Zapach bzu

Odsłon: 627 Ocen: 0 

test Sielankowe krajobrazy, spokojni, zapracowani ludzie i cisza, w którą z hukiem motorów wdzierają się wielkie ciężarówki, rozjeżdżające gminne drogi i roztrącające spokojnych rowerzystów. A za kierownicą każdej z ciężarówek kierowca - trucker. Szczególnym trafem rowerzystka i zabójczo przystojny trucker spotykają się na jednej drodze w tym samym momencie. Od tego się wszystko zaczyna. Dramatyczne spotkanie przemienia się w sielankowy romans. Byłoby tak ślicznie, gdyby nie to, że każde z tych dwojga ma inne oczekiwania po tym romansie.

Wyświetl

Teoria przeciwieństw

Odsłon: 611 Ocen: 0 

test  W „Teorii przeciwieństw (137)” autor po sformułowaniu Prawa przeciwieństw określił fundamentalne przeciwieństwo, które legło u podstaw narodzin naszego wszechświata, powstania wszechrzeczy. Na drodze eksperymentów myślowych odkrył zero rzeczywiste przeciwne do zera nierzeczywistego związanego z nicością.

Wyświetl

Bezkarni zbrodniarze

Odsłon: 622 Ocen: 0 

test Powieść Stefanii Jagielnickiej „Bezkarni zbrodniarze” to beletrystyczna propozycja dla wytrawnych czytelników. Choć przerażająca w swoim nieludzkim przesłaniu, to jednak pozytywna w kategoriach ludzkiej solidarności, coś jak gorzka czekolada z bakaliami.

Wyświetl

Morderstwo w pensjonacie

Odsłon: 655 Ocen: 0 

test Przedstawiam Państwu Alicję Figiel. Ma za sobą pół wieku życia w panieństwie. Stara panna? Może i panna. Ale na pewno nie stara. Alicja potrafiłaby swoją energią obdzielić pomniejsze miasteczko, a jej lekarz rodzinny na wzmiankę, że mogłaby pracować w Radzie Parafialnej, mówi „…nie chcemy wysadzać przykościelnej salki w powietrze”. Alicja lubi dobrze się ubierać (w ciucholandzie) i zwraca szczególną uwagę na eleganckie buty (mimo haluksów). Choć deklaruje niechęć do płci męskiej w ogólności, a małżeństwa w szczególności, to czasem marzy o Tym Jedynym.

Wyświetl

Rewolucyjne Info

Odsłon: 640 Ocen: 0 

test „Rewolucyjne Info” jest publikacją specyficzną, przez to w pewnym sensie wyjątkową. Na jej zawartość składa się szereg zapisków, które w luźny sposób opowiadają o kilku ważnych wydarzeniach z życia bohatera: dziesięciodniowej wyprawie samochodowej po Polsce, wypadku, który wydarzył się w jej trakcie, urodzin bohatera spędzonych z jego ówczesną oblubienicą Katarzyną i studiów. Nie są to jednak zgrabnie opowiedziane historyjki. To czasami chaotyczny wylew słów człowieka ze zdiagnozowaną psychozą afektywną.

Wyświetl

Wydobyć z niepamięci

Odsłon: 666 Ocen: 0 

test Powieść „Wydobyć z niepamięci” proponuje Państwu chwilowy powrót do czasów naszego szkolnego mundurka, kiedy chłopcy nosili jeszcze w tornistrze generalskie lampasy czy też buławy marszałkowskie, a dziewczęta za wszelką cenę chciały być tak piękne jak Brigitte Bardot czy Claudia Cardinale.

Wyświetl
27 28

29

30 31

«
Proszę czekać
Zapamiętaj mnie