Wywiad ze śmiercią - Michał Wancerz

Odsłon: 563 Ocen: 0 

test Chyba każdy z nas myślał wielokrotnie o tym, co się z nami dzieje po śmierci, czy śmierć ciała oznacza ostateczny koniec, czy może, jak mówią religie, jest to początek życia w innym wymiarze?

Wyświetl

Łosoś a la Africa - Michał Krupa

Odsłon: 487 Ocen: 1  (100 %)

test Autor Michał Krupa, po sukcesie wydawniczym pierwszej swojej powieści “Łosoś norwesko-chiński” postanowił kuć żelazo póki gorące i napisał kolejną powieść - „Łosoś a'la Africa”, która stanowi kontynuację losów i przygód głównych bohaterów: Macieja, Agaty, kapitana Zbigniewa Lisieckiego, majora Karola Nowaka i jego grupy do wojskowych operacji specjalnych.

Wyświetl

Szalone wakacje na wsi - Paweł Choroszczak

Odsłon: 498 Ocen: 1  (100 %)

test Bohaterem opowiadań „Szalone wakacje na wsi” autorstwa Pawła Choroszczaka jest niefrasobliwy urwis, sześcioletni Leonek.

Wyświetl

Larwy lumpenproletariatu

Odsłon: 501 Ocen: 0 

test Kiedy widzimy białe skręcające się larwy, to w pierwszej chwili mamy najczęściej negatywne odczucia. Nieprzyjemne dla oka robaki, kojarzą się nam ze szkodnikami, czymś obrzydliwym. Są symbolem brudu i pasożytnictwa. Zdarza się, że dostrzeżemy w nich jednak coś interesującego. Niektóre przekształcą się w chrząszcze i piękne motyle, a inne są pożyteczne. Jak świat stary, larwy były, są i będą. Być może to ratunek dla ludzkości, białko na wagę życia? Tak jest też z bohaterami tej powieści. Pasożyty, nieciekawe typy, szkodniki. Tak bohaterów oceniamy w pierwszej chwili. Jak odpychające nas robactwo.

Wyświetl

Winnetou czyli krótki przewodnik po coachingu

Odsłon: 743 Ocen: 1  (100 %)

test Kompozycja książki „Winnetou czyli krótki przewodnik po coachingu” Artura Tołłoczki oparta jest na bardzo prostej i pomysłowej konstrukcji.

Wyświetl

Sztuka wywiadu

Odsłon: 541 Ocen: 0 

test „Sztuka wywiadu” Karola Jamki to opowieść sensacyjna z tłem szpiegowskim.

Wyświetl
27 28

29

30 31

«
Proszę czekać
Zapamiętaj mnie