ktotopotrafi.pl Wypracowania i lektury

„Baśń o pierwszym skowronku” Z. Chmurowa, streszczenie

test „Baśń o pierwszym skowronku” autorstwa Zofii Chmurowej to niezwykła opowieść o pewnym chłopie Jędrzeju, bardzo biednym, ale uczciwie pracującym człowieku, który na swej drodze spotkał pewną bogatą panią. Chłop poprosił ją o ziarno na siew, gdyż spotkała go ogromna tragedia, spłonęła mu stodoła i nie miał on ziarna by je posiać. Bogata pani nie była wzruszona historią Jędrzeja, uważała, że skoro to nie ona była przyczyną jego nieszczęść, to nie musiała mu pomagać. Wypracowanie zawiera 320 wyrazów.
0
1

„Baśń o pierwszym skowronku” autorstwa Zofii Chmurowej to niezwykła opowieść o pewnym chłopie Jędrzeju, bardzo biednym, ale uczciwie pracującym człowieku, który na swej drodze spotkał pewną bogatą panią. Chłop poprosił ją o ziarno na siew, gdyż spotkała go ogromna tragedia, spłonęła mu stodoła i nie miał on ziarna by je posiać. Bogata pani nie była wzruszona historią Jędrzeja, uważała, że skoro to nie ona była przyczyną jego nieszczęść, to nie musiała mu pomagać. Tłumaczyła, że nie ona zesłała na jego stodołę burzę i nie ona rzucała w nią piorunami, dlatego też nie chciała mu pomóc. Jędrzej jednak nie ustawał w błaganiach i jeszcze niżej pokłonił się pani. Chwycił w dłoń garść ziemi i tłumaczył pani, że to ziemia prosi o ziarno, bo chce być obsiana. Pani jednak roześmiała się ta te słowa i rzekła: „Ziemia woła, powiadasz? Ano, jak to wołanie usłyszę, wtedy może znajdzie się ziarno.”  Wypracowanie zawiera 320 wyrazów / 1968 znaków.


Test - hit tygodnia
Reklama.
Najnowszy test.
Najnowszy test
Krótki test sprawdzający wiedzę na temat słowników w języku Python. Wszystkie pytania dotyczą Pythona w wersji 3. Więcej
    chwilówki online nowe

    Zamów przez Internet. Wypłata pieniędzy przelewem na konto.

    chwilowkionlinenowe.pl

«
Proszę czekać
Zapamiętaj mnie