Obraz dziecka w epoce Pozytywizmu, wypracowanie

Odsłon: 77 Ocen: 4  (75 %)

test Poniższe wypracowanie omawia motyw dziecka ukazywany w epoce pozytywizmu. Całość uzasadniona jest analizą dwóch nowel pochodzących z ówczesnej epoki: „Janko muzykant” Henryka Sienkiewicza i „Antek” Bolesława Prusa. Tekst może również stanowić osobne analizy tych lektur. Wypracowanie zawiera 669 słów.

Wyświetl

Charakterystyka Rozalii – B. Prus, Antek, wypracowanie

Odsłon: 0 Ocen: 6  (83 %)

test Poniższe wypracowanie z języka polskiego stanowi charakterystykę Rozalii, epizodycznej bohaterki występującej w noweli B. Prusa pod tytułem „Antek”. Dziewczynka urodziła i wychowywała się w bardzo biednej wiejskiej rodzinie. Była młodszą siostrą Antka, tytułowego bohatera noweli Prusa. Od najmłodszych lat musiała pracować, pomagać matce w domu i w gospodarstwie. Była bardzo pracowitą i zaradną małą osóbką. Wypracowanie zawiera 419 wyrazów.

Wyświetl

Charakterystyka matki Antka – B. Prus „Antek”, wypracowanie

Odsłon: 8 Ocen: 3  (67 %)

test Wypracowanie dotyczy matki Antka, tytułowego bohatera noweli B. Prusa. Była ona prostą kobietą, która wraz z mężem i trójką dzieci mieszkała na wsi. Zajmowała się pracą w gospodarstwie i na polu. Od najmłodszych lat uczyła dzieci zamiłowania do pracy, samodzielności i odpowiedzialności. Jednak po śmierci męża musiała przejąć o jego obowiązki, co równało się z jeszcze większą ilością pracy. Wypracowanie zawiera 703 wyrazy.

Wyświetl

Charakterystyka nauczyciela Antka – B. Prus „Antek”, wypracowanie

Odsłon: 1 Ocen: 9  (67 %)

test Poniższa charakterystyka dotyczy nauczyciela, bohatera występującego w noweli B. Prusa zatytułowanej „Antek”. Był to człowiek zły i egoistyczny. Był także oszustem, który wyłudzał pieniądze od biednych i zacofanych rodziców. Nie szanował uczniów, nie przekazywał im właściwie wiedzy, wolał ich wykorzystywać do pracy w domu. Nie był ani dobrym człowiekiem, ani nauczycielem. Był również głupcem, któremu wpadła w oko piękna żona wójta i to dla niej się stroił i przesiadywał pod jej oknem. Wypracowanie zawiera 451 wyrazów.

Wyświetl

«
Proszę czekać
Zapamiętaj mnie