Lalka - problemy polskiego społeczeństwa

Odsłon: 88 Ocen: 4  (75 %)

test Bolesław Prus w swojej powieści „ Lalka” -będącej jedną z czołowych lektura  na liście pozycji maturalnych- porusza wiele istotnych dla siebie tematów.  Jednym  z tematów  prezentowanych przez autora są problemy, z jakimi boryka się społeczność warszawska.  

Wyświetl

Werter- romantyczny kochanek

Odsłon: 108 Ocen: 1  (0 %)

test Goethe w swoim dziele „ Cierpienia młodego Wertera” ukazuje w sposób szczegółowy sylwetki  dwóch bohaterów. Jednak to dzieje Wertera jako tytułowego bohatera są pierwszorzędnym tematem powieści.

Wyświetl

Lotta- romantyczna kochanka

Odsłon: 90 Ocen: 1  (100 %)

test „Cierpienia młodego Wertera” to jedno z największych dzieł Goethego. Utwór ma charakter korespondencji, jaką główny bohater wysyła do swojego przyjaciela. To z listów tych poznajemy obraz ukochanej Wertera .

Wyświetl

Jagna, młodopolska bohaterka

Odsłon: 93 Ocen: 3  (0 %)

test Reymont w swoim dziele pt. „ Chłopi”  stworzył doskonałe kreacje bohaterów.  Jedną z ciekawszych postaci utworu jest Jagna, młoda dziewczyna o nadzwyczajnej urodzie i równie  niecodziennej osobowości.  

Wyświetl

Bohaterka "Nocy i dni" Barbara Niechcic

Odsłon: 75 Ocen: 0 

test Jednym z większych dzieł Marii Dąbrowskiej są „Noce i dnie”. Autorka w powieści  prezentuje portret małżeństwa Barbary i Bogumiła Niechciców. Kreacja Barbary jest tematem tego wypracowania. Wypracowanie zawiera 551 słów.

Wyświetl

Charakterystyka bohatera Granicy, Zenon Ziembiewicz

Odsłon: 57 Ocen: 0 

test Jednym z największych dzieł Zofii Nałkowskiej jest utwór „Granica”. Literatka jako główny temat powieści przedstawia losy głównego bohatera, Zenona Ziembiewicza, człowieka zagubionego we własnych dążeniach. Wypracowanie zawiera 530 słów.

Wyświetl

Cezary Baryka, Przedwiośnie

Odsłon: 59 Ocen: 0 

test Stefan Żeromski w „ Przedwiośniu” porusza wiele istotnych kwestii. Jednak centralnym tematem utworu są losy Cezarego Baryki, głównego bohatera utworu, uważanego za dynamiczną postać polskiej literatury. Wypracowanie zawiera 527 słów.

Wyświetl

Szklane domy w Przedwiośniu, historia i symbolika budowli

Odsłon: 280 Ocen: 9  (67 %)

test Jednym z najbardziej znanych dzieł polskiego pisarza, Stefana Żeromskiego jest „ Przedwiośnie”. Autor lektury w jednym z czterech działów zawartych w utworze przedstawia wizje szklanych domów widzianą oczami umierającego Seweryna. Wypracowanie zawiera 413 słów.

Wyświetl

„Pan Tadeusz” jako epopeja narodowa

Odsłon: 44 Ocen: 0 

test Niewątpliwie „ Pan Tadeusz”  jest jednym z największych dzieł polskiego wieszcza Adama Mickiewicza. Powszechnie utwór ten uznany jest za polską epopeje narodową. Jednak rzadko kiedy wiemy co zadecydowało o tym, że utwór ten jest uznany za epos. Wypracowanie zawiera 425 słów.

Wyświetl

Bohater Szekspirowski, Makbet

Odsłon: 40 Ocen: 1  (0 %)

test „Makbet” to jedno z największych dzieł Szekspira.  Autor w utworze prezentuje sylwetkę głównego bohatera, który z walecznego i odważnego rycerza, stał się człowiekiem pozbawionym wszelkich zasad moralnych i etycznych. Wypracowanie zawiera 546 słów.

Wyświetl

Bohater Potopu – Andrzej Kmicic.

Odsłon: 77 Ocen: 0 

test „Potop” dzieł pióra Henryka Sienkiewicza. Utwór ten jest jedną z trzech części Trylogii literata. W lekturze główną, kluczową postacią jest młody chorąży orszański, Andrzej Kmicic, który później przybiera nazwisko Babinicz. Wypracowanie zawiera 510 słów.

Wyświetl

Bohater utworu Słowackiego, Kordian

Odsłon: 55 Ocen: 0 

test „Kordian” to jeden z najbardziej znanych utworów Juliusza Słowackiego.  Literat w dramacie ukazuje obraz centralnej postaci utworu, czyli tytułowego Kordiana. Już samo imię bohatera ukazuje osobowość postaci. Kordian, czyli „ człowiek serca” wskazuje na emocjonalność postaci. Wypracowanie zawiera 499 słów.

Wyświetl

Charakterystyka żony Makbeta Lady Makbet

Odsłon: 81 Ocen: 4  (75 %)

test W dziele pióra Szekspira pt. „ Makbet” odnajdujemy kreacje nie tylko tytułowej postaci, czyli Makbeta, ale również jego żony. Lady Makbet jest jedna z najciekawszych i najokrutniejszych postaci kobiecych literatury światowej. Wypracowanie zawiera 465 słów.

Wyświetl

Lektura - "Krzyżacy" H. Sienkiewicza

Odsłon: 42572 Ocen: 125  (46 %)

test Test (gimnazjum) sprawdzający Twoją wiedzę na temat lektury „Krzyżacy” H. Sienkiewicza. Powtórz wiadomości i przygotuj się do sprawdzianu z języka polskiego. Rozwiąż test, który zawiera 18 pytań.

Więcej

Lektura - "Latarnik" H. Sienkiewicza

Odsłon: 61306 Ocen: 343  (44 %)

test Test – sprawdzian (gimnazjum) z lektury „Latarnik” H. Sienkiewicza. Powtórz najważniejsze wiadomości i przygotuj się na sprawdzian z języka polskiego. Rozwiąż test, który składa się z 16 pytań.

