Postać marzyciela – mit o „Dedalu i Ikarze”, wypracowanie

Odsłon: 55 Ocen: 9  (56 %)

test Wypracowanie dokładnie omawia i interpretuje mit o Dedalu i Ikarze zawarty w mitologii greckiej. Na tej podstawie omówiona zostaje postać marzyciela w literaturze. Wypracowanie zawiera 366 słów.

Wyświetl

Postać artysty w mitologii greckiej, wypracowanie

Odsłon: 45 Ocen: 1  (0 %)

test Poniższe wypracowanie opisuje w jaki sposób mitologia grecka ukazywała postać artysty. Dla realizacji tematu omówiono postać : Apolla, Marsjasza oraz Hefajstosa. Całość tekstu poparta jest poprzez cytaty pochodzące z tekstu lektury. Wypracowanie zawiera 434 słowa.

Wyświetl

Podział, funkcje i znaczenie mitów

Odsłon: 0 Ocen: 0 

test Poniższe wypracowanie zawiera omówienie mitów greckich. W trakcie omawiania epoki antyku przywołuje się mitologię grecką ponieważ jest szczególnie bogata i różnorodna a zawarte w niej obrazy i motywy do dziś funkcjonują w literaturze i sztuce a także języku potocznym. W tekście określono znaczenie mitów dla ówczesnych i współczesnych społeczeństw wskazano podział oraz funkcje. Całość posiada 310 słów.

Wyświetl

Omówienie, mit o Prometeuszu, wypracowanie

Odsłon: 23 Ocen: 0 

test Poniższe wypracowanie stanowi analizę i omówienie mitu o Prometeuszu. To jedna z najbardziej znanych opowieści mitologicznych, która stała się natchnieniem dla twórców literatury i sztuki. Prometeusz bowiem nie bacząc na gniew bogów poświęcił się dla dobra całej ludzkości. Tekst dokładnie omawia wymowę mitu, całość może stanowić również streszczenie. Wypracowanie zawiera 336 słów.

Wyświetl

«
Proszę czekać
Zapamiętaj mnie