ktotopotrafi.pl Wypracowania i lektury

Porównanie wierszy „Koniec wieku XIX „ Tetmajera i „Kowal” Staffa – wypracowanie

test Poniższe wypracowanie stanowi porównanie dwóch znaczących utworów z epoki Młodej polski „Koniec wieku XIX „ Tetmajera i „Kowal” Staffa. w okresie tym wybuch I wojny światowej oraz wzbierający na sile dekadentyzm kreował pełne pesymizmu i rezygnacji postrzeganie świata. Oba wiersze odnoszą się właśnie do tych czasów należy jednak zauważyć, że całkiem odmienne traktują temat. Wypracowanie zawiera 664 słów.
0
0

Epoka Młodej Polski była burzliwym okresem. Wybuch I wojny światowej oraz narodziny nowego dekadenckiego widzenia świata wpływał na światopogląd ówczesnego społeczeństwa. Wyraźnie dało się odczuć , iż pokolenie końca XIX wieku pełne jest obaw, pesymistycznych przeczuć i wizji.

W tym właśnie okresie powstają dwa znaczące utwory „Koniec wieku XIX „ Tetmajera i „Kowal” Staffa. Autorzy jako przedstawiciele swych pokoleń wypowiadają się na temat rzeczywistości. Należy jednak zaznaczyć, że każdy z otworów prezentuje bardzo odmienne stanowiska na co mają wpływ z pewnością wcześniejsze doświadczenia poetów.

Poniższe wypracowanie stanowi utworów. Całość poparta cytatami może również stanowić dwie odrębne interpretacje. Wypracowanie zawiera 664 słów.


Test - hit tygodnia
Reklama.
Najnowszy test.
Najnowszy test
Krótki test sprawdzający wiedzę na temat słowników w języku Python. Wszystkie pytania dotyczą Pythona w wersji 3. Więcej

«
Proszę czekać
Zapamiętaj mnie