ktotopotrafi.pl Wypracowania i lektury

Audiobooki

test Zbliża się omawianie lektury na języku polskim a może nawet kartkówka a Tobie za nic w świecie nie chce się czytać zadanej lektury, nie masz czasu lub brakło książek w bibliotece. Co zrobić żeby wyjść cało z presji? Ciekawy zamiennik książki, jakimi są audiobooki jest bez wątpienia wart zainteresowania.
0
0

Wielu uczniów ma problem, kiedy przychodzi moment przerabiania jakiejś lektury z języka polskiego oraz kartkówka z treści w niej zawartej. Bardzo często powodem jest brak takiej lektury w szkolnej bibliotece, która posiada jedynie kilka egzemplarzy książki dla całej szkoły. Co na to poradzić?

Wystarczy przejrzeć zasoby internetu a okaże się, że rozwiązanie mamy na wyciągnięcie ręki. Z pomocą, bowiem przychodzą nam audiobooki, czyli lektury czytane nam przez lektora. Są to zazwyczaj niewielkie pliki w postaci plików mp3. Lektury w postaci audibooków dostępne są w wielu serwisach za darmo. Jeśli jednak przyjdzie nam za taki plik zapłacić to będzie to niewielka suma, dużo mniejsza od ceny lektury w postaci papierowej.

Audiobooki to bardzo dobre rozwiązanie dla osób aktywnych niedysponujących dużym zapasem wolnego czasu jak i dla leniwych, którym czytać się po prostu nie chce. Słuchać takich lektur możemy praktycznie w każdej chwili i miejscu. Podróż autobusem ze szkoły, która do tej pory bezpowrotnie marnowała nasz czas może teraz być owocnie wykorzystana. Wystarczy nam płyta CD, odtwarzacz mp3 czy nawet telefon by z takiej elektronicznej książki skorzystać. Z racji formy, w jakiej są dostępne możemy taką lekturę mieć zawsze przy sobie a podział na rozdziały daje nam możliwość wielokrotnego słuchania konkretnego fragmentu.

Audiobooki to niewątpliwe udogodnienie, do korzystania, z którego zachęcam a zadowolenie mamy gwarantowane.


Tomasz Mroziński, moderator strony«
Proszę czekać
Zapamiętaj mnie