"Testament mój" Juliusza Słowackiego i "Pożegnanie" Zbigniewa Herberta- porównanie wierszy.

Odsłon: 109 Ocen: 1  (100 %)

test Od starożytności wielcy poeci zastanawiali się nad swoim życiem oraz nad tym jak będzie wyglądała ich śmierć. Takiego samego rachunku sumienia dokonał Juliusz Słowacki w utworze „Testament mój” oraz Zbigniew Herbert w wierszu „Pożegnanie”.  Wypracowanie zawiera 1332 słowa.

Wyświetl

Interpretacja wiersza "Czarna wiosna" Antoniego Słonimskiego

Odsłon: 471 Ocen: 9  (33 %)

test Antoni Słonimski to twórca futurystyczny, jeden z założycieli grupy poetyckiej Skamander oraz kabaretu „Pod Pikadorem”. Troszczył się o ojczyznę i w 1919 roku napisał wiersz „Czarna wiosna”, w którym namawia do zmiany poglądów i utrzymania niepodległości Polski. Wypracowanie zawiera 722 słowa.

Wyświetl

Interpretacja wiersza "Poeta" Bolesława Leśmiana

Odsłon: 134 Ocen: 11  (73 %)

test Bolesław Leśmian to polski twórca epoki dwudziestolecia międzywojennego. W swojej twórczości bardzo często czerpał z fantastyki i baśni. Tworzył własny świat. W utworze „Poeta” przedstawił pewne zdarzenie z życia twórcy. Stwierdza, że Bóg mimo wszystko pochwala oddanie się pasji, jednak karci niezdolność poety do pracy fizycznej. Wypracowanie zawiera 833 słowa.

Wyświetl

Interpretacja wiersza "Lektury" Czesława Miłosza.

Odsłon: 181 Ocen: 13  (62 %)

test Czesław Miłosz w utworze „Lektury” odnosi się do tematyki biblijnej, jako do podstaw kultury i tradycji. Świat trwa nadal, a jeśli będziemy postępować według zasad zapisanych w Biblii to XXI wiek prawie wcale nie będzie różnił się od świata za czasów pierwszych ludzi. Wypracowanie zawiera 444 słowa.

Wyświetl

Interpretacja wiersza "Róża poświęcona Danielowi Naborowskiemu".

Odsłon: 90 Ocen: 0 

test Jarosław Marek Rymkiewicz bardzo wiele czerpał z poezji minionych wieków a zwłaszcza z baroku. W wierszu pt. „Róża poświęcona Danielowi Naborowskiemu” pojawiają się barokowe toposy i środki stylistyczne. Wiersz ten ma na celu ukazanie, że życie ludzie przemija, ale gdy jedno zniknie pojawia się drugie. Przyroda trwa nadal, chociaż zmieniają się warunki i realia życia ludzkiego. Wypracowanie zawiera 577 słów.

Wyświetl

Porównanie wierszy Tren X J. Kochanowskiego i "Anka" W. Broniewskiego.

Odsłon: 77 Ocen: 6  (83 %)

test Jan Kochanowski i Władysław to poeci dwóch różnych epok literackich i kulturowych. Kochanowski pochodzi z renesansu, natomiast Broniewski z dwudziestolecia międzywojennego. Połączyła ich dramatyczna śmierć małych córeczek, które kochali nad życie. W wierszu „Anka ****” oraz Trenie X ukazują swój ból i rozpacz po stracie najukochańszej Urszulki i Ani. Wypracowanie zawiera 1125 słów.

Wyświetl

Wiersz "O książce" Czesława Miłosza- nurt katastroficzny

Odsłon: 282 Ocen: 25  (28 %)

test Czesław Miłosz to poeta dwudziestolecia międzywojennego. Przeżył on wojnę i za swoja twórczość dopiero w 1981 dostał on Nagrodę Nobla. Wiersz „O książce” ukazuje czasy, które wyryły się w pamięci autora. Jest to brutalny obraz wojny i zagłady. Miłosz zdaje sobie sprawę, że to, co pisze może pozostać tajemnicą, może dalej znajdować się w szufladzie lub zniknąć, po prostu zginać jak wiele rzeczy i ludzi, których pochłonęła II Wojna Światowa. Wypracowanie zawiera 853 słowa.

Wyświetl

Cierpienie i śmierć- "Inny świat" Gustawa Herlinga- Grudzińskiego

Odsłon: 129 Ocen: 3  (100 %)

test Gustaw Herling- Grudziński to pisarz doby dwudziestolecia międzywojennego, ale także czasu II Wojny Światowej i okresu powojennego. W swym utworze „Inny świat” zawarł opisy dni spędzonych w obozie pracy w Rosji, swoje przemyślenia na temat cierpienia i śmierci, a także brutalne fakty, które dowodziły jak naprawdę wyglądały rosyjskie obozy. Trafiali tam ludzie niewinni, ale będący innej narodowości niż rosyjska. Wypracowanie zawiera 726 słów.

Wyświetl
Test - hit tygodnia
Reklama.
Najnowszy test.
Najnowszy test
Krótki test sprawdzający wiedzę na temat słowników w języku Python. Wszystkie pytania dotyczą Pythona w wersji 3. Więcej

«
Proszę czekać
Zapamiętaj mnie