ktotopotrafi.pl Wypracowania i lektury

Test z ułamków zwykłych i dziesiętnych

test Sprawdź swoją wiedzę dotyczącą ułamków zwykłych i dziesiętnych w teście, który został wykonany przez nauczyciela matematyki.Test składa się z dziesięciu pytań zamkniętych, które dotyczą zarówno wiedzy teoretycznej: definicji, jak również praktycznej: obliczeń. Test przeznaczony jest dla uczniów I klasy Gimanzjum.
14
9

Sprawdź swoją wiedzę dotyczącą ułamków zwykłych i dziesiętnych w teście, który został wykonany przez nauczyciela matematyki.

Test składa się z dziesięciu pytań zamkniętych. Przeznaczony jest on dla uczniów I klasy Gimnazjum. Pytania dotyczą wiedzy teoretycznej i umiejętności praktycznych, np.

 

Zaznacz prawidłową odpowiedź:

a)      Ułamek posiada rozwiązanie nieskończone w przypadku, kiedy mianownik ułamka rozłożony na czynniki pierwsze posiada cyfrę 2 lub 5.

b)      Ułamek posiada rozwiązanie skończone w przypadku, kiedy mianownik ułamka po rozłożeniu na czynniki pierwsze posiada cyfrę 2 lub 5.

c)      Rozwiązanie dziesiętne nieskończone występuje wówczas, kiedy mianownik po rozłożeniu na czynniki pierwsze posiada cyfry inne niż 2 lub 5.

d)      Rozwiązanie dziesiętne nieskończone występuje wówczas, kiedy mianownik po rozłożeniu na czynniki pierwsze posiada cyfry 2 lub 5.

 

Przybliżenie ułamka okresowego 0,(23) z dokładnością do 0,0000001 wynosi:    a) 0,2323232   /   b) 0,2323230   /   c) 0,232323   /   d) 0,232324

 

Wyślij sms-a, dzięki któremu otrzymasz dostęp do pobrania pliku z testem i prawidłowymi odpowiedziami.«
Proszę czekać
Zapamiętaj mnie