Panowanie Kazimierza Jagiellończyka – wypracowanie

Odsłon: 68 Ocen: 17  (94 %)

test Wypracowanie z historii (gimnazjum, liceum) na temat rządów Kazimierza Jagiellończyka w Polsce. Były to długie, trwające 45 lat rządy. Jagiellończyk był królem Polski w latach 1447 – 1492. Od 1440 roku był także wielkim księciem litewskim. Kazimierz Jagiellończyk zgodził się wstąpić na tron Polski pod warunkiem, że Polska i Litwa będą traktowane jako odrębne państwa, połączone ze sobą jedynie unią personalną. Wypracowanie zawiera 609 wyrazów.

Wyświetl

Panowanie Zygmunta Starego – wypracowanie z historii

Odsłon: 81 Ocen: 15  (100 %)

test Wypracowanie z historii (gimnazjum, liceum) dotyczy sytuacji w Polsce za panowania Zygmunta Starego. Zygmunt Stary był synem Kazimierza Jagiellończyka i Elżbiety Rakuszanki. Gdy obejmował władzę w Polsce kraj znajdował się w trudnej sytuacji, bowiem ze wszystkich stron zagrażali mu wrogowie: Rosja, Turcja, Habsburgowie i Państwo Zakonne, które dążyło do obalenia traktatu toruńskiego z 1466 roku, a nawet to powtórnego przejęcia Pomorza Gdańskiego. Wypracowanie zawiera 601 wyrazów.

Wyświetl

Panowanie Zygmunta II Augusta – wypracowanie z historii

Odsłon: 5 Ocen: 6  (100 %)

test Wypracowanie z historii (gimnazjum, liceum) stanowi charakterystykę rządów i polityki prowadzonej przez Zygmunta II Augusta, który żył w latach 1548 – 1572. Był on synem Zygmunta Starego i Bony Sforzej. Zygmunt August został wyniesiony na litewski tron wielkoksiążęcy i obrany królem Polski jeszcze za życia jego ojca, Zygmunta Starego, w 1529 roku co nie było zgodne z prawem w ówczesnych czasach. Wypracowanie zawiera 582 wyrazy.

Wyświetl
Test - hit tygodnia
Reklama.
Najnowszy test.
Najnowszy test
Krótki test sprawdzający wiedzę na temat słowników w języku Python. Wszystkie pytania dotyczą Pythona w wersji 3. Więcej

«
Proszę czekać
Zapamiętaj mnie