ktotopotrafi.pl Wypracowania i lektury

Charakterystyka doktora Tomasza Judyma

test Powieść "Ludzie bezdomni" została uznana za najwybitniejsze wydarzenie literackie. Była to książka "Czynu". Żeromski wprowadził uczucia patriotyczne oraz poruszył problemy społeczne. Książka "Ludzie bezdomni" ukazywała obojętność na sprawy ludzi biednych.   Wypracowanie zawiera charakterystykę Tomasza Judyma i posiada 433 słowa.
1
2

Stefan Żeromski twórca powieści "Ludzie bezdomni" całe dzieciństwo spędził w Górach Świętokrzyskich. Krajobraz ten kształtował jego wrażliwość, działał na wyobraźnie. Okolica u podnóża puszczy jodłowej była inspiracją i natchnieniem opisów przyrody w jego utworach. Żeromski pochodził ze zubożałej rodziny szlacheckiej. Odziedziczył po ojcu pogodność, towarzyskość, patriotyzm, romantyzm, wrażliwość na piękno. Jego oczytana matka kochała poezję pisarz tworzył wiele postaci kobiecych, które ją odzwierciedlały.

W latach 1900 - 10 pojawiły się najgłośniejsze utwory Żeromskiego takie jak: "Ludzie bezdomni", "Popioły", "Dzieje grzechu" .

Powieść "Ludzie bezdomni" została uznana za najwybitniejsze wydarzenie literackie. Była to książka "Czynu". Żeromski wprowadził uczucia patriotyczne oraz poruszył problemy społeczne. Książka "Ludzie bezdomni" ukazywała obojętność na sprawy ludzi biednych.

Wypracowanie zawiera charakterystykę Tomasza Judyma i posiada 433  słowa.«
Proszę czekać
Zapamiętaj mnie