ktotopotrafi.pl Wypracowania i lektury

Test z figur przestrzennych, matematyka geometria

test Rozwiąż test z matematyki przygotowany przez nauczyciela, który pozwoli ci sprawdzić swoją wiedzę na poziomie pierwszej klasy gimnazjum z geometrii – figur przestrzennych. Test składa się z czternastu pytań, które dotyczą zarówno teorii jak i zadań. Do testu dołączony jest klucz z odpowiedziami.
5
9

Rozwiąż test z matematyki przygotowany przez nauczyciela, który pozwoli ci sprawdzić swoją wiedzę na poziomie pierwszej klasy gimnazjum z geometrii – figur przestrzennych. Każdy, kto rozwiąże test dowie się czy dobrze przygotował się do sprawdzianu jak również kartkówki z tego podrozdziału geometrii.

Test zawiera wiedzę dotyczącą figur przestrzennych: prostopadłościan i sześcian, graniastosłupy proste, ostrosłupy, pole powierzchni graniastosłupa, pole powierzchni ostrosłupa, objętość bryły, jednostki objętości, objętość graniastosłupa.

Test składa się z czternastu pytań, które dotyczą zarówno teorii jak i zadań, np.

- Sześcian ma:

a)   12 krawędzi, 8 wierzchołków, 6 ścian

b)   4 krawędzie, 4 wierzchołki, 4 ściany

c)   4 krawędzie, 8 wierzchołków, 6 ścian

d)   12 krawędzi, 4 wierzchołki, 6 ścian

- Pole sześcianu o krawędzi 3,5cm wynosi:

a)   12,25 cm2

b)   42,875 cm2

c)   12,35 cm2

d)   10,5 cm2

Do testu dołączony jest klucz z odpowiedziami, dzięki czemu każdy po rozwiązaniu testu może sprawdzić swój poziom wiedzy.

Wyślij sms-a, dzięki któremu otrzymasz dostęp do pliku zawierającego test wraz z prawidłowymi odpowiedziami z geometrii – figur przestrzennych.«
Proszę czekać
Zapamiętaj mnie