ktotopotrafi.pl Wypracowania i lektury

„Koniec wieku XIX” - Kazimierz Przerwa Tetmajer, analiza wiersza wypracowanie

test Poniższe wypracowanie stanowi gotową analizę i interpretację wiersza Kazimierza Przerwy- Tetmajera pod tytułem „Koniec wieku XIX”. Podmiot liryczny to sam poeta, który występuje w roli wyraziciela idei własnego pokolenia. Poprzez stawiane pytania retoryczne zostają zaprezentowane i odrzucone wszystkie wartości, nie są one w stanie skutecznie walczyć ze złem. W wypracowaniu dokładnie omówiono całość utworu. Wskazano budowę wiersza oraz środki artystyczne zastosowane przez autora. Wypracowanie zawiera 311 słów.
0
0

Kazimierz Przerwa – Tetmajer to czołowy przedstawiciel poezji Młodej Polski. Jednym z jego utworów jest wiersz zatytułowany „Koniec wieku XIX”. Podmiot liryczny to sam poeta, który występuje w roli wyraziciela idei własnego pokolenia. Poprzez stawiane pytania retoryczne zostają zaprezentowane i odrzucone wszystkie wartości, jak wskazuje bowiem poeta nie mogą one bronić człowieka przed złem. Całość wiersza to pesymistyczna charakterystyka człowieka końca wieku, cechującego  się postawą dekadencką.

Poniższe wypracowanie stanowi gotową analizę i interpretację wiersza. Dokładnie omówiono całość utworu. Wskazano budowę wiersza oraz środki artystyczne zastosowane przez autora. Wypracowanie zawiera 311 słów.


Test - hit tygodnia
Reklama.
Najnowszy test.
Najnowszy test
Krótki test sprawdzający wiedzę na temat słowników w języku Python. Wszystkie pytania dotyczą Pythona w wersji 3. Więcej
    aktualne bonusy nie wymagające depozytu w najlepszych kasynach internetowych oraz szczegóły na temat warunków promocji
    prawolingo.pl

«
Proszę czekać
Zapamiętaj mnie