Podwójna przynęta

Odsłon: 483 Ocen: 0 

test Jest to pierwszy polski” kryminał ironiczny” umieszczony w realiach brytyjskich, w środowisku bankowym i nie tylko. Ukazuje on naszych rodaków za granicą w sposób sympatyczny , dowcipny i interesujący. Liczne polonica ubarwiają wartką narrację.

Wyświetl

Mucha

Odsłon: 504 Ocen: 1  (100 %)

test Pod intrygującym tytułem kryją się wulkaniczne pasje, skomplikowane intrygi  i poplątane wątki, bezgraniczne parcie do władzy i pieniędzy, bezwzględne wyrachowanie, przemoc i perfidia, wywiady i kontrwywiady, szpiedzy i agenci, poetyckie zrywy i natchnienia, skwaśniała śmietanka towarzyska na marginesie społecznym i – zupełnie odwrotnie – lingwistyka zastosowana do celów użytkowych, niezmiennie zmienna, jak poglądy polityka, piękna, wyrafinowana kobieta z odpowiedniego towarzystwa, oszukany mąż i wyprowadzony w pole golfowe amator łatwych przygód.

Wyświetl

Wicca – religia czarownic

Odsłon: 546 Ocen: 1  (100 %)

test Książka Agnieszki Mojmiry Antonik to napisany rzetelnie i z humorem podręcznik dla każdej początkującej czarownicy (bez względu na płeć), która rozważa wejście na ścieżkę wicca lub po prostu pragnie zapoznać się z teorią dotyczącą wiccańskiej wizji świata oraz praktyki.

Wyświetl

Fraszki igraszki

Odsłon: 481 Ocen: 0 

test Poezja to obecnie nie jest najpopularniejszy gatunek literacki. Odbiorcy poezji to wąska grupa pasjonatów, dlatego trudno się obecnie przebić do szerszej publiczności z utworami poetyckimi. Pomimo tego Witold Oleszkiewicz, autor tomiku fraszek – rymowanek poczuł nieodpartą potrzebę wyrażenia siebie i swojego wnętrza w formie poetyckiej. Tak oto mamy fraszki igraszki, będące zbiorem bardzo krótkich wierszyków na tematy życiowe, uczuciowe a także nieco filozoficzne.

Wyświetl

Majątek niezastąpiony

Odsłon: 594 Ocen: 0 

test Bogdan Kluczyński to współautor podręcznika do nauki przyrody ale też człowiek myślący, mający swoje refleksje. Dlatego od wielu lat zbierane poezje i przemyślenia spisywał pieczołowicie a teraz postanowił je opublikować pod wspólnym tytułem „Majątek niezastąpiony”.

Wyświetl

A co z tą Polską - Towarzysz – Katolik. Polska w pytaniach

Odsłon: 486 Ocen: 1  (100 %)

test Co było motywem do napisania książki pt. Towarzysz – Katolik. Polska w pytaniach?- część pierwsza?

Wyświetl
27 28

29

30 31

«
Proszę czekać
Zapamiętaj mnie