Zachód niewart zachodu

Odsłon: 531 Ocen: 0 

test Emigrując z ojczystego kraju zabierasz ze sobą bagaż swoich narodowych oraz indywidualnych wartości. Zabierasz ze sobą swoją mentalność, swoje przekonania oraz swój sposób myślenia. Dopiero w konfrontacji z człowiekiem o zupełnie innej mentalności, sposobie życia, czy innej wierze zaczynasz odczuwać swoją polskość.

Wyświetl

Słowiańska krew

Odsłon: 526 Ocen: 0 

test Od pewnego czasu jesteśmy w Polsce świadkami renesansu zainteresowania kulturą słowiańską. W księgarniach jest sporo wydawnictw, opisujących słowiańską mitologię i historię. Powstają organizacje i stowarzyszenia, kultywujące słowiańską, pogańską tradycję. Pojawia się też coraz więcej powieści osadzonych w czasach, kiedy Słowianie nie zostali jeszcze zmuszeni do przyjęcia chrześcijaństwa. Jedną z nich jest wydana przez wydawnictwo „Psychoskok” powieść Pawła Kulpińskiego „Słowiańska krew”. Jej akcja toczy się w czasach, gdy książę Mieszko I, po przyjęciu chrześcijaństwa, przyłącza na wschodzie kolejne ziemie do tworzonego państwa. Czyni to w sposób krwawy i barbarzyński.

Wyświetl

Czekając na odkupienie

Odsłon: 516 Ocen: 0 

test Chcesz przeżyć największą przygodę swojego życia? Uwierz, moja jest jak najbardziej wciągająca. Masz szczęście, że ty tylko ją przeczytasz. Trafiłam w sam środek piekła. I to bardzo…osobliwego piekła. W tej bajce jest kilku Lucyferów, a ja nie mam pojęcia, którego bardziej się bać. A może lepiej się zakochać?! Koniec sielanki jest już bliski. Przyjdzie mi zawalczyć nie tylko o własną duszę. Do tańca staję z samą Królową Piekła, stworzeniami z Mrocznego Lasu i oczywiście z moim zielonookim prześladowcą. Zapewniam Was! Takiego piekła jeszcze nikt nie widział. Cóż… w końcu życie jest sceną, my jesteśmy aktorami, a diabeł reżyserem.

Wyświetl

Kubańskie kłamstewko - Joanna Masiubańska

Odsłon: 480 Ocen: 0 

test Książka “Kubańskie kłamstewko” stanowi zbiór ośmiu historii kubańskich dysydentów, którzy w pewnym momencie swojego życia zdecydowali się na opuszczenie wyspy.

Wyświetl

Zdrowe myśli, zdrowe życie

Odsłon: 503 Ocen: 0 

test „Zdrowe myśli, zdrowe życie” to poradnik, z którego dowiesz się, jak czerpać przyjemność z życia, jak pozbyć się ograniczających cię przekonań, jak sprawić, by twoje życie było satysfakcjonujące w każdej jego sferze.

Wyświetl

Ważne są tylko chwile

Odsłon: 485 Ocen: 0 

test „Ważne są tylko chwile” to powieść, w której poznasz kobietę, z pozoru zwyczajną i niewyróżniającą się z tłumu. Kobietę, która jednak jest na tyle silna, by przeciwstawić się przeciwnościom losu i wziąć życie w swoje ręce. Kobietę, która szuka życiowego celu, a kiedy już wie, czym on jest, niestrudzenie dąży do jego osiągnięcia.

Wyświetl
27 28

29

30 31

«
Proszę czekać
Zapamiętaj mnie