Charakterystyka Antka, B. Prus – wypracowanie

Odsłon: 3 Ocen: 3  (0 %)

test Antek to tytułowy bohater noweli Bolesława Prusa. Poznajemy go jako małego chłopca, który dojrzewa i wyrasta na przystojnego młodzieńca. Urodził się i wychowywał w bardzo biednej wiejskiej rodzinie. Od najmłodszych lat musiał pracować. Początkowo zajmował się młodszą siostrą, Rozalią, ale wkrótce doszły inne obowiązki, takie jak wypasanie świń. Wypracowanie zawiera 693 wyrazy.

Wyświetl

Charakterystyka Rozalii – B. Prus, Antek, wypracowanie

Odsłon: 0 Ocen: 6  (83 %)

test Poniższe wypracowanie z języka polskiego stanowi charakterystykę Rozalii, epizodycznej bohaterki występującej w noweli B. Prusa pod tytułem „Antek”. Dziewczynka urodziła i wychowywała się w bardzo biednej wiejskiej rodzinie. Była młodszą siostrą Antka, tytułowego bohatera noweli Prusa. Od najmłodszych lat musiała pracować, pomagać matce w domu i w gospodarstwie. Była bardzo pracowitą i zaradną małą osóbką. Wypracowanie zawiera 419 wyrazów.

Wyświetl

Charakterystyka matki Antka – B. Prus „Antek”, wypracowanie

Odsłon: 8 Ocen: 3  (67 %)

test Wypracowanie dotyczy matki Antka, tytułowego bohatera noweli B. Prusa. Była ona prostą kobietą, która wraz z mężem i trójką dzieci mieszkała na wsi. Zajmowała się pracą w gospodarstwie i na polu. Od najmłodszych lat uczyła dzieci zamiłowania do pracy, samodzielności i odpowiedzialności. Jednak po śmierci męża musiała przejąć o jego obowiązki, co równało się z jeszcze większą ilością pracy. Wypracowanie zawiera 703 wyrazy.

Wyświetl

Charakterystyka nauczyciela Antka – B. Prus „Antek”, wypracowanie

Odsłon: 1 Ocen: 8  (75 %)

test Poniższa charakterystyka dotyczy nauczyciela, bohatera występującego w noweli B. Prusa zatytułowanej „Antek”. Był to człowiek zły i egoistyczny. Był także oszustem, który wyłudzał pieniądze od biednych i zacofanych rodziców. Nie szanował uczniów, nie przekazywał im właściwie wiedzy, wolał ich wykorzystywać do pracy w domu. Nie był ani dobrym człowiekiem, ani nauczycielem. Był również głupcem, któremu wpadła w oko piękna żona wójta i to dla niej się stroił i przesiadywał pod jej oknem. Wypracowanie zawiera 451 wyrazów.

Wyświetl

«
Proszę czekać
Zapamiętaj mnie