Polscy nobliści i laureaci nagrody Nike

Odsłon: 9291 Ocen: 0 

test Test z zakresu polskiej literatury. Sprawdź swoją znajomość polskich noblistów literackich i laureatów nagrody Nike. Test składa się z 15 pytań, w których wybierasz jedną prawidłową odpowiedź.

Więcej

Cechy i właściwości wody

Odsłon: 14310 Ocen: 28  (71 %)

test Test sprawdza Twoją wiedzę o właściwościach wody (pod każdą postacią) występującej w środowisku przyrodniczym. Test składa się z 16 pytań, w których wybierasz jedną prawidłową odpowiedź.

Więcej

Organizm człowieka i narządy zmysłów

Odsłon: 10614 Ocen: 14  (36 %)

test Test dotyczy narządów zmysłów organizmu człowieka. Test składa się z 15 pytań, różnego typu.

Więcej

Powłoka ziemska i klimat

Odsłon: 12299 Ocen: 13  (15 %)

test Geografia to nauka o Ziemi. Test dotyczy zagadnień klimatu, pogody, powłoki ziemskiej, jej składników (np. atmosfera, litosfera, pedosfera, biosfera). Przygotuj się na sprawdzian z geografii. Test składa się z 15 pytań.

Więcej

Epoka Średniowiecze, cechy charakterystyka

Odsłon: 15326 Ocen: 18  (50 %)

test Sprawdź co wiesz o tej Epoce. Czym charakteryzowało się Średniowiecze. Jakie gatunki literatury średniowiecznej wyróżniamy. Powtórz najważniejsze wiadomości, przygotuj się do sprawdzianu. Test składa się z 15 pytań.

Więcej

Polska w dobie Średniowiecza

Odsłon: 13766 Ocen: 31  (71 %)

test Kiedy narodziło się państwo polskie? Od jakiego plemienia wzięła się nazwa Polska? W którym roku Polska przyjęła chrzest? W którym roku odbył się zjazd gnieźnieński? Sprawdź swoją wiedzę. Test zawiera 15 pytań.

Więcej

Solidarność - daty ludzie wydarzenia

Odsłon: 13571 Ocen: 20  (60 %)

test Solidarność to niezależny związek zawodowy. W swoich początkach była głównym centrum oporu przeciwko komunistycznym władzom przyczyniając się walnie do przełomowych wydarzeń w Polsce i Europie. Test sprawdzian zawiera 17 pytań.

Więcej

Antyk, charakterystyka epoki starożytnej

Odsłon: 24541 Ocen: 42  (40 %)

test Test sprawdzający wiedzę na temat Antyku. Czym się charakteryzował? Jakie były główne myśli filozoficzne? Jakie znasz arcydzieła literatury antycznej? Którzy twórcy reprezentowali sztukę starożytną? Test składa się z 15 pytań.

Więcej

Ziemia we wszechświecie

Odsłon: 36453 Ocen: 109  (35 %)

test Test na temat Ziemi, ciał niebieskich, ruchu obiegowego i obrotowego Ziemi oraz ich następstw. Sprawdź swoją wiedzę o Planecie, na której żyjesz. Zapraszam do testu składającego się z 15 pytań.

Więcej

Renesans – cechy epoki, poglądy, dzieła

Odsłon: 22978 Ocen: 48  (31 %)

test Test sprawdzian na temat Renesansu, epoki wszechstronnych odkryć, nowych poglądów i ideałów. Poznaj charakterystyczne cechy epoki renesansowej. Przygotuj się do sprawdzianu. Rozwiąż test składający się z 15 pytań.

Więcej

Wiatry. Podział i rodzaje

Odsłon: 12742 Ocen: 12  (83 %)

test Test - sprawdzian z geografii na temat wiatru i jego rodzajów. Sprawdź czy pamiętasz jak powstają wiatry. Jak się dzielą? Powtórz najważniejsze wiadomości i przygotuj się na sprawdzian. Test zawiera 15 pytań.

Więcej

Polska na przełomie XV i XVI wieku.

Odsłon: 16262 Ocen: 22  (73 %)

test Test z historii (liceum, technikum) na temat Polski w XV i XVI wieku od Unii w Horodle (1413 r.) do Unii Lubelskiej z 1569 roku. Powtórz najważniejsze wydarzenia dla Polski z tego okresu i przgotuj się na sprawdzian. Test zawiera 16 pytań.

Więcej

Rzeczpospolita za pierwszych królów elekcyjnych

Odsłon: 13924 Ocen: 30  (70 %)

test Test - sprawdzian z historii (liceum, technikum) na temat sytuacji w Polsce za pierwszych królów elekcyjnych. Powtórz najważniejsze wiadomości i przygotuj się na sprawdzian. Test zawiera 15 pytań.

Więcej

Barok charakterystyka epoki

Odsłon: 13805 Ocen: 20  (40 %)

test Test - sprawdzian z języka polskiego na temat epoki barokowej w Polsce i Europie, na przykładzie wybranych utworów literackich. Powtórz najważniejsze wiadomości i przygotuj się na sprawdzian. Test zawiera 16 pytań.

Więcej

Oświecenie – charakterystyka epoki

Odsłon: 26147 Ocen: 106  (21 %)

test Test sprawdzian na temat epoki Oświecenia, wieku rozumu, powrotu do ideałów klasycznych. Poznaj charakterystyczne cechy epoki Oświecenia. Przygotuj się do sprawdzianu z języka polskiego. Rozwiąż test składający się z 16 pytań.

Więcej

Romantyzm – charakterystyka epoki

Odsłon: 12254 Ocen: 12  (100 %)

test Test - sprawdzian z epoki Romantyzmu, okresu przeciwstawiającego się klasycyzmowi i racjonalizmowi. Powtórz najważniejsze wiadomości i przygotuj się na sprawdzian z języka polskiego. Test zawiera 16 pytań.

Więcej

Współrzędne geograficzne Ziemi

Odsłon: 59824 Ocen: 327  (50 %)

test Test - sprawdzian z geografii na temat współrzędnych geograficznych Ziemi. Powtórz najważniejsze wiadomości i przygotuj się do sprawdzianu. Test zawiera 16 pytań różnego typu.

Więcej

Obraz Ziemi na mapie

Odsłon: 37735 Ocen: 163  (44 %)

test Test - sprawdzian z geografii na temat obrazu Ziemi na mapie. W jaki sposób można przedstawić Ziemię na mapie? Powtórz najważniejsze wiadomości i kluczowe pojęcia. Przygotuj się na sprawdzian. Test składa się z 16 pytań.

Więcej

Pozytywizm – charakterystyka epoki

Odsłon: 48034 Ocen: 142  (50 %)

test Test sprawdzający wiedzę na temat epoki Pozytywizmu. Jakie były główne myśli filozoficzne? Jakie znasz utwory literackie reprezentujące tę epokę? Rozwiąż test i przygotuj się na sprawdzian z języka polskiego. Test składa się z 16 pytań.

Więcej

Ustrój i kultura starożytnej Sparty

Odsłon: 9468 Ocen: 40  (0 %)

test Test ze znajomości ustroju, systemu rządów, kultury starożytnej Sparty. Powtórz wiadomości i sprawdź jak dużo wiesz na ten temat. Test zawiera 14 pytań.

Więcej

Ustrój starożytnych Aten

Odsłon: 9229 Ocen: 4  (50 %)

test Test na temat ustroju politycznego w starożytnych Atenach. Zobacz jak rozwijała się demokracja. Dowiedz się kto został pierwszym tyranem. Sprawdź swoją wiedzę o systemu rządów. Test zawiera 15 pytań.

Więcej

Grecja - kultura, nauka, religia

Odsłon: 14783 Ocen: 19  (47 %)

test Antyczna Grecja. Świątynie, filozofia, igrzyska olimpijskie, architektura. Jak dużo wiesz na ich temat? Wejdź na nasz test i sprawdź! Test zawiera 15 pytań.

Więcej

Ustrój Państwa Rzymskiego

Odsłon: 11268 Ocen: 26  (62 %)

test Test na temat ustroju, systemu rządów Państwa Rzymskiego. Sprawdź czy wiesz kto wprowadził pryncypat, kiedy była wojna domowa. Wykonaj nasz test, a dowiesz się czy wiesz już wszystko! Test zawiera 14 pytań.

Więcej

”Lalka” Bolesława Prusa

Odsłon: 37378 Ocen: 105  (62 %)

test Test - sprawdzian weryfikujący Twoją wiedzę na temat lektury pozytywizmu „Lