Streszczenie legendy o „Stópce królowej Jadwigi”, wypracowanie

Odsłon: 1 Ocen: 4  (25 %)

test Poniższa praca prezentuje streszczenie treści legendy o „Stópce królowej Jadwigi” przerabianej w szkole podstawowej. Może ona stanowić gotową pracę domową lub posłużyć jak notatka do wypowiedzi ustnej. Zapoznaj się z poniższą pracą i przygotuj się do lekcji literatury. Tytułową bohaterką jest postać realna, żyjąca dawno temu, królowa Jadwiga. Była ona pierwszą żoną króla Polski Władysława Jagiełły. Była ona dobrą władczynią, panią o dobroczynnym i wrażliwym sercu. To ona przyczyniła się do rozbudowania słynnej Akademii Krakowskiej. Z wielką pasją oddawała swe klejnoty na dobre cele. Wypracowanie zawiera 329 wyrazów.

Wyświetl

Streszczenie legendy o „Bazyliszku”, wypracowanie

Odsłon: 7 Ocen: 5  (80 %)

test Jeśli potrzebujesz streszczenie legendy o „Bazyliszku” to zapoznaj się z poniższą pracą, być może okaże się właśnie tym czego potrzebujesz do przygotowania się z lekcji języka polskiego. Legenda ta należy do legend polskich, a dokładniej warszawskich i opowiada o pewnym straszliwym potworze zwanym Bazyliszkiem. Był to bardzo nietypowy stwór, pół wąż, pół kogut o przerażających wielkich oczyskach. Jego jedno spojrzenie zamieniało istotę ludzką w kamień. Wypracowanie zawiera 516 wyrazów.

Wyświetl

Streszczenie legendy „ O trębaczu z wieży mariackiej”, wypracowanie

Odsłon: 4 Ocen: 5  (60 %)

test Jeśli potrzebujesz streszczenie legendy „O trębaczu z wieży mariackiej” to zapoznaj się z poniższą pracą, być może okaże się właśnie tym czego potrzebujesz do przygotowania się z lekcji języka polskiego. Rzecz działa się w Krakowie, dawno, dawno temu. Był upalny letni dzień. Było tak skwarno, że strażnicy krakowscy nie strzegli miasta, lecz odpoczywali w cieniu murów. Miasto się rozleniwiło, a ludzie chronili się przed gorącymi promieniami słonecznymi. Strażnicy, odłożywszy swą broń, zapadli w błogi sen. Wypracowanie zawiera 300 wyrazów.

Wyświetl

Streszczenie legendy „O latarni morskiej” F. Fenikowski

Odsłon: 3 Ocen: 4  (100 %)

test Poniższa praca stanowi streszczenie legendy „O latarni morskiej” F. Fenikowskiego, będącej lekturą w szkole podstawowej. Historia opowiada o zamożnym szwedzkim kupcu i jego pięknej córce, która towarzyszyła ojcu w rejsach po Bałtyku. Kupiec uważał, że córka przynosi mu szczęście i dlatego obdarowywał ją prezentami, klejnotami i kosztownościami. Córka była ojcu wdzięczna za wszystkie podarki i w zamian umilała jemu i załodze czas swym pięknym śpiewem, a kochała się w niej cała załoga, bo tak piękną dziewczyną była Krista. Wypracowanie zawiera 417 wyrazów.

Wyświetl

Jak Dunajec popłynął – streszczenie legendy; „Klechdy domowe”

Odsłon: 7 Ocen: 7  (100 %)

test „Klechdy domowe” to podania i legendy polskie zebrane przez Hannę Kostyrko. Poniższa praca stanowi streszczenie legendy p.t: „Jak Dunajec popłynął” autorstwa M. Krüger, utworu przerabianego w szkole podstawowej. Głównym bohaterem jest kmieć, Dobek, który pracował na własnym gospodarstwie. Był on bardzo dobrym gospodarzem, jednak wciąż dokuczała mu bieda, a wszystko to za sprawą pewnego Dunaja, rzeki, która wciąż podlewała mu łąkę i pole. Dobek nie mógł zebrać plonów, bo rzeka wszystko niszczyła. Wypracowanie zawiera 330 wyrazów.

Wyświetl

«
Proszę czekać
Zapamiętaj mnie