ktotopotrafi.pl Wypracowania i lektury

Huck Finn – charakterystyka postaci, wypracowanie

test Wypracowanie z języka polskiego (szkoła podstawowa, gimnazjum) obejmuje charakterystykę Hucka Finna, głównego i tytułowego bohatera książki Marka Twaina. Głównym bohaterem jest nastoletni chłopiec, Huck, który nade wszystko ceni sobie wolność i swobodę, dlatego decyduje się na życie włóczęgi i przeżywa wiele niesamowitych przygód. Wypracowanie zawiera 504 wyrazy.
4
0

Wypracowanie z języka polskiego (szkoła podstawowa, gimnazjum) obejmuje charakterystykę Hucka Finna, głównego i tytułowego bohatera książki Marka Twaina.


Głównym bohaterem jest nastoletni chłopiec, Huck, który nade wszystko ceni sobie wolność i swobodę, dlatego decyduje się na życie włóczęgi i przeżywa wiele niesamowitych przygód.

Książka w sposób realistyczny ukazuje codzienne życie ówczesnych Amerykanów: ciężkie zmagania z naturą, zagrażającymi osadnikom kryminalistami, bandytami, oszustami. Jest to rzeczywistość, w której panoszy się zło, niesprawiedliwość; świat, w którym królowała broń i przemoc. W świecie tym żyją ciężko pracujący, uczciwi farmerzy i ich rodziny, pastorzy, rzemieślnicy, matki starające się dobrze wychować swoje dzieci.

Główny bohater, Huck, jest przykładem chłopca, który nie potrafi i nie chce przestrzegać panujących w tym świecie zasad. Jest buntownikiem, uosabia tęsknotę za wolnością.


Wypracowanie zawiera 504 wyrazy / 3325 znaków.«
Proszę czekać
Zapamiętaj mnie