Charakterystyka Maćka Ogorzałki, „Opium w rosole” M. Musierowicz

Odsłon: 9 Ocen: 1  (100 %)

test Poniższe wypracowanie stanowi pełną charakterystykę Maćka Ogorzałki, bohatera występującego w powieści Małgorzaty Musierowicz pod tytułem „Opium w rosole”. Maciek to osiemnastoletni, „wysoki, zgrabny chłopak o bardzo ładnych oczach i bardzo czerwonych uszach oraz bujną, jasną czupryną.” Mieszkał razem z bratem Piotrem w jednej z poznańskich kamienic. „Maciej Ogorzałka to romantyk o charakterze eksplozywnym i dość znacznie rozbudowanej ambicji. Cechował się nieco przesadną powagą i godnością, którymi starannie rekompensował swe wyimaginowane defekty. Wypracowanie zawiera 450 wyrazów.

Wyświetl

Charakterystyka Piotra Ogorzałki, „Opium w rosole” M. Musierowicz

Odsłon: 10 Ocen: 14  (79 %)

test Piotr Ogorzałka był jednym z bohaterów występujących w powieści „Opium w rosole” autorstwa Małgorzaty Musierowicz. „Pan Piotr był człowiekiem nieco po trzydziestce, bardzo wysokim i szerokim w barach. Lubił ubierać się zimą w sportowy skafander z kapturem”. Był starszym bratem Maćka i wspólnie mieszkali w jednej z poznańskich kamienic. Piotr „był dobrym człowiekiem, a własne ciężkie przejścia uwrażliwiły go dodatkowo na niedolę innych.” Był jednym z tych sąsiadów, których odwiedzała mała Aurelia. Wypracowanie zawiera 402 wyrazy.

Wyświetl

Charakterystyka Matyldy Stągiewki, „Opium w rosole” – wypracowanie

Odsłon: 24 Ocen: 10  (30 %)

test Wypracowanie jest charakterystyką Matyldy Stągiewki, jednej z bohaterek występujących w powieści „Opium w rosole” Małgorzaty Musierowicz. Matylda była piękną i zgrabną dziewczyną o bladozłotych włosach. Pochodziła z bogatej rodziny i była zawsze dobrze i modnie ubrana. Nie była jednak miłą dziewczyną, naśmiewała się z biedniejszych kolegów i koleżanek, wykorzystywała swój wdzięk i urok osobisty do rozkochiwania w sobie chłopców i porzucania ich, co sprawiało jej nieprzyzwoitą przyjemność. Była wredna i zapatrzona w siebie. Wypracowanie zawiera 493 wyrazy.

Wyświetl

Charakterystyka profesora Dmuchawca, „Opium w rosole” – wypracowanie

Odsłon: 80 Ocen: 49  (51 %)

test Profesor Dmuchawiec był jednym z bohaterów trzecioplanowych powieści „Opium w rosole” Małgorzaty Musierowicz. Był nauczycielem języka polskiego w poznańskim liceum oraz byłym wychowawcą Gabriel Borejko i Ewy Jedwabińskiej. Był to starszy mężczyzna z problemami zdrowotnymi. Był wspaniałym człowiekiem i dobrym nauczycielem. Młodzi ludzie uwielbiali go i ufali mu. Był bardzo mądrym człowiekiem. Był również dziadkiem Kreski, czyli Janki Krechowicz. Wypracowanie zawiera 417 wyrazów.

Wyświetl

«
Proszę czekać
Zapamiętaj mnie