Świat porzuconych dzieci

Odsłon: 443 Ocen: 1  (100 %)

test Tematem książki nie są  sprawy medyczne, mimo że większość dzieci była poważnie chora, wiele z nich z zagrożeniem życia jeśli pozostawić nadal bez pomocy.

Wyświetl

Każdy człowiek od chwili narodzin zaczyna układać swoje puzzle

Odsłon: 397 Ocen: 1  (100 %)

test Każdy człowiek od chwili narodzin zaczyna układać swoje puzzle. Wielu do końca życia tylko ponownie dociska kawałki w przekonaniu, że znajdują się na. właściwym miejscu

Wyświetl

44 dni - powieść Daniela Hurlaka

Odsłon: 461 Ocen: 1  (100 %)

test Tomasz Król tuła się przez Polskę jak Dante przez Piekło. Nie wie nawet, że szuka swojej Beatrycze – ani tym bardziej – że ją znajdzie.

Wyświetl

Raz... dwa... trzy... do rodziny trafisz... Ty!

Odsłon: 526 Ocen: 0 

test Jeżeli najbardziej niewinne i bezbronne dziecko nie może czuć się bezpieczne w jakimś społeczeństwie, wówczas już nikt bezpiecznie czuć się w nim nie może...

Wyświetl

Sopot 1940. Ścieżki miłości i szyfry wojny

Odsłon: 474 Ocen: 1  (100 %)

test Wojna stopniowo ogarnia coraz więcej państw.  Znani z powieści „Sopot 1939” Marta i Maks uwikłani są w wydarzenia w odległych od siebie punktach Europy. Czy nadal pragną się spotkać, aby dzielić życie?  Czy czeka ich rozstanie?  Czy zahartowani przeżyciami wrócą do siebie dojrzalsi i bardziej pewni własnych uczuć?

Wyświetl

Krakowski Kredens

Odsłon: 541 Ocen: 1  (100 %)

test W jakiej sytuacji możemy oceniać moralność człowieka lub jej brak? Czy mężczyzna pracujący jako strażnik przy mordowaniu Żydów w komorach gazowych pozbawiony jest wyższych uczuć? Czy kobieta dobrowolnie oddająca się Niemcowi podczas II wojny światowej jest zdrajczynią? Czy siostra uwodząca siostrze narzeczonego ma względem niej jakieś skrupuły? Czy ksiądz-gej jest w stanie być prawdziwie oddany Bogu?

Wyświetl
27 28

29

30 31

«
Proszę czekać
Zapamiętaj mnie