ktotopotrafi.pl Wypracowania i lektury

„Lewa kieszeń” K. Wierzyński i „Do krytyków” J. Tuwim – interpretacje wierszy

test Kazimierz Wierzyński i Julian Tuwim to poeci polscy, którzy swoją twórczością odznaczyli się w literaturze. „ Do krytyków” to utwór ironizujący z krytyków, którzy chcą narzucać artystom swoje tematy, z kolei „Lewa kieszeń” opisuje wielkomiejski styl życia.
0
0

Kazimierz Wierzyński i Julian Tuwim to poeci polscy, którzy swoją twórczością odznaczyli się w literaturze. „ Do krytyków” to utwór ironizujący z krytyków, którzy chcą narzucać artystom swoje tematy, z kolei „Lewa kieszeń” opisuje wielkomiejski styl życia.


Opracowania utworów pt. „Lewa kieszeń” i „Do krytyków” mogą być gotową pracą domową lub notatką na sprawdzian. Wypracowanie zawiera dwie oddzielne interpretacje, które razem liczą 301 słów.


„Do krytyków” Juliana Tuwima to utwór, który nieustannie ironizuje z krytyków i ich podejścia do sztuki pisania wierszy. Apeluje, że nie ma tematów tabu, których nie mogłaby poruszać sztuka.

Kazimierz Wierzyński w wierszu pt. „Lewa kieszeń” prezentuje realia życia w mieście. Pęd życia daje mu siłę i dobre samopoczucie.
«
Proszę czekać
Zapamiętaj mnie