Charakterystyka Mateusza Cuthberta – „Ania z Zielonego Wzgórza”

Odsłon: 3 Ocen: 1  (0 %)

test Poniższe wypracowanie stanowi charakterystykę Mateusza Cuthberta, jednego z bohaterów książki L. M. Montgomery pod tytułem „Ania z Zielonego Wzgórza”, będącej lekturą w szkole podstawowej. Mateusz Cuthbert był starym kawalerem i bratem Maryli, wraz z którą podjął decyzję o zaadoptowaniu chłopca. W wyniku pomyłki do ich domu przybyła Ania Shirley. Mateusz od razu pokochał dziewczynkę, która swoim zachowaniem już pierwszego dnia podbiła jego serce. Mateusz był cichym, spokojnym i małomównym mężczyzną. Stronił od kobiet, bo ich nie lubił. Sympatią darzył jedynie swą siostrę i jej przyjaciółkę, Małgorzatę Linde. Wkrótce do tego grona dołączyła również Ania, jego podopieczna. Wypracowanie zawiera 539 wyrazów.

Wyświetl

Charakterystyka Maryli Cuthbert – „Ania z Zielonego Wzgórza”, wypracowanie

Odsłon: 1 Ocen: 7  (86 %)

test Jedną z bohaterek występujących w książce pod tytułem „Ania z Zielonego Wzgórza” napisanej przez L. M. Montgomery była Maryla Cuthbert. Była to około pięćdziesięcioletnia kobieta, stara panna, która nigdy nie wyszła za mąż. Była osobą stanowczą i surową oraz powściągliwą nie lubiącą okazywać uczuć czy uzewnętrzniać emocji. Mieszkała ze starszym bratem, Mateuszem, z którym prowadziła gospodarstwo i zajmowała się domem. Była doskonałą, pracowitą i sumienną gospodynią. Wypracowanie zawiera 426 wyrazów.

Wyświetl

Charakterystyka Gilberta Blythe`a – „Ania z Zielonego wzgórza”

Odsłon: 4 Ocen: 8  (38 %)

test Gilbert Blythe był jednym z bohaterów występujących w książce pod tytułem „Ania z Zielonego Wzgórza” napisanej przez L. M. Montgomery. Gilbert był rodowitym mieszkańcem Avonlea, tam się urodził i wychowywał. Ze względu na częste kłopoty ze zdrowiem jego ojca, sytuacja rodziny chłopca nie była najlepsza. Bohater po ukończeniu szkoły musiał podjąć pracę, by pomóc rodzinie finansowo i zarobić na kontynuację swojej edukacji. Gilbert był bardzo bystrym i inteligentnym chłopcem. Chętnie i dość szybko się uczył, nauka nie sprawiała mu problemu. Do czasu przybycia Ani to on był szkolnym prymusem. Wypracowanie zawiera 386 wyrazów.

Wyświetl

Charakterystyka Diany Barry – „Ania z Zielonego Wzgórza”, wypracowanie

Odsłon: 0 Ocen: 0 

test Wypracowanie dotyczy jednej z postaci występujących w książce L. M. Montgomery pod tytułem „Ania z Zielonego Wzgórza”, którą była Diana Barry. Była to niezwykle ładna dziewczyna „o pięknych czarnych oczach i włosach swej matki, różowych policzkach i wesołym usposobieniu, odziedziczonym po ojcu”. Bohaterka pochodziła ze szczęśliwej kochającej się rodziny. Matka wychowywała ją na dobrą żonę, matkę i gospodynię. Nie marzyła o wykształceniu dla córki, a i ona sama nie miała wielkich dążeń czy aspiracji. Jedyne czego chciała Diana to szczęśliwego i spokojnego życia w Avonlea. Wypracowanie zawiera 355 wyrazów.

Wyświetl

«
Proszę czekać
Zapamiętaj mnie