę Korczakowską, Elżbiety Jezierskiej. Wydarzenia rozgrywają się podczas wakacji, nad polskim morzem. Elza jest osamotnioną, niewidomą dziewczynką, którą wychowywali przybrani dziadkowie. Pomimo swego kalectwa jest pogodna i wesoła, nie traci pogody ducha. Od lat pogodzona ze swym kalectwem, nie czuje się pokrzywdzona, nikogo za to nie obwinia. Jednak w jej życiu brakowało kogoś, z kim mogłaby dzielić swoje troski i radości. Wypracowanie zawiera 370 wyrazów / 2573 znaki.

Wyświetl

Colin Craven – charakterystyka postaci, „Tajemniczy ogród”

Odsłon: 61 Ocen: 13  (46 %)

test Wypracowanie z języka polskiego jest charakterystyką jednego z głównych bohaterów książki F.H. Burnet, pt.: „Tajemniczy ogród”, Colina Cravena. Jest on dziesięcioletnim chłopcem i dziedzicem bardzo bogatego lorda. Bohater jest bardzo nieszczęśliwym i zamkniętym w sobie chłopcem, przekonanym o swym kalectwie i bliskiej śmierci. Nie wychodzi na spacery, jest odizolowany od otoczenia. Ma trudne relacje z ojcem. Wypracowanie zawiera 560 wyrazów / 3730 znaków .

Wyświetl

Charakterystyka Sary Crewe – „Mała księżniczka”

Odsłon: 40 Ocen: 5  (80 %)

test Charakterystyka Sary Crewe, głównej bohaterki powieści F. H. Burnett pt.: „Mała księżniczka”. Sara jest córką kapitana Crewe, który pracuje w Indiach. Jednak klimat ten nie służył małej bohaterce i ojciec postanowił przywieść ją do Londynu na pensję do panny Minchin, gdzie miała zostać wychowana na damę. Pan Crewe był zamożnym człowiekiem, szczerze kochającym swoją córkę i pragnął dla niej wszystkiego co najlepsze. Wypracowanie zawiera 483 wyrazy / 3291 znaków .

Wyświetl

Charakterystyka Miziołka – „Dynastia Miziołków”

Odsłon: 315 Ocen: 54  (72 %)

test Wypracowanie z języka polskiego jest charakterystyką Miziołka, głównego bohatera książki Joanny Olech, pt.:” Dynastia Miziołków”. Książka jest napisana w formie pamiętnika, której narratorem jest Miziołek. Opisuje on wydarzenia ze swojego codziennego życia, ukazuje relacje panujące w jego rodzinie, a także z kolegami i koleżankami. Opisuje życie domowe, jak i życie szkolne. Prezentuje swoje emocje i przemyślenia. Wypracowanie zawiera 423 wyrazy / 2788 znaków.

Wyświetl

Mary Lennox – charakterystyka postaci, F. H. Burnett

Odsłon: 74 Ocen: 11  (55 %)

test Wypracowanie z języka polskiego jest charakterystyką głównej bohaterki książki F. H. Burnetta „Tajemniczy ogród”, Mary Lennox. Dziewczynka urodziła i wychowała się w Indiach, a po śmierci rodziców została przygarnięta przez krewnego z Anglii. Mary czuła się obco i niezwykle samotnie w nowym domu. Była zamknięta w sobie i skryta. Była uparta i złośliwa, często grymasiła. Za wszelką cenę próbowała zwrócić uwagę innych na siebie. Pod wpływem kontaktu z naturą i znajomości z Colinem dziewczynka zmienia się diametralnie. Wypracowanie zawiera 443 wyrazy / 3075 znaków.

Wyświetl
80 81

82

83 84

«
Proszę czekać
Zapamiętaj mnie