Więcej

Lektura – „Kamienie na szaniec” A. Kamiński

Odsłon: 37964 Ocen: 110  (44 %)

test Test – sprawdzian (gimnazjum) z lektury „Kamienie na szaniec” A. Kamińskiego. Powtórz najważniejsze wiadomości i przygotuj się na sprawdzian z języka polskiego. Rozwiąż test, który składa się z 18 pytań.

Więcej

Lektura - "Mały Książę" A. de Saint Exupery

Odsłon: 48774 Ocen: 207  (38 %)

test Test (gimnazjum) sprawdzający Twoją wiedzę o lekturze „Mały Książę”. Powtórz najważniejsze wiadomości i przygotuj się do sprawdzianu z języka polskiego. Test składa się z 18 pytań.

Więcej

Lektura - "Dym" M. Konopnicka

Odsłon: 24186 Ocen: 64  (66 %)

test Test na temat lektury szkolnej „Dym” M. Konopnickiej. Przypomnij sobie najważniejsze informacje z lektury i przygotuj się na sprawdzian z języka polskiego. Rozwiąż test, składający się z 15 pytań.

Więcej

Lektura – „Sachem” H. Sienkiewicza

Odsłon: 56006 Ocen: 222  (53 %)

test Rozwiąż test i przygotuj się na sprawdzian z języka polskiego (gimnazjum). Test składa się z 16 pytań. Przekonaj się czy wiadomości, które posiadasz są wystarczające do zbliżającego się sprawdzianu z lektury „Sachem” H. Sienkiewicza.

Więcej

Lektura „Marcin Kozera” M. Dąbrowska (szkoła podstawowa)

Odsłon: 40987 Ocen: 142  (51 %)

test Test sprawdzający Twoją wiedzę na temat lektury szkolnej (podstawówka) „Marcin Kozera” M. Dąbrowskiej. Powtórz najważniejsze wiadomości i przygotuj się do sprawdzianu z języka polskiego. Rozwiąż test składający się z 17 pytań.

Więcej

Lektura – „Hobbit” J. R. R. Tolkien (szkoła podstawowa)

Odsłon: 61629 Ocen: 309  (44 %)

test Test sprawdzający Twoją wiedzę na temat lektury szkolnej (podstawówka) „Hobbit” J. R. R. Tolkiena. Powtórz najważniejsze wiadomości i przygotuj się do sprawdzianu z języka polskiego. Rozwiąż test składający się z 19 pytań.

Więcej

Lektura - "Robinson Kruzoe" D. Defoe

Odsłon: 44141 Ocen: 226  (35 %)

test Rozwiąż test i przygotuj się do sprawdzianu z języka polskiego (podstawówka) z utworu Daniela Defoe „Robinson Kruzoe”. Sprawdź swoją wiedzę i przekonaj się czy wiadomości, które posiadasz są zadowalające. Test zawiera 19 pytań.

Więcej

Lektura – „Ania z Zielonego Wzgórza” Lucy Maud Montgomery

Odsłon: 56470 Ocen: 228  (57 %)

test Test sprawdzający twoją znajomość lektury „Ania z Zielonego Wzgórza” Lucy Maud Montgomery. Powtórz najważniejsze wiadomości i przygotuj się na sprawdzian z języka polskiego (podstawówka). Test zawiera 20 pytań.

Więcej

Lektura - "Szatan z siódmej klasy" K. Makuszyński

Odsłon: 152639 Ocen: 541  (51 %)

test Test sprawdzający Twoją znajomość lektury „Szatan z siódmej klasy” Kornela Makuszyńskiego. Powtórz najważniejsze informacje i przygotuj się do sprawdzianu z języka polskiego. Rozwiąż test składający się z 17 pytań.

Więcej

Lektura „Opowieść wigilijna” Karol Dickens

Odsłon: 91101 Ocen: 316  (53 %)

test Rozwiąż test i przygotuj się na sprawdzian z języka polskiego (podstawówka). Powtórz wiadomości z lektury i przekonaj się czy wiesz już wszystko o „Opowieści Wigilijnej” Karola Dickensa. Test składa się z 15 pytań.

Więcej

Lektura „Ogniem i mieczem” H. Sienkiewicz

Odsłon: 13244 Ocen: 23  (61 %)

test Test sprawdzający Twoją znajomość lektury „Ogniem i mieczem” H. Sienkiewicza (podstawówka). Powtórz najważniejsze informacje i przygotuj się do sprawdzianu z języka polskiego. Rozwiąż test składający się z 18 pytań.

Więcej

Lektura „Ten obcy” I. Jurgielewiczowa

Odsłon: 96747 Ocen: 470  (58 %)

test Test sprawdzający Twoją znajomość lektury Ten obcy” I. Jurgielewiczowej (podstawówka). Powtórz najważniejsze informacje i przygotuj się do sprawdzianu z języka polskiego. Rozwiąż test składający się z 17 pytań.

Więcej

Lektura „Tomek w krainie kangurów” A. Szklarski

Odsłon: 78453 Ocen: 529  (50 %)

test Test sprawdzający Twoją znajomość lektury „Tomek z krainy kangurów” A. Szklarskiego (podstawówka). Powtórz najważniejsze wiadomości i przygotuj się do sprawdzianu z języka polskiego. Test zawiera 17 pytań dotyczących lektury.

Więcej

Lektura „Sposób na Alcybiadesa" E. Niziurski

Odsłon: 67821 Ocen: 306  (53 %)

test Test sprawdzający Twoją znajomość lektury „Sposób na Alcybiadesa” E. Niziurskiego (podstawówka). Powtórz najważniejsze informacje i przygotuj się do sprawdzianu z języka polskiego. Rozwiąż test składający się z 15 pytań.

Więcej

Lektura Bajki robotów, S. Lem

Odsłon: 111075 Ocen: 561  (48 %)

test Rozwiąż test i przygotuj się na sprawdzian z języka polskiego (podstawówka). Test składa się z 15 pytań dotyczących lektury „Bajki robotów” S. Lema.

Więcej

Lektura "Śluby panieńskie", A. Fredro

Odsłon: 18875 Ocen: 49  (49 %)

test Test sprawdzający Twoją znajomość lektury „Śluby panieńskie” A. Fredry (gimnazjum). Powtórz najważniejsze informacje i przygotuj się do sprawdzianu z języka polskiego. Rozwiąż test składający się z 15 pytań.

