Żółwik Emil i zaczarowane okulary

Odsłon: 470 Ocen: 0 

test Chyba większość z nas nie lubi rutynowego życia. Mechanicznego i bezrefleksyjnego powtarzania codziennych czynności. Nie lubią też tego dzieci. Może szczególnie one, gdyż jest w nich ogromna chęć poznawania świata, a wszystkie przeszkody można pokonać dzięki niczym nieskrępowanej wyobraźni.  

Wyświetl

Angielski dla Przedszkolaków

Odsłon: 456 Ocen: 0 

test Z ogromnym zainteresowaniem przeczytałam pozycję „Angielski dla przedszkolaków” mgr Michała Bednarskiego i bardzo się cieszę, że pomimo natłoku obowiązków w coraz bardziej zbiurokratyzowanej edukacji udało się autorowi wygospodarować czas na stworzenie swego rodzaju kompendium wiedzy i doświadczenia nauczyciela języka angielskiego najmłodszych. Jest to tym bardziej cenne z racji, iż nauka języka nowożytnego obcego jest obowiązkowa już od pierwszej klasy szkoły podstawowej. 

Wyświetl

Shavrill – prośba i żądanie

Odsłon: 562 Ocen: 0 

test „Shavrill – Prośba i Żądanie” Tomasza Kołomyjskiego to powieść fantasy, która przenosi czytelnika w nowy wymiar fantastyki.  

Wyświetl

Druga szansa

Odsłon: 484 Ocen: 0 

test „Druga szansa” Juliusza Yulo Rafelda to kontynuacja cyklu sensacyjnych opowiadań zapoczątkowana przez „Podwójny blef”. Trzy kolejne historie, w których dwójka przyjaciół, wchodzi w paradę bandytom wykorzystując swe nietuzinkowe predyspozycje i doświadczenie, zdobyte przez lata w służbach specjalnych. Bez ich pomocy trudno byłoby wyzwolić się bezbronnym ludziom ze szponów bezwzględnych gangsterów, przemytników i szantażystów. Skuteczna walka ze złem wymaga czasem zdjęcia białych rękawiczek, a Art i Tom są bardzo skuteczni, choć zawsze dają drugą szansę.

Wyświetl

Anara

Odsłon: 613 Ocen: 1  (100 %)

test „Anara” Marcina Zajdlera to opowieść z cyklu fantasy. Książka przedstawia losy osiemnastoletniego Aleksa, który nie ma łatwego życia. Wychowywany przez przyjaciela rodziny – barmana, stara się zapomnieć o przeszłości. Nie znał swoich rodziców, a dziadek porzucił go w dzieciństwie zostawiając na pamiątek srebrny wisiorek, skrywający pewną tajemnicę.

Wyświetl

Skarby cara Aleksandra

Odsłon: 507 Ocen: 0 

test Osadzona w realiach dziewiętnastego wieku akcja powieści „Skarby cara Aleksandra” nawiązuje do ustnych przekazów miejscowej ludności związanych z kampanią napoleońską 1807 roku. Lidzbark Warmiński, miasto uwiecznione na Łuku Triumfalnym w Paryżu jako Heilsberg, to świadek wielkiej historii. Tutaj miało miejsce starcie Wielkiej Armii Napoleona z wojskami rosyjskiego cara, który wspierał króla Prus. Bitwa pod Frydlandem i pokój w Tylży kończą zmagania trzech władców. Ograbiona z żywności Warmia dźwiga się z ruin. Prosty kowal, Albert Giersz, także stara się powrócić do normalności. Doświadczony przez życie mężczyzna, który zmuszony został do tułaczki, wraca do domu. Pamiętający czasy świetności swojej krainy kowal ma nadzieję, że miejscowe władze nie dowiedzą się o jego współpracy z wrogiem. Osobisty kurier Napoleona oddaje się pracy w kuźni i wspiera najbliższych w rozwiązywaniu codziennych problemów.

Wyświetl
27 28

29

30 31

«
Proszę czekać
Zapamiętaj mnie