ktotopotrafi.pl Wypracowania i lektury

Charakterystyka rodziny Korczyńskich - „Nad Niemnem” Orzeszkowa

test Poniższe wypracowanie zawiera prezentację i charakterystykę rodziny Korczyńskich bohaterów lektury „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej. W jej skład wchodzą: Benedykt i Emilia Korczyńscy z synem Witoldem, Marta Korczyńska, Pani Andrzejowa Korczyńska z synem Zygmuntem. Bohaterowie prezentują bardzo zróżnicowane postawy życiowe, odnajdujemy wśród nich patriotów kochających ziemię ale i zapatrzonych w siebie egoistów. Wypracowanie zawiera 498 słów.
1
0

Rodzina Korczyńskich to bohaterowie lektury „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej. Analiza poszczególnych postaci prezentuje obraz ówczesnego świata. Konflikt zaścianku z dworem, próby wprowadzenia równouprawnienia, egoistyczne postawy szlachty myślącej jedynie o sobie. W skład rodziny wchodzą: Benedykt i Emilia Korczyńscy z synem Witoldem, Marta Korczyńska, Pani Andrzejowa Korczyńska z synem Zygmuntem. Bohaterowie prezentują bardzo zróżnicowane postawy życiowe, odnajdujemy wśród nich patriotów kochających ziemię ale i zapatrzonych w siebie egoistów.

Poniższe wypracowanie zawiera prezentację i charakterystykę rodziny Korczyńskich. Całość może posłużyć do budowy osobnych charakterystyk każdej z postaci. Tekst zawiera 498 słów.


Test - hit tygodnia
Reklama.
Najnowszy test.
Najnowszy test
Krótki test sprawdzający wiedzę na temat słowników w języku Python. Wszystkie pytania dotyczą Pythona w wersji 3. Więcej

«
Proszę czekać
Zapamiętaj mnie