Religia dłoni

Odsłon: 577 Ocen: 0 

test Przemysław Lizniewicz zaprezentował nam kolejny odcinek prozy swego autorstwa. Obecny utwór nosi nazwę „Religia dłoni”. Opowieść snuta przez autora znowu dotyczy spraw obyczajowych i życiowych. Także i ta opowieść ma charakter jak gdyby autobiograficzny. Główny bohater też ma na imię Przemek jak autor i chodzi tu najwyraźniej o niego ale na dobrą sprawę nie wiemy czy mamy do czynienia z fikcją literacką i zmyślonymi historyjkami czy też to wydarzyło się naprawdę.

Wyświetl

Bolą mnie gały - Ewa Wilczyńska

Odsłon: 561 Ocen: 1  (100 %)

test Debiutancka książka Ewy Wilczyńskiej - „Bolą mnie gały” to zwariowany pamiętnik 22 letniej Ewki.

Wyświetl

Przyczyny powstania konfliktów zbrojnych

Odsłon: 542 Ocen: 0 

test Konflikty zbrojne w XX wieku w Europie to ogromna tragedia dla całej ludzkości. Jak to możliwe że ludzie doprowadzili do takich potwornych konfliktów a co za tym idzie ogromu cierpień, śmierci i zniszczeń? Z tym tematem stara się zmierzyć autor niniejszego eseju pod tytułem „Przyczyny powstania konfliktów zbrojnych XX wieku na podstawie teorii archetypów i nieświadomości zbiorowej Carla G. Junga”.

Wyświetl

Przemień siebie i własne wnętrze za pomocą medytacji.

Odsłon: 645 Ocen: 1  (100 %)

test Przemień siebie i własne wnętrze za pomocą medytacji. Życie i dziedzictwo największych mistrzów medytacji

Wyświetl

Zbłąkane serce

Odsłon: 568 Ocen: 0 

test Jak to możliwe, by czuć się Francuską, będąc Polką? Czy Austriak może czuć się Polakiem? I co czuje człowiek zaskoczony odkryciem, że jest Żydem, a co agent nieustannie zmieniający tożsamość?

Wyświetl

Pożeglować (pod nowymi przepisami)

Odsłon: 566 Ocen: 1  (100 %)

test Nad wodą, w wodzie, na wodzie – tak sobie często wyobrażamy nasz wypoczynek i rekreację. Sprzęt ""pływający"" wybitnie ją uatrakcyjnia. Aby się nim posługiwać, nie trzeba wiele formalności. Aby to robić bezpiecznie, trzeba sporo umieć i wiedzieć. Niniejsza książka jest właśnie o tym...

Wyświetl
27 28

29

30 31

«
Proszę czekać
Zapamiętaj mnie