Więcej

Lektura - „Don Kichot” M. Cervantes, test

Odsłon: 15967 Ocen: 35  (46 %)

test Test dotyczy książki M. Cervantesa „Don Kichot” będącej lekturą szkolną w gimnazjum. Powtórz najważniejsze wiadomości i przygotuj się na sprawdzian z języka polskiego. Rozwiąż test, który składa się z 17 pytań.

Więcej

Lektura „Romeo i Julia” W. Szekspir, test

Odsłon: 35765 Ocen: 97  (51 %)

test Test sprawdzający Twoją znajomość lektury „Romeo i Julia” W. Szekspira (gimnazjum). Powtórz najważniejsze informacje i przygotuj się do sprawdzianu z języka polskiego. Rozwiąż test składający się z 16 pytań.

Więcej

Lektura „Skąpiec” Molier, test

Odsłon: 94332 Ocen: 237  (46 %)

test Test dotyczy utworu Moliera „Skąpiec” będącego lekturą szkolną w liceum / technikum. Powtórz najważniejsze wiadomości i przygotuj się na sprawdzian z języka polskiego. Rozwiąż test, który składa się z 16 pytań.

Więcej

Lektura ‘Świętoszek” Molier, test

Odsłon: 42226 Ocen: 118  (42 %)

test Test sprawdzający Twoją znajomość lektury „Świętoszek” Moliera (liceum, gimnazjum). Powtórz najważniejsze informacje i przygotuj się do sprawdzianu z języka polskiego. Rozwiąż test składający się z 17 pytań.

Więcej

Lektura - „Biały Kieł” Jack London

Odsłon: 15873 Ocen: 41  (59 %)

test Rozwiąż test i przygotuj się na sprawdzian z języka polskiego. Test składa się z 16 pytań. Przekonaj się czy wiadomości, które posiadasz są wystarczające do zbliżającego się sprawdzianu z języka polskiego z lektury „Biały Kieł” J. Londona.

Więcej

Lektura – „Stary człowiek i morze” E. Hemingway

Odsłon: 83209 Ocen: 185  (58 %)

test Test sprawdzający Twoją znajomość lektury „Stary człowiek i morze” E. Hemingwaya (gimnazjum). Powtórz najważniejsze informacje i przygotuj się do sprawdzianu z języka polskiego. Rozwiąż test składający się z 15 pytań.

Więcej

Lektura „Zwierzoczłekoupiór” T. Konwickiego

Odsłon: 7821 Ocen: 0 

test Rozwiąż test i przygotuj się na sprawdzian z języka polskiego. Test składa się z 16 pytań. Przekonaj się czy wiadomości, które posiadasz są wystarczające do zbliżającego się sprawdzianu z języka polskiego.

Więcej

Lektura "Faraon" B. Prus, test

Odsłon: 19007 Ocen: 19  (53 %)

test Test sprawdzający Twoją znajomość lektury „Faraon” B. Prusa (gimnazjum). Powtórz najważniejsze informacje i przygotuj się do sprawdzianu z języka polskiego. Rozwiąż test składający się z 18 pytań.

Więcej

Lektura „Szkice węglem” H. Sienkiewicz, test

Odsłon: 15376 Ocen: 32  (47 %)

test Rozwiąż test i przygotuj się na sprawdzian z języka polskiego. Przekonaj się czy wiadomości, które posiadasz są wystarczające do zbliżającego się sprawdzianu z języka polskiego z lektury „Szkice węglem” H. Sienkiewicza.

Więcej

Lektura „Makbet”, W. Szekspir, test

Odsłon: 74868 Ocen: 216  (48 %)

test Test sprawdzający Twoją znajomość lektury „Makbet” W. Szekspira (gimnazjum). Powtórz najważniejsze informacje i przygotuj się do sprawdzianu z języka polskiego. Rozwiąż test składający się z 17 pytań.

Więcej

Lektura „Buszujący w zbożu” J. D. Salingera, test

Odsłon: 60416 Ocen: 221  (48 %)

test Test sprawdzający Twoją znajomość lektury „Buszujący w zbożu” J. D. Salingera (gimnazjum). Powtórz najważniejsze informacje i przygotuj się do sprawdzianu z języka polskiego. Rozwiąż test składający się z 17 pytań

Więcej

Lektura – Opowiadania A. Czechowa, test

Odsłon: 22945 Ocen: 53  (64 %)

test Test sprawdzający Twoją znajomość lektury „Opowiadania” A. Czechowa (gimnazjum, liceum). Powtórz najważniejsze informacje i przygotuj się do sprawdzianu z języka polskiego. Rozwiąż test składający się z 16 pytań.

Więcej

Lektura „Wesele” S. Wyspiańskiego, test

Odsłon: 74760 Ocen: 255  (46 %)

test Test sprawdzający Twoją znajomość lektury „Wesele” S. Wyspiańskiego (gimnazjum, liceum). Powtórz najważniejsze informacje i przygotuj się do sprawdzianu z języka polskiego. Rozwiąż test składający się z 16 pytań.

Więcej

Lektura „Antygona” Sofoklesa, test

Odsłon: 48287 Ocen: 133  (42 %)

test Test sprawdzający Twoją znajomość lektury „Antygona” Sofoklesa (gimnazjum, liceum). Powtórz najważniejsze informacje i przygotuj się do sprawdzianu z języka polskiego. Rozwiąż test składający się z 17 pytań.

Więcej

Lektura „Przygody Tomka Sawyera” M. Twaina

Odsłon: 99869 Ocen: 507  (53 %)

test Test sprawdzający Twoją znajomość lektury „Przygody Tomka Sawyera” M. Twaina (podstawówka). Powtórz najważniejsze informacje i przygotuj się do sprawdzianu z języka polskiego. Rozwiąż test składający się z 17 pytań.

Więcej

Lektura „Wielka, większa, największa” J. Broszkiewicz

Odsłon: 21851 Ocen: 79  (53 %)

test Test sprawdzający Twoją znajomość lektury „Wielka, większa, największa” J. Broszkiewicza (podstawówka). Powtórz najważniejsze informacje i przygotuj się do sprawdzianu z języka polskiego. Rozwiąż test składający się z 16 pytań.

