Charakterystyka Barbary Jeziorkowskiej – „Pan Wołodyjowski”, wypracowanie

Odsłon: 7 Ocen: 1  (100 %)

test Wypracowanie stanowi charakterystykę jednej z bohaterek występujących w powieści „Pan Wołodyjowski”, Barbary Jeziorkowskiej. Basia był młodą żywą i energiczną osóbką. Miała poczucie humoru, była zabawna, lubiła żarty i często zachowywała się jak młody niewychowany uczeń. W swych zrachowaniach bywała bardzo dziecinna, czym wzbudzała częsty śmiech wśród przyjaciół i towarzyszy. Pan Zagłoba nazywał ją swoim „hajduczkiem”, uwielbiał ją i bardzo się o nią troszczył. Wypracowanie zawiera 456 wyrazów.

Wyświetl

Charakterystyka Krystyny Drohojowskiej – „Pan Wołodyjowski” H. Sienkiewicz

Odsłon: 1 Ocen: 0 

test Poniższe wypracowanie stanowi charakterystykę Krysi Drohojowskiej, drugoplanowej bohaterki powieści H. Sienkiewicza pod tytułem „Pan Wołodyjowski”. Krzysia, bo tak nazywali ją przyjaciele i opiekunowie była piękną, młodą dziewczyną. Miała czarne włosy i błękitne oczy. Miał smukłą i szczupłą sylwetkę. Była wysoka. Była uzdolnioną muzycznie dziewczyną, pięknie śpiewała i bardzo dobrze grała na lutni. Po śmierci ojca trafiła pod opiekę stolnikowej Makowieckiej. Wypracowanie zawiera 378 wyrazów.

Wyświetl

Charakterystyka Ketlinga – „Pan Wołodyjowski”, wypracowanie

Odsłon: 1 Ocen: 0 

test Wypracowanie jest charakterystyką jednego z bohaterów powieści „Pan Wołodyjowski” Ketlinga. Był on wiernym przyjacielem i towarzyszem broni Michała Wołodyjowskiego. Wspólnie podejmowali się wielu ryzykownych misji, a wszystko to z miłości wierności do ojczyzny. Był on walecznym i doskonale wyszkolonym żołnierzem. Dzielnym i walecznym człowiekiem. Był to człowiek zdolny do największych poświeceń. Ślubował on wraz z Michałem, że będą bronić Kamieńca do ostatniej kropli krwi. Aby nie poddać go wrogom wspólnie wysadzili się poświęcając własne życie. Wypracowanie zawiera 398 wyrazów.

Wyświetl

Charakterystyka Azji Mellechowicza (Tuhaj-bejowicza) – „Pan Wołodyjowski”

Odsłon: 0 Ocen: 3  (100 %)

test Azja Tuhaj-bejowicz był synem tatarskiego wodza Tuhaj-beja. Jako młodzian wiele przeszedł w swoim życiu najpierw został porwany przez pana Nienaszyńca, który pragnął go wymienić na swoją siostrę Halszkę wiezioną w jasyrze. Następnie został napadnięty przez zbójców i porzucony na stepie. Potem trafił pod opiekę pana Nowowiejskiego, który wychowywał go jak swojego. Został jednak wychłostany, bo zakochał się w jego córce. Młodzieniec uciekł i poprzysiągł zemstę na swoim oprawcy. Pragnął utworzyć państwo tatarskie w Polsce i pod przybranym nazwiskiem, Mellechowicz trafił do wojska polskiego pod rozkazy hetmana Sobieskiego. Wypracowanie zawiera 472 wyrazy.

Wyświetl

Charakterystyka Adama Nowowiejskiego – „Pan Wołodyjowski”, wypracowanie

Odsłon: 0 Ocen: 2  (100 %)

test Jednym z bohaterów drugoplanowych powieści „Pan Wołodyjowski” był Adam Nowowiejski. Był on synem starego Nowowiejskiego, bratem Ewki i narzeczonym Zosi Boskiej. Był to dwudziestokilkuletni bardzo przystojny mężczyzna, wysoki brunet o smagłej cerze. Już jako nastolatek uciekł z domu ojca, który często karał go chłostą za najdrobniejsze przewinienia. Jako młodzian wstąpił do wojska i trafił pod skrzydła Michała Wołodyjowskiego. Był dzielnym i walecznym żołnierzem. Mścił się na Tatarach i ścigał ich, bo wyrządzili mu okropną krzywdę, porwali narzeczoną i zamordowali ojca. Dzięki wytrwałości i nieugiętości udało mu się pojmać Azję Tuhaj-bejowicza. Wypracowanie zawiera 366 wyrazów.

Wyświetl

«
Proszę czekać
Zapamiętaj mnie