ktotopotrafi.pl Wypracowania i lektury

Kazimierz Wierzyński „Jestem jak szampan” analiza wiersza

test Poniższe wypracowanie stanowi gotowa analizę i interpretacje wiersza Kazimierza Wierzyńskiego pod tytułem „ Jestem jak szampan” . Utwór stanowi pochwałę radosnego życia. Poniższe wypracowanie dokładnie omawia całość utworu, wskazana jest jego budowa oraz środki artystyczne użyte przez autora. Wypracowanie zawiera 316 słów.
13
0

Kazimierz Wierzyński jest jednym z najsłynniejszych poetów polskich. Przez długi czas związany był z kabaretem Pod pikadorem, następnie w epoce dwudziestolecia międzywojennego stał się założycielem i członkiem poetyckiej grupy skamander. Jej głównymi założeniami było wyłamanie się z pod wszelkich konwenansów i swobodna twórczość. Jeden z bardziej znanych wierszy tego poety to „Jestem jak szampan”. Podmiot liryczny to sam poeta, który porównując się do alkoholu wyraża pochwałę dla beztroskiego życia.

Poniższe wypracowanie dokładnie omawia całość utworu stanowiąc tym samym jego gotową analizę i interpretację. Wskazana została jego budowa oraz środki artystyczne użyte przez autora. Całość poparta jest poprzez cytaty. Wypracowanie zawiera 316 słów.«
Proszę czekać
Zapamiętaj mnie