Opowiastki świąteczne

Odsłon: 433 Ocen: 0 

test ”Jeden z moich wnuków zrobił niedawno epokowe odkrycie. Wyszeptał mi do ucha, nie tylko zresztą mnie, całej rodzinie, że święty Mikołaj to tak naprawdę przebrany tata. Kazał mi przyrzec, że nie zdradzę tej tajemnicy jego młodszemu braciszkowi. Myślę, że braciszek też zdążył ją już odkryć. Co wcale im nie przeszkadza robić listy oczekiwanych prezentów i cieszyć się ich rozpakowywaniem. Muszę przyznać, że w czasie świąt sama robię się dziecinna. Czuję osobistą urazę do pani Zimy jak zapomni o śniegu na wigilię. Czekam na pierwszą gwiazdkę. Z takich dziecinnych wzruszeń narodziły się „Opowiastki świąteczne”.

Wyświetl

Fraszki igraszki część II

Odsłon: 485 Ocen: 0 

test „Fraszki igraszki część II” - to kolejny zbiór krótkich liryków autorstwa Witolda Oleszkiewicza, który idąc tropem najsłynniejszych fraszkopisarzy, zamknął w kilkuwersowych utworach swoje poglądy na temat współczesnego świata.

Wyświetl

Sandy I i Sandy II - Aleksander Janowski

Odsłon: 639 Ocen: 1  (100 %)

test „Sandy” jest gatunkowym młynkiem, który rozdrabnia i miesza powieść obyczajową z kryminałem, sensacją i, chwilami, komedią.

Wyświetl

Dream - powieść kryminalna i psychodeliczna

Odsłon: 605 Ocen: 0 

test Tomek i Kuba postanawiają się zabawić w piątkowy wieczór. Zaczynają od kilku piw, później przegryzają je fast foodem i udają się do klubu. Tam postanawiają wzmocnić swoje doznania narkotykami. Zabawa robi się coraz lepsza, przyjaciele poznają dwie atrakcyjne dziewczyny, z którymi spędzają resztę wieczoru. Na drugi dzień okazuje się, że jedna z nich została brutalnie zamordowana, a druga zaginęła. Wszystko wskazuje na to, że sprawcami są Kuba i Tomek.

Wyświetl

Tęczowa Julenka - zbiór opowiadań dla dzieci

Odsłon: 820 Ocen: 1  (100 %)

test „Tęczowa Julenka“ to zbiór opowiadań o wrażliwej dziewczynce, która podczas wakacji przeżywa wiele przygód.

Wyświetl

Hum ha ostatni

Odsłon: 785 Ocen: 0 

test Wszystko rozpoczęło się w 1120 roku… Od tajemniczego opiekuna o ekscentrycznym charakterze i nieokreślonym pochodzeniu młody uzdrowiciel Hum dowiaduje się o swoich demonicznych talentach. Niemal w tym samym czasie w jego życiu zachodzą inne dramatyczne zmiany i pojawiają się śmiertelne zagrożenia.

Wyświetl
27 28

29

30 31

«
Proszę czekać
Zapamiętaj mnie