Szalone wakacje na wsi - Paweł Choroszczak

Odsłon: 480 Ocen: 1  (100 %)

test Bohaterem opowiadań „Szalone wakacje na wsi” autorstwa Pawła Choroszczaka jest niefrasobliwy urwis, sześcioletni Leonek.

Wyświetl

Larwy lumpenproletariatu

Odsłon: 483 Ocen: 0 

test Kiedy widzimy białe skręcające się larwy, to w pierwszej chwili mamy najczęściej negatywne odczucia. Nieprzyjemne dla oka robaki, kojarzą się nam ze szkodnikami, czymś obrzydliwym. Są symbolem brudu i pasożytnictwa. Zdarza się, że dostrzeżemy w nich jednak coś interesującego. Niektóre przekształcą się w chrząszcze i piękne motyle, a inne są pożyteczne. Jak świat stary, larwy były, są i będą. Być może to ratunek dla ludzkości, białko na wagę życia? Tak jest też z bohaterami tej powieści. Pasożyty, nieciekawe typy, szkodniki. Tak bohaterów oceniamy w pierwszej chwili. Jak odpychające nas robactwo.

Wyświetl

Winnetou czyli krótki przewodnik po coachingu

Odsłon: 728 Ocen: 1  (100 %)

test Kompozycja książki „Winnetou czyli krótki przewodnik po coachingu” Artura Tołłoczki oparta jest na bardzo prostej i pomysłowej konstrukcji.

Wyświetl

Sztuka wywiadu

Odsłon: 520 Ocen: 0 

test „Sztuka wywiadu” Karola Jamki to opowieść sensacyjna z tłem szpiegowskim.

Wyświetl

Transplantacja duszy - Stefania Jagielnicka-Kamieniecka

Odsłon: 506 Ocen: 1  (100 %)

test Stefania Jagielnicka-Kamieniecka w swojej najnowszej powieści „Transplantacja duszy rozpościera przed czytelnikiem ponurą wizję Europy i świata przyszłości.

Wyświetl

„BoSa” to niezwykła liryczna lekcja o życiu – recenzja

Odsłon: 476 Ocen: 1  (100 %)

test Do sięgnięcia po „BoSą” nie trzeba mnie było namawiać. I, mimo że znałam część wierszy Bogumiły Salmonowicz, urzekła mnie po raz kolejny ta poezja.

Wyświetl
27 28

29

30 31

«
Proszę czekać
Zapamiętaj mnie