Więcej

Lektura „W pustyni i w puszczy” H. Sienkiewicz

Odsłon: 175617 Ocen: 751  (54 %)

test Test sprawdzający Twoją znajomość lektury „W pustyni i w puszczy” H. Sienkiewicza (podstawówka). Powtórz najważniejsze informacje i przygotuj się do sprawdzianu z języka polskiego. Rozwiąż test składający się z 18 pytań.

Więcej

Lektura „Siłaczka” S. Żeromski, test

Odsłon: 52699 Ocen: 187  (51 %)

test Rozwiąż test i przygotuj się na sprawdzian z języka polskiego (gimnazjum). Test składa się z 15 pytań dotyczących lektury szkolnej „Siłaczka” S. Żeromskiego. Sprawdź swoją wiedzę.

Więcej

Lektura „Zemsta” A. Fredro, test

Odsłon: 155297 Ocen: 541  (47 %)

test Test sprawdzający Twoją znajomość lektury „Zemsta” A. Fredry (gimnazjum). Powtórz najważniejsze informacje i przygotuj się do sprawdzianu z języka polskiego. Rozwiąż test składający się z 15 pytań.

Więcej

Lektura „Dywizjon 303” A. Fiedler, test

Odsłon: 112823 Ocen: 499  (49 %)

test Rozwiąż test i przygotuj się na sprawdzian z języka polskiego (gimnazjum). Test składa się z 15 pytań dotyczących lektury szkolnej „Dywizjon 303” A. Fiedlera. Sprawdź swoją wiedzę.

Więcej

Lektura „Chłopcy z Placu Broni” F. Molnar, test

Odsłon: 137323 Ocen: 1337  (59 %)

test Test sprawdzający Twoją znajomość lektury „Chłopcy z Placu Broni” F. Molnara (szkoła podstawowa). Powtórz najważniejsze informacje i przygotuj się do sprawdzianu z języka polskiego. Rozwiąż test składający się z 16 pytań.

Więcej

Lektura „Przygody Odyseusza” J. Parandowski, test

Odsłon: 95645 Ocen: 376  (42 %)

test Test sprawdzający Twoją znajomość lektury „Przygody Odyseusza” Jana Parandowskiego (szkoła podstawowa). Powtórz najważniejsze informacje i przygotuj się do sprawdzianu z języka polskiego. Rozwiąż test składający się z 15 pytań.

Więcej

Lektura „Przygody Hucka”, M. Twaina, test

Odsłon: 15150 Ocen: 50  (48 %)

test Test sprawdzający Twoją znajomość lektury „Przygody Hucka” M. Twaina (gimnazjum). Powtórz najważniejsze informacje i przygotuj się do sprawdzianu z języka polskiego. Rozwiąż test składający się z 17 pytań.

Więcej

Lektura „Bursztyny” Z. Kossak – Szczucka, test

Odsłon: 16081 Ocen: 25  (60 %)

test Test sprawdzający Twoją znajomość lektury „Bursztyny” Z. Kossak - Szczuckiej (gimnazjum). Powtórz najważniejsze informacje i przygotuj się do sprawdzianu z języka polskiego. Rozwiąż test składający się z 17 pytań.

Więcej

Lektura „Akademia Pana Kleksa” J. Brzechwa, test

Odsłon: 47327 Ocen: 204  (64 %)

test Test sprawdzający Twoją znajomość lektury „Akademia Pana Kleksa” J. Brzechwy (podstawówka). Powtórz najważniejsze informacje i przygotuj się do sprawdzianu z języka polskiego. Rozwiąż test składający się z 17 pytań.

Więcej

Lektura „Chłopi” W. Reymont, test

Odsłon: 38003 Ocen: 100  (57 %)

test Rozwiąż test i przygotuj się na sprawdzian z języka polskiego. Test składa się z 17 pytań. Przekonaj się czy wiadomości, które posiadasz są wystarczające do zbliżającego się sprawdzianu z języka polskiego z lektury „Chłopi” W. Reymonta.

Więcej

Lektura „Hamlet” W. Szekspir, test

Odsłon: 24083 Ocen: 67  (52 %)

test Test sprawdzający Twoją znajomość lektury „Hamlet” W. Szekspira (gimnazjum). Powtórz najważniejsze informacje i przygotuj się do sprawdzianu z języka polskiego. Rozwiąż test składający się z 17 pytań.

Więcej

Lektura „Janko Muzykant” H. Sienkiewicz, test

Odsłon: 77406 Ocen: 607  (60 %)

test Test sprawdzający Twoją znajomość lektury „Janko Muzykant” H. Sienkiewicza (podstawówka, gimnazjum). Powtórz najważniejsze informacje i przygotuj się do sprawdzianu z języka polskiego. Rozwiąż test składający się z 14 pytań.

Więcej

Lektura „Nasza szkapa” M. Konopnicka, test

Odsłon: 24340 Ocen: 109  (61 %)

test Test sprawdzający Twoją znajomość lektury „Nasza szkapa” M. Konopnickiej (podstawówka, gimnazjum). Powtórz najważniejsze informacje i przygotuj się do sprawdzianu z języka polskiego. Rozwiąż test składający się z 17 pytań.

Więcej

Lektura „Wspomnienia wojenne” K. Lanckorońska, test

Odsłon: 16985 Ocen: 50  (52 %)

test Test sprawdzający Twoją znajomość lektury „Wspomnienia wojenne” K. Lanckorońskiej (gimnazjum). Powtórz najważniejsze informacje i przygotuj się do sprawdzianu z języka polskiego. Rozwiąż test składający się z 17 pytań.

Więcej

Lektura „Bartek Zwycięzca” H. Sienkiewicz, test

Odsłon: 8963 Ocen: 10  (60 %)

test Rozwiąż test i przygotuj się na sprawdzian z języka polskiego. Przekonaj się czy wiadomości, które posiadasz są wystarczające do zbliżającego się sprawdzianu z lektury „Bartek Zwycięzca” H. Sienkiewicza.

Więcej

Lektura „Z pamiętnika poznańskiego nauczyciela” H. Sienkiewicz, test

Odsłon: 20728 Ocen: 62  (50 %)

test Test sprawdzający Twoją znajomość lektury „Z pamiętnika poznańskiego nauczyciela” H. Sienkiewicza. Powtórz najważniejsze informacje i przygotuj się do sprawdzianu z języka polskiego. Rozwiąż test składający się z 14 pytań.

Więcej

Lektura „Ojciec Goriot” H. de Balzak, test

Odsłon: 38969 Ocen: 129  (50 %)

test Test sprawdzający Twoją znajomość lektury „Ojciec Goriot” H. de Balzaka (gimnazjum, liceum). Powtórz najważniejsze informacje i przygotuj się do sprawdzianu z języka polskiego. Rozwiąż test składający się z 15 pytań.

Więcej

Lektura „Faust” (część I) J. W. Goethe, test

Odsłon: 21632 Ocen: 63  (57 %)

test Test sprawdzający Twoją znajomość lektury „Faust” J. W. Goethego (gimnazjum, liceum). Powtórz najważniejsze informacje i przygotuj się do sprawdzianu z języka polskiego. Rozwiąż test składający się z 15 pytań.

Więcej

Lektura „Giaur” G. Byrona, test

Odsłon: 31521 Ocen: 117  (56 %)

test Rozwiąż test i przygotuj się na sprawdzian z języka polskiego. Test składa się z 14 pytań. Przekonaj się czy wiadomości, które posiadasz są wystarczające do zbliżającego się sprawdzianu z języka polskiego z lektury „Giaur” G. Byrona.

Więcej

Lektura „Kordian” Juliusza Słowackiego, test

Odsłon: 51667 Ocen: 211  (57 %)

test Rozwiąż test i przygotuj się na sprawdzian z języka polskiego. Test składa się z 18 pytań. Przekonaj się czy wiadomości, które posiadasz są wystarczające do zbliżającego się sprawdzianu z języka polskiego z lektury „Kordian” J. Słowackiego.

Więcej

Lektura „Faust” (część II) J. W. Goethe, test

Odsłon: 8193 Ocen: 3  (100 %)

test Test sprawdzający Twoją znajomość lektury „Faust” (cz. II) J. W. Goethego (gimnazjum, liceum). Powtórz najważniejsze informacje i przygotuj się do sprawdzianu z języka polskiego. Rozwiąż test składający się z 15 pytań.

Więcej

Lektura „Cudzoziemka” M. Kuncewiczowa, test

Odsłon: 20132 Ocen: 44  (45 %)

test Test sprawdzający Twoją znajomość lektury „Cudzoziemka” M. Kuncewiczowej (gimnazjum, liceum). Powtórz najważniejsze informacje i przygotuj się do sprawdzianu z języka polskiego. Rozwiąż test składający się z 17 pytań.

Więcej

Lektura „Ferdydurke” W. Gombrowicz, test

Odsłon: 49770 Ocen: 97  (46 %)

test Test z lektury „Ferdydurke” W. Gombrowicza ma na celu usystematyzowanie wiadomości zdobytych na lekcjach języka polskiego. Rozwiąż test, który zawiera 17 pytań i przygotuj się na sprawdzian lub ściągę.

Więcej

Lektura „Granica” Z. Nałkowska, test

Odsłon: 48205 Ocen: 92  (43 %)

test Test sprawdzający Twoją znajomość lektury „Granica” Z. Nałkowskiej (gimnazjum, liceum). Powtórz najważniejsze informacje i przygotuj się do sprawdzianu z języka polskiego. Rozwiąż test składający się z 16 pytań.

Więcej

Lektura „Szewcy” S. I. Witkiewicz, test

Odsłon: 15925 Ocen: 35  (54 %)

test Test sprawdzający Twoją znajomość lektury „Szewcy” S. I. Witkiewicza (technikum, liceum). Powtórz najważniejsze informacje i przygotuj się do sprawdzianu z języka polskiego. Rozwiąż test składający się z 15 pytań.

Więcej

Lektura „Sklepy cynamonowe” B. Schulz, test

Odsłon: 67299 Ocen: 180  (39 %)

test Test sprawdzający Twoją znajomość lektury „Sklepy cynamonowe” B. Schulza (gimnazjum, liceum). Powtórz najważniejsze informacje i przygotuj się do sprawdzianu z języka polskiego. Rozwiąż test składający się z 15 pytań.

Więcej

Lektura „Folwark zwierzęcy” G. Orwell, test

Odsłon: 40719 Ocen: 91  (52 %)

test Rozwiąż test i przygotuj się na sprawdzian z języka polskiego. Test składa się z 17 pytań. Przekonaj się czy wiadomości, które posiadasz są wystarczające do zbliżającego się sprawdzianu z lektury „Folwark zwierzęcy” G. Orwella.

Więcej

Lektura „Ikar” Jarosław Iwaszkiewicz, test

Odsłon: 17292 Ocen: 40  (58 %)

test Test sprawdzający Twoją znajomość lektury „Ikar” J. Iwaszkiewicza (gimnazjum). Powtórz najważniejsze informacje i przygotuj się do sprawdzianu z języka polskiego. Rozwiąż test składający się z 15 pytań.

Więcej

Lektura „Konrad Wallenrod” A. Mickiewicz, test

Odsłon: 54752 Ocen: 242  (50 %)

test Rozwiąż test i przygotuj się na sprawdzian z języka polskiego. Test składa się z 14 pytań. Przekonaj się czy wiadomości, które posiadasz są wystarczające do zbliżającego się sprawdzianu z lektury „Konrad Wallenrod” A. Mickiewicza.

Więcej

Lektura „Nad Niemnem”, Eliza Orzeszkowa, test

Odsłon: 27885 Ocen: 62  (37 %)

test Test sprawdzający Twoją znajomość lektury „Nad Niemnem” E. Orzeszkowej. Powtórz najważniejsze informacje i przygotuj się do sprawdzianu z języka polskiego. Rozwiąż test składający się z 17 pytań.

Więcej

Lektura „Noce i dnie” M. Dąbrowska, test

Odsłon: 11597 Ocen: 13  (69 %)

test Rozwiąż test i przygotuj się na sprawdzian z języka polskiego. Test składa się z 17 pytań. Przekonaj się czy wiadomości, które posiadasz są wystarczające do zbliżającego się sprawdzianu z lektury „Noce i dnie” M. Dąbrowskiej.

Więcej

Lektura „Lord Jim” J. Conrad, test

Odsłon: 13257 Ocen: 36  (53 %)

test Rozwiąż test i przygotuj się na sprawdzian z języka polskiego. Test składa się z 17 pytań. Przekonaj się czy wiadomości, które posiadasz są wystarczające do zbliżającego się sprawdzianu z lektury „Lord Jim” J. Conrada.

Więcej

Lektura „Pan Wołodyjowski” H. Sienkiewicz, test

Odsłon: 13545 Ocen: 23  (70 %)

test Rozwiąż test i przygotuj się na sprawdzian z języka polskiego. Test składa się z 18 pytań. Przekonaj się czy wiadomości, które posiadasz są wystarczające do zbliżającego się sprawdzianu z lektury „Pan Wołodyjowski” H. Sienkiewicza.

Więcej

Lektura „Proces” F. Kafka, test

Odsłon: 24289 Ocen: 56  (45 %)

test Test sprawdzający Twoją znajomość lektury „Proces” F. Kafki (gimnazjum, liceum). Powtórz najważniejsze informacje i przygotuj się do sprawdzianu z języka polskiego. Rozwiąż test składający się z 16 pytań.

Więcej

Lektura „Powracająca fala” B. Prus, test

Odsłon: 13108 Ocen: 31  (48 %)

test Test sprawdzający Twoją znajomość lektury „Powracająca fala” B. Prusa (gimnazjum, liceum). Powtórz najważniejsze informacje i przygotuj się do sprawdzianu z języka polskiego. Rozwiąż test składający się z 15 pytań.

Więcej

Lektura „Pani Bovary” G. Flaubert, test

Odsłon: 37851 Ocen: 105  (44 %)

test Rozwiąż test i przygotuj się na sprawdzian z języka polskiego. Przekonaj się czy wiadomości, które posiadasz są wystarczające do zbliżającego się sprawdzianu z lektury „Pani Bovary” G. Flauberta.

Więcej

Lektura „Mistrz i Małgorzata” M. Bułhakow, test

Odsłon: 23158 Ocen: 53  (49 %)

test Rozwiąż test i przygotuj się na sprawdzian z języka polskiego. Przekonaj się czy wiadomości, które posiadasz są wystarczające do zbliżającego się sprawdzianu z lektury „Mistrz i Małgorzata” M. Bułhakowa. Test zawiera 16 pytań.

Więcej

Lektura „Tajemnicza wyspa” J. Verne , test

Odsłon: 11280 Ocen: 14  (43 %)

test Rozwiąż test i przygotuj się na sprawdzian z języka polskiego. Przekonaj się czy wiadomości, które posiadasz są wystarczające do zbliżającego się sprawdzianu z lektury „Tajemnicza wyspa” J. Verne`a.

Więcej

Lektura „Wyspa skarbów” R. L. Stevensona, test

Odsłon: 14920 Ocen: 40  (53 %)

test Test sprawdzający Twoją znajomość lektury „Wyspa skarbów” R. L. Stevensona (podstawówka). Powtórz najważniejsze informacje i przygotuj się do sprawdzianu z języka polskiego. Rozwiąż test składający się z 17 pytań.

Więcej

Lektura „Opowieści o Pilocie Pirxie” S. Lem, test

Odsłon: 13457 Ocen: 64  (45 %)

test Rozwiąż test i przygotuj się na sprawdzian z języka polskiego. Przekonaj się czy wiadomości, które posiadasz są wystarczające do zbliżającego się sprawdzianu z lektury „Opowieści o Pilocie Pirxie” S. Lema.

Więcej

Lektura „Niemcy” Leona Kruczkowskiego, test

Odsłon: 36370 Ocen: 114  (61 %)

test Rozwiąż test i przygotuj się na sprawdzian z języka polskiego. Przekonaj się czy wiadomości, które posiadasz są wystarczające do zbliżającego się sprawdzianu z lektury „Niemcy” L. Kruczkowskiego.

Więcej

Lektura „Medaliony” Zofia Nałkowska, test

Odsłon: 35475 Ocen: 108  (57 %)

test Rozwiąż test i przygotuj się na sprawdzian z języka polskiego. Przekonaj się czy wiadomości, które posiadasz są wystarczające do zbliżającego się sprawdzianu z lektury „Medaliony” Z. Nałkowskiej.

Więcej

Lektura „Spotkanie mad morzem” J. Korczakowska, test

Odsłon: 62432 Ocen: 351  (56 %)

test Test sprawdzający Twoją znajomość lektury „Spotkanie nad morzem” J. Korczakowskiej. Powtórz najważniejsze informacje i przygotuj się do sprawdzianu z języka polskiego. Rozwiąż test składający się z 15 pytań.

Więcej

Lektura „Lew, Czarownica i stara szafa” C. S. Lewis, test

Odsłon: 41694 Ocen: 252  (63 %)

test Rozwiąż test i przygotuj się na sprawdzian z języka polskiego. Przekonaj się czy wiadomości, które posiadasz są wystarczające do zbliżającego się sprawdzianu z lektury „Lew, Czarownica i stara szafa” C. S. Lewisa.

Więcej

Lektura „Panna z mokrą głową” K. Makuszyński, test

Odsłon: 57842 Ocen: 397  (61 %)

test Powtórz najważniejsze wiadomości z lektury „Panna z mokrą głową” K. Makuszyńskiego i przygotuj się na sprawdzian / kartkówkę z języka polskiego. Rozwiąż test i usystematyzuj swoją wiedzę. Test zawiera 19 pytań.

Więcej

Lektura „Panny z Wilka” J. Iwaszkiewicz, test

Odsłon: 36893 Ocen: 128  (53 %)

test Rozwiąż test i przygotuj się na sprawdzian z języka polskiego. Przekonaj się czy wiadomości, które posiadasz są wystarczające do zbliżającego się sprawdzianu z lektury „Panny z Wilka” J. Iwaszkiewicza.

Więcej

Lektura „Pan Samochodzik i templariusze” Z. Nienacki, test

Odsłon: 28246 Ocen: 102  (58 %)

test .Test sprawdzający Twoją znajomość lektury „Pan Samochodzik i templariusze” Z. Nienackiego. Powtórz najważniejsze informacje i przygotuj się do sprawdzianu z języka polskiego. Rozwiąż test składający się z 18 pytań.

Więcej

Lektura „Mała księżniczka” F. H. Burnett, test

Odsłon: 36099 Ocen: 204  (61 %)

test Rozwiąż test i przygotuj się na sprawdzian z języka polskiego. Przekonaj się czy wiadomości, które posiadasz są wystarczające do zbliżającego się sprawdzianu z lektury „Mała księżniczka” F. H. Burnett. Test zawiera 16 pytań.

Więcej

Lektura „Dynastia Miziołków” Joanna Olech, test

Odsłon: 87559 Ocen: 457  (58 %)

test Rozwiąż test i przygotuj się na sprawdzian z języka polskiego. Przekonaj się czy wiadomości, które posiadasz są wystarczające do zbliżającego się sprawdzianu z lektury „Dynastia Miziołków” Joanny Olech.

Więcej

Lektura „Ferdynand Wspaniały” L. J. Kern, test

Odsłon: 35578 Ocen: 187  (65 %)

test Zapraszamy do rozwiązania testu, dzięki któremu dowiesz się, w jakim stopniu opanowałeś/aś treść lektury „Ferdynand Wspaniały” autorstwa Ludwika Jerzego Kerna. Test zawiera 16 pytań dotyczących lektury.

Więcej

Lektura „Mikołajek i inne chłopaki” R. Goscinny, J. J. Sempe, test

Odsłon: 109133 Ocen: 489  (62 %)

test Test sprawdzający Twoją znajomość lektury „Mikołajek i inne chłopaki” R. Goscinny i J. J. Sempe. Powtórz najważniejsze informacje i przygotuj się do sprawdzianu z języka polskiego. Rozwiąż test składający się z 15 pytań.

Więcej

Lektura „Lassie, wróć!” Eric Knight, test

Odsłon: 31988 Ocen: 140  (68 %)

test Powtórz najważniejsze wiadomości i przygotuj się do sprawdzianu lub odpowiedzi ustnej z języka polskiego. Rozwiąż test składający się z 17 pytań i sprawdź swoją znajomość lektury „Lassie, wróć!” E. Knighta.

Więcej

Lektura „O krasnoludkach i sierotce Marysi” M. Konopnicka, test

Odsłon: 14665 Ocen: 51  (59 %)

test Rozwiąż test i przygotuj się do lekcji języka polskiego z lektury „O krasnoludkach i sierotce Marysi” napisanej przez Marię Konopnicką. Sprawdź swoją znajomość treści lektury. Test zawiera 18 pytań.

Więcej

Lektura „Bracia Lwie Serce” A. Lindgren, test

Odsłon: 93267 Ocen: 592  (64 %)

test Rozwiąż test i przygotuj się do lekcji języka polskiego z lektury „Bracia Lwie Serce” napisanej przez Astrid Lindgren. Sprawdź swoją znajomość treści lektury. Test zawiera 19 pytań.

Więcej

Lektura „Chłopak na opak”(cz.1) H. Ożogowska, test

Odsłon: 15156 Ocen: 48  (54 %)

test Rozwiąż test i przygotuj się do lekcji języka polskiego z lektury „Chłopak na opak, czyli z pamiętnika pechowego Jacka” napisanej przez H. Ożogowską. Sprawdź swoją znajomość treści lektury. Test zawiera 15 pytań.

Więcej

Lektura „Król Maciuś Pierwszy” J. Korczak, test

Odsłon: 55381 Ocen: 416  (59 %)

test Rozwiąż test i przygotuj się do lekcji języka polskiego z lektury „Król Maciuś Pierwszy” napisanej przez Janusza Korczaka. Sprawdź swoją znajomość treści lektury. Test zawiera 14 pytań.

Więcej

Lektura „Opowiadania z Doliny Muminków”, Tove Jansson, test

Odsłon: 27067 Ocen: 134  (40 %)

test Zapraszamy do rozwiązania testu, dzięki któremu dowiesz się jak dobrze przyswoiłeś / aś treść lektury „Opowiadania z Doliny Muminków” T. Jansson. Przygotuj się na sprawdzian. Rozwiąż test, który zawiera 19 pytań związanych z lekturą.

Więcej

Lektura „Rogaś z Doliny Roztoki” M. Kownacka, test

Odsłon: 37385 Ocen: 198  (63 %)

test Rozwiąż test i przygotuj się do lekcji języka polskiego z lektury „Rogaś z Doliny Roztoki” napisanej przez M. Kownacką. Sprawdź swoją znajomość treści lektury. Test zawiera 18 pytań.

Więcej

Lektura „Władca Lewawu” D. Terakowska, test

Odsłon: 46974 Ocen: 212  (58 %)

test Test z języka polskiego ma na celu sprawdzenie, w jakim stopniu opanowałeś / aś treść lektury szkolnej „Władca Lewawu” D. Terakowskiej. Zapraszamy do rozwiązania testu, który składa się z 15 pytań.

Więcej

Lektura „Przygody Filonka Bezogonka” G. Knutsson, test

Odsłon: 42200 Ocen: 180  (63 %)

test Powtórz najważniejsze wiadomości i przygotuj się do odpowiedzi z języka polskiego. Rozwiąż test dotyczący lektury „Przygody Filonka Bezogonka” G. Knutsson i sprawdź swoją wiedzę. Test zawiera 15 pytań.

Więcej

Lektura „Księga dżungli” R. Kipling, test

Odsłon: 44471 Ocen: 274  (55 %)

test Rozwiąż test i przygotuj się do lekcji języka polskiego z lektury „Księga dżungli” R. Kiplinga. Sprawdź swoją znajomość lektury. Test zawiera 16 pytań.

Więcej

Lektura „Czarne Stopy” S. Szmaglewska, test

Odsłon: 72894 Ocen: 730  (56 %)

test Powtórz najważniejsze wiadomości z lektury „Czarne Stopy” S. Szmaglewskiej i przygotuj się do sprawdzianu lub ściągę z języka polskiego. Rozwiąż test zawierający 18 pytań.

Więcej

Lektura „Charlie i fabryka czekolady” R. Dahl, test

Odsłon: 45097 Ocen: 203  (55 %)

test Powtórz najważniejsze wiadomości i przygotuj się na sprawdzian lub odpowiedź ustną z języka polskiego. Test dotyczy lektury „Charlie i fabryka czekolady” R. Dahla i zawiera 17 pytań.

Więcej

Lektura „Anaruk, chłopiec z Grenlandii” Cz. Centkiewicz, test

Odsłon: 54958 Ocen: 280  (66 %)

test Test z języka polskiego, sprawdzający Twoją znajomość lektury „Anaruk, chłopiec z Grenlandii” autorstwa Cz. Centkiewicza. Rozwiąż test zawierający 17 pytań i przygotuj się do lekcji.

Więcej

Lektura „Kubuś Puchatek” A. A. Milne, test

Odsłon: 49257 Ocen: 209  (63 %)

test Test z języka polskiego, sprawdzający Twoją znajomość lektury „Kubuś Puchatek” autorstwa A. A. Milne. Rozwiąż test zawierający 16 pytań i przygotuj się do lekcji.

Więcej

Lektura „Oto jest Kasia” M. Jaworczakowa, test

Odsłon: 66856 Ocen: 420  (68 %)

test Rozwiąż test z języka polskiego, który pozwoli Ci usystematyzować wiadomości z przerobionej lektury „Oto jest Kasia” zdobytych na lekcji. Test zawiera 17 pytań.

Więcej

Lektura „Jacek, Wacek i Pankracek” M. Jaworczakowa, test

Odsłon: 27182 Ocen: 107  (66 %)

test Test z języka polskiego, sprawdzający Twoją znajomość lektury „Jacek, Wacek i Pankracek” M. Jaworczakowej. Rozwiąż test zawierający 17 pytań i przygotuj się do lekcji.

Więcej

Lektura „W 80 dni dookoła świata” J. Verne, test

Odsłon: 66337 Ocen: 298  (55 %)

test Powtórz najważniejsze wiadomości i przygotuj się na sprawdzian lub odpowiedź ustną z języka polskiego. Test dotyczy lektury „W 80 dni dookoła świata” J. Verne i zawiera 17 pytań.

Więcej

Lektura „Kłamczucha” M. Musierowicz, test

Odsłon: 61835 Ocen: 485  (47 %)

test Rozwiąż test z języka polskiego, który pozwoli Ci usystematyzować wiadomości z przerobionej lektury „Kłamczucha” M. Musierowicz zdobytych na lekcji. Test zawiera 17 pytań.

Więcej

Lektura „Kwiat kalafiora” M. Musierowicz, test

Odsłon: 42075 Ocen: 245  (56 %)

test Test z języka polskiego, sprawdzający Twoją znajomość lektury „Kwiat kalafiora” M. Musierowicz. Rozwiąż test zawierający 17 pytań i przygotuj się do lekcji.

Więcej

Lektura „Chatka Puchatka” A. A. Milne, test

Odsłon: 25510 Ocen: 121  (62 %)

test Test z języka polskiego, sprawdzający Twoją znajomość lektury „Chatka Puchatka” autorstwa A. A. Milne. Rozwiąż test zawierający 16 pytań i przygotuj się do lekcji.

Więcej

Lektura “Dzieci z Bullerbyn” A. Lindgren, test

Odsłon: 37080 Ocen: 174  (74 %)

test Rozwiąż test i przygotuj się do lekcji języka polskiego z lektury „Dzieci z Bullerbyn” napisanej przez Astrid Lindgren. Sprawdź swoją znajomość treści lektury. Test zawiera 19 pytań.

Więcej

Lektura „Kukuryku na ręczniku” M. Kownacka, test

Odsłon: 16578 Ocen: 41  (61 %)

test Test z języka polskiego, sprawdzający Twoją znajomość lektury „Kukuryku na ręczniku” autorstwa M Kownackiej. Rozwiąż test zawierający 14 pytań i przygotuj się do lekcji.

Więcej

Lektura „Wspomnienia niebieskiego mundurka” W. Gomulicki, test

Odsłon: 24437 Ocen: 106  (59 %)

test Rozwiąż test z języka polskiego, który pozwoli Ci usystematyzować wiadomości z przerobionej lektury „Wspomnienia niebieskiego mundurka” zdobytych na lekcji. Test zawiera 16 pytań.

Więcej

Lektura „Władca pierścieni” J. R. R. Tolkien, test

Odsłon: 13124 Ocen: 18  (67 %)

test Rozwiąż test z języka polskiego, który pozwoli Ci usystematyzować wiadomości z przerobionej lektury „Władca pierścieni” zdobytych na lekcji. Test zawiera 21 pytań.

Więcej

Lektura „Stara baśń” J. I. Kraszewski, test

Odsłon: 19129 Ocen: 63  (52 %)

test Test z języka polskiego, sprawdzający Twoją znajomość lektury „Stara baśń” autorstwa J. I. Kraszewskiego. Rozwiąż test zawierający 20 pytań i przygotuj się do lekcji.

Więcej

Lektura „Harry Potter i kamień filozoficzny”, test

Odsłon: 20653 Ocen: 73  (62 %)

test Rozwiąż test z języka polskiego, który pozwoli Ci usystematyzować wiadomości z przerobionej lektury „Harry Potter i kamień filozoficzny” zdobytych na lekcji. Test zawiera 21 pytań.

Więcej

Lektura “Pies Baskervillów” A. Conan Doyle, test

Odsłon: 43061 Ocen: 150  (54 %)

test Test z języka polskiego, sprawdzający Twoją znajomość lektury „Pies Baskerville`ów” autorstwa A. Conan Doyle`a. Rozwiąż test zawierający 19 pytań i przygotuj się do lekcji.

Więcej

Lektura „Opium w rosole” M . Musierowicz, test

Odsłon: 54860 Ocen: 214  (61 %)

test Rozwiąż test z języka polskiego, który pozwoli Ci usystematyzować wiadomości z przerobionej lektury „Opium w rosole” M. Musierowicz zdobytych na lekcji. Test zawiera 17 pytań.

Więcej

Lektura „Córka Robrojka’ M. Musierowicz, test

Odsłon: 16118 Ocen: 185  (72 %)

test Rozwiąż test z języka polskiego, który pozwoli Ci usystematyzować wiadomości z przerobionej lektury „Córka Robrojka” M. Musierowicz zdobytych na lekcji. Test zawiera 15 pytań.

Więcej

«
Proszę czekać
Zapamiętaj mnie