Historyjki saharyjskie i rymowanki dla wnuka

Odsłon: 544 Ocen: 0 

test Historyjki saharyjskie i rymowanki dla wnuka to zestaw opowiadanych wierszem historyjek, najczęściej o egzotycznych dla polskiego dziecka zwierzętach. Spotkamy się więc z fenkiem, zwierzątkiem przypominającym małego pieska. Fenki żyją na pustyni i są aktywne nocą, posiadają też niezwykły talent inżynierski, który przydaje się im przy budowie norek.

Wyświetl

Dysonanse i harmonie

Odsłon: 572 Ocen: 0 

test

Wyświetl

Odnaleziona odwaga

Odsłon: 666 Ocen: 0 

test „Odnaleziona odwaga” Dragony Rock jest historią niełatwej miłości i towarzyszącej jej płomiennej namiętności między cierpiącą na schizofrenię Liną, a tajemniczym psychologiem o imieniu Subaru. Zresztą tajemnic i magii jest w tej historii sporo, ponieważ to, co daje nam do przeczytania autorka, nie jest zwykłym romansem, lecz tak zwanym romansem fantastycznym. Trzeba się zatem przygotować na to, że będziemy zaskakiwani transformacjami bohaterów i w przestrzeni psychologicznej, i w przestrzeni fizycznej.

Wyświetl

Adlen

Odsłon: 634 Ocen: 0 

test Nina, młoda prostytutka, wracając do domu staje się świadkiem brutalnego ataku na młodego mężczyznę. Całe zajście obserwuje z ukrycia. Kiedy napastnicy oddalają się z miejsca przestępstwa, dziewczyna podchodzi do pobitego mężczyzny, chcąc udzielić mu pomocy. Ten, będąc w ciężkim stanie, przekazuje Ninie kartkę z tajemniczą wiadomością. Wiadomość jest jednak zaszyfrowana, a Nina nie potrafi czytać. Musi więc dopuścić do swojej tajemnicy inne osoby, co całkowicie zmieni jej oraz ich życie…

Wyświetl

Kruszenie odmieńca

Odsłon: 694 Ocen: 0 

test Czytając „Kruszenie odmieńca” Zenona Celegrata odnosimy wrażenie, że zostajemy przeniesieni do świata, którego już nie ma. To świat PRL-owskich służb specjalnych operujących wśród cywilów i wojskowych. Kto wpadł w tryby tej machiny praktycznie nie ma szans na to, żeby się z nich uwolnić. Kimś takim jest bohater powieści, sierżant Marek Kabacki, który zostaje wysłany do upadającego Wietnamu Południowego, jako jeden z członków polskiej delegacji Międzynarodowej Komisji Kontroli i Nadzoru w Indochinach.

Wyświetl

Kiedy wiosna nie nadchodzi

Odsłon: 726 Ocen: 1  (100 %)

test Czyżby na pojawiła się nowa Katarzyna Grochola? Taka myśl wielu z Was przemknie przez głowę po przeczytaniu powieści „Kiedy wiosna nie nadchodzi” autorstwa  Anny Wysockiej- Kalkowskiej.

Wyświetl
27 28

29

30 31

«
Proszę czekać
Zapamiętaj mnie