Jan Kochanowski „Tren X” analiza utworu, wypracowanie

Odsłon: 154 Ocen: 4  (100 %)

test Poniższe wypracowanie stanowi analizę i interpretację Trenu X Jana Kochanowskiego. W utworze tym Kochanowski kieruje retoryczne pytania do zmarłej córki, chce wiedzieć czy przebywa w raju, czyśćcu czy przywdział pióra i zasiada w gronie aniołów. W wypracowaniu omówiono całość utworu, tekst poparty jest cytatami. Wypracowanie zawiera 317 słów.

Wyświetl

Jan Kochanowski „ Tren VIII” analiza utworu, wypracowanie

Odsłon: 61 Ocen: 2  (100 %)

test Poniższe wypracowanie stanowi analizę i interpretację Trenu VIII Jana Kochanowskiego. Cierpiący poeta chcąc podkreślić jak wiele zmieniło się w codziennym życiu po odejście małej Orszulki, wspomina kolejne epizody z życia. Przypomina sobie śpiew i energię córeczki, która swym usposobieniem i okazywaną miłością nie dopuszczała by ojca czy matkę ogarniał smutek. W wypracowaniu omówiono całość utworu, tekst poparty jest cytatami. Wypracowanie zawiera 373 słowa.

Wyświetl

Jan Kochanowski „Tren VII” analiza utworu, wypracowanie

Odsłon: 162 Ocen: 9  (89 %)

test Poniższe wypracowanie stanowi analizę i interpretację Trenu VII Jana Kochanowskiego. W utworze ukazane zostaje kolejne oblicze bólu, każdy element pustego domu, najmniejszy drobiazg wywołuje falę cierpień. Autor przeglądający ubiory zmarłej córeczki wygłasza monolog pełen bezsilnego żalu. W wypracowaniu omówiono całość utworu, tekst poparty jest cytatami. Wypracowanie zawiera 342 słowa.

Wyświetl

Jan Kochanowski „Tren V” analiza utworu, wypracowanie

Odsłon: 162 Ocen: 3  (100 %)

test Poniższe wypracowanie stanowi analizę i interpretację Trenu V Jana Kochanowskiego. W utworze tym poeta porównuje Boga do ogrodnika, to on bowiem przerwał życie małej Orszulki, gdy pełen gorliwości uprzątał swój sad. Córeczka poety jawi się jako drzewko oliwne, które nie zdążyło dorosnąć i ukazać się w całej okazałości. W wypracowaniu omówiono całość utworu, tekst poparty jest cytatami. Wypracowanie zawiera 314 słów.

Wyświetl

Jan Kochanowski „Tren I” analiza utworu, wypracowanie

Odsłon: 62 Ocen: 5  (60 %)

test Poniższe wypracowanie stanowi analizę i interpretację Trenu I Jana Kochanowskiego. Utwór ten rozpoczyna cały cykl apostrofą odnoszącą się do tradycji żałobnej. Należy zauważyć, że jest to swoista inwokacja, która przywołuje znanych autorów tej tradycji i równocześnie wyolbrzymienie bólu, to prośba o jego skupienie i natężenie, które mogłoby wyrazić przeżywany przez poetę stan. W wypracowaniu omówiono całość utworu, tekst poparty jest cytatami. Wypracowanie zawiera 365 słów.

Wyświetl

«
Proszę czekać
Zapamiętaj mnie