ktotopotrafi.pl Wypracowania i lektury

Cezary Baryka – charakterystyka bohatera „Przedwiośnia” S. Żeromskiego

test Wypracowanie dotyczy lektury pt. ”Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego. Charakterystyka głównego bohatera Cezarego Baryki, analizująca jego osobowość i wydarzenia mające wpływ na jego wnętrze, w poszczególnych etapach życia.
0
0

Wypracowanie dotyczy lektury pt. ”Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego. Charakterystyka głównego bohatera Cezarego Baryki, analizująca jego osobowość i wydarzenia mające wpływ na jego wnętrze, w poszczególnych etapach życia.

To opracowanie jest idealny dopełnieniem wiedzy z utworu lub streszczenia.


Stefan Żeromski w swoim utworze pt. „Przedwiośnie” prezentuje ciekawą postać młodego bohatera, który zostaje wystawiony na wielką zmianę w swoim życiu. Wyjazd ojca na wojnę i zamieszki w Baku zmieniają jego dotychczasowe, poukładane życie. Jego wiek przypada na okres buntu, dlatego tak bardzo fascynują go manifesty komunistyczne. Oddaje wszystkie oszczędności swoich rodziców. Z czasem zaczyna dostrzegać jak bardzo mylił się popierając działalność rewolucjonistów.


Opracowanie składa się z opisów głównego bohatera Cezarego w przedziałach: do 14 roku życia, między 14 a 18 oraz 18 a 21. Wypracowanie zawiera 658 wyrazów.«
Proszę czekać
Zapamiętaj mnie