Charakterystyka Tristana – „Dzieje Tristana i Izoldy”, wypracowanie

Odsłon: 0 Ocen: 1  (100 %)

test Tristan był głównym i tytułowym bohaterem średniowiecznego poematu rycerskiego pod tytułem „Dzieje Tristana i Izoldy”, uwspółcześnionego przez francuskiego pisarza J. Bediera. Matka Tristana zmarła przy jego narodzeniu. Chłopiec wychowywał się na dworze marszałka Rohałta. Po ukończeniu siedmiu lat trafił pod opiekę koniuszego, który miał go nauczyć jak być prawdziwym rycerzem i poznał kodeks rycerski. Wyrósł na dzielnego, walecznego rycerza i niezwykle honorowego człowieka. Po porwaniu przez kupców norweskich i przeżyciu sztormu na morzu trafił na dwór króla marka w Kornwalii. Wypracowanie zawiera 660 wyrazów.

Wyświetl

Izolda – charakterystyka postaci J. Bediera, wypracowanie

Odsłon: 1 Ocen: 1  (100 %)

test Poniższe wypracowanie jest charakterystyką Izoldy, tytułowej bohaterki poematu J. Bediera. Izolda była córką króla Irlandii, kraju nękanego przez smoka. Król obiecał jej rękę temu rycerzowi, który pokona bestię. Udało się to Tristanowi, dzielnemu i wiernemu rycerzowi króla Marka z Kornwalii, któremu to właśnie postanowił oddać księżniczkę. Jednak w czasie rejsu to do kraju Tristan i Izolda omyłkowo spożyli napój miłośny, który połączył ich wielką i namiętną miłością. Wypracowanie zawiera 637 wyrazów.

Wyświetl

Charakterystyka króla Marka – „Dzieje Tristana i Izoldy”, wypracowanie

Odsłon: 1 Ocen: 2  (100 %)

test Król Marek był bohaterem drugoplanowym utworu j. Bediera pod tytułem „Dzieje Tristana i Izoldy”. Marek stanowił przykład doskonałego władcy, szlachetnego i dobrego króla. Marek przyjął na swój dwór Tristana i ukochał go jak własnego syna. Darzył go przyjaźnią i zaufaniem. Tristan był nie tylko jego rycerzem, ale i krewnym, bo łączyły ich więzy krwi. Marek był bowiem bratem Blancheflor, matki Tristana. Król Marek szczerą i niewinną miłością kochał swoją żonę i z trudem mógł uwierzyć w to, że dwie najbliższe jego sercu osoby, Tristan i Izolda, dopuściły się względem niego zdrady. Wypracowanie zawiera 401 wyrazów.

Wyświetl

«
Proszę czekać
Zapamiętaj mnie