Charakterystyka Pana Tomasza – „Katarynka” B. Prus, wypracowanie

Odsłon: 8 Ocen: 5  (80 %)

test Pan Tomasz to główny bohater noweli „Katarynka” autorstwa B. Prusa. Był to człowiek zamożny z wykształceniem prawniczym, był mecenasem. Zamieszkiwał w warszawskiej kamienicy przy ulicy Miodowej. Bohater mieszkał sam i był miłośnikiem sztuki. Lubił gromadzić w domu wartościowe przedmioty. Uwielbiał również muzykę, był częstym bywalcem opery. Jednak najbardziej czego nie znosił to dźwięków katarynek. Jak tylko w kamienicznym podwórzu pojawiał się kataryniarz, rozzłoszczony pan Tomasz przeganiał, płacił nawet stróżowi, by ten w ogóle go nie wpuszczał. Wypracowanie zawiera 394 wyrazy.

Wyświetl

Charakterystyka niewidomej dziewczynki – „Katarynka” B. Prus

Odsłon: 11 Ocen: 11  (64 %)

test Wypracowanie dotyczy niewidomej dziewczynki, bohaterki noweli „Katarynka” autorstwa B. Prusa i stanowi jej charakterystykę. Dziewczynka mieszkała wraz z matką i jej przyjaciółką w warszawskiej kamienicy. Dziewczynka była kaleką, nie widziała, a jej matki nie było stać na lekarzy, a co dopiero na wybitnego specjalistę okulistyki, który mógłby się zająć dziewczynką. Była to smutna i melancholijna osóbka, której jedyną radością były dźwięki muzyki z katarynki. Wypracowanie zawiera 443 wyrazy.

Wyświetl
Test - hit tygodnia
Reklama.
Najnowszy test.
Najnowszy test
Krótki test sprawdzający wiedzę na temat słowników w języku Python. Wszystkie pytania dotyczą Pythona w wersji 3. Więcej

«
Proszę czekać
Zapamiętaj mnie