Upadek Cesarstwa Rzymskiego – wypracowanie

Odsłon: 93 Ocen: 5  (100 %)

test Na upadek Cesarstwa Rzymskiego składało się wiele czynników. Brak wybitnych przywódców, nieumiejętne sprawowanie władzy w tak rozległym Imperium, liczne napady i grabieże plemion barbarzyńskich, a co za tym idzie upadek handlu i załamanie gospodarki. Teodozjusz Wielki podzielił Imperium na wschodnie ze stolicą w Konstantynopolu i zachodnie ze stolicą w Rzymie. Wypracowanie zawiera 565 wyrazów.

Wyświetl

Starożytny Rzym – geneza powstania - wypracowanie

Odsłon: 57 Ocen: 6  (100 %)

test Początki Rzymu sięgają 753 r. p. n. e. W ciągu wielu wieków Rzym przekształcił się w stolicę państwa i największe miasto starożytnego świata. Początkowo Rzym był miasteczkiem, które w ciągu dwóch stuleci podporządkowało sobie całą Italię. Rzym początkowo był monarchią. Z czasem pozycja króla osłabła, a rozrosło się znaczenie Zgromadzenia Ludowego i Senatu. Wypracowanie z historii zawiera 697 wyrazów.

Wyświetl

Polska za Mieszka II – wypracowanie

Odsłon: 67 Ocen: 3  (100 %)

test Wypracowanie na temat życia i panowania Mieszka II, syna Bolesława Chrobrego. Mieszko II panował w latach 1025 – 1032. Rozpoczynał swe rządy jako silny władca rozległego terytorium. Miał poparcie cesarstwa niemieckiego. Był ambitnym władcą, ale odsunięcie od spadku po Chrobrym braci Mieszka II stało się jedną z głównych przyczyn późniejszego kryzysu. Wypracowanie zawiera 413 wyrazów.

Wyświetl

Polska za Bolesława Chrobrego - wypracowanie

Odsłon: 59 Ocen: 6  (100 %)

test Wypracowanie na temat życia i panowania, pierwszego koronowanego władcy Polski, Bolesława Chrobrego. Był on wielkim kontynuatorem i następcą Mieszka I. Chrobry był władcą wybitnym, o szerokich horyzontach i dobrym organizatorem państwa. Wypracowanie z historii zawiera 503 wyrazy.

Wyświetl

Charakterystyka dynastii Piastów - ściąga z historii

Odsłon: 127 Ocen: 16  (69 %)

test Kompendium – ściąga zawiera najważniejsze daty i wydarzenia oraz osiągnięcia królów należących do dynastii Piastów. Powtórz najważniejsze wiadomości i przygotuj się do sprawdzianu / kartkówki z historii (gimnazjum, liceum, technikum).

Wyświetl
1 2 3 4

5


«
Proszę czekać
Zapamiętaj mnie