Charakterystyka Pawła Gąsowskiego – „Szatan z siódmej klasy”, wypracowanie

Odsłon: 5 Ocen: 4  (50 %)

test Paweł Gąsowski był jednym z bohaterów książki K. Makuszyńskiego pod tytułem „Szatan z siódmej klasy”. Był to mężczyzna w starszym wieku. „Miał duże jasne oczy i taki w nich wyraz, jak gdyby zawsze był zdziwiony”. Profesor był nauczycielem historii w szkole, gdzie uczęszczał Adam Cisowski. Gdy tylko jego uczniowie odkryli system odpytywania profesora prawie nie musieli się uczyć, bo na każdej lekcji przygotowany był tylko ten z nich, który miał być akurat danego dnia odpytany. Gdy sprawa wyszła na jaw, profesor był bardzo zmartwiony, ale szybko dał się przeprosić i docenił odwagę i szczerość Adasia, który przyznał się do wszystkiego. Wypracowanie zawiera 450 wyrazów.

Wyświetl

Charakterystyka Iwo Gąsowskiego – „Szatan z siódmej klasy”, wypracowanie

Odsłon: 4 Ocen: 10  (70 %)

test Poniższe wypracowanie z języka polskiego stanowi charakterystykę Iwo Gąsowskiego, jednego z bohaterów książki K. Makuszyńskiego zatytułowanej „Szatan z siódmej klasy”. Iwo Gąsowski był matematykiem i bratem profesora Pawła Gąsowskiego. Był również mężem Ewy Gąsowskiej i ojcem Wandy, koleżanki Adasia Cisowskiego. Iwo Gąsowski zarządzał majątkiem w Bejgole, który był wspólną własnością jego i Pawła Gąsowskiego. Człowiek ten jednak nie interesował się pracą w gospodarstwie, czasem nawet zapominał o tym , że ma żonę i córkę Najbardziej pochłaniały go sprawy związane z matematyką, nauczyciel pragnął bowiem udowodnić twierdzenie Piotra Fermata licząc na pokaźną nagrodę pieniężną. Wypracowanie zawiera 452 wyrazy.

Wyświetl

Charakterystyka Wandy Gąsowskiej – „Szatan z siódmej klasy” K. Makuszyński

Odsłon: 6 Ocen: 63  (51 %)

test Wanda Gąsowska była jedną z postaci występujących w książce K. Makuszyńskiego pod tytułem „Szatan z siódmej klasy”. Była ona córką Iwona i Ewy Gąsowskich. Jej ojciec był matematykiem i zarządcą dworku w Bejgole. Jednak pochłonięty swoimi sprawami nie poświęcał córce zbyt wiele czasu. Czasem nawet zdarzało się, że roztargniony zapominał całkowicie, że ma rodzinę. Wanda była również bratanicą profesora Pawła Gąsowskiego, który uczył historii. Dziewczyna bardzo lubiła swojego wujka i odnosiła się wobec niego dość pobłażliwie. Kochała również rodziców, do których zawsze odnosiła się z szacunkiem. Doceniała wysiłki matki, była również wyrozumiała dla swojego ojca, który pochłonięty był matematyką i udowadnianiem pewnej tezy matematycznej. Wanda była niezwykle sympatyczną, a do tego prześliczną dziewczyną. Wypracowanie zawiera 463 wyrazy.

Wyświetl

«
Proszę czekać
Zapamiętaj mnie