Charakterystyka Jana Bohatyrowicza – „Nad Niemnem” E. Orzeszkowa

Odsłon: 3 Ocen: 3  (100 %)

test Jednym z bohaterów występujących w powieści E. Orzeszkowej pod tytule „Nad Niemnem” był Jan Bohatyrowicz. Był on synem Jerzego Bohatyrowicz, który zginął w powstaniu styczniowym. Janek został sierotą jako mały chłopiec, ale zapadło mu w pamięci pożegnanie ojca, który szedł na wojnę wraz z bratem Anzelmem i Andrzejem Korczyńskim. Pamiętał również, że z wojaczki wrócił tylko jeden z nim, jego wuj Anzelm, który powiadomił rodziny o śmierci pozostałych. Od tej pory to właśnie on zajął się wychowaniem Janka. Młody Bohatyrowicz był wspaniałym mężczyzną, który posiadał wielki szacunek do historii swojego narodu i tradycji rodowej. Był prawym człowiekiem, szczerym i uczciwym, a także doskonałym i bardzo pracowitym gospodarzem. Był wzorem cnót i postacią godną naśladowania. Wypracowanie zawiera 593 wyrazy.

Wyświetl

Charakterystyka Janka Bohatyrowicza - bohatera "Nad Niemnem"

Odsłon: 0 Ocen: 0 

test Poniższe wypracowanie zawiera charakterystykę jednego z bohaterów lektury „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej-Janka Bohatyrowicza. Czytelnikowi Janek zostaje zaprezentowany jako przystojny trzydziestoletni mężczyzna. Jego jasne, wypłowiałe włosy, opalona cera, zostają podkreślone gęstymi wąsami. Możemy uznać go za wzór ówczesnego gospodarza, silny, prężny, gotowy do ciężkiej pracy pozwalającej mu odnaleźć spełnienie. Wypracowanie zawiera 305 słów.

Wyświetl
Test - hit tygodnia
Reklama.
Najnowszy test.
Najnowszy test
Krótki test sprawdzający wiedzę na temat słowników w języku Python. Wszystkie pytania dotyczą Pythona w wersji 3. Więcej

«
Proszę czekać
Zapamiętaj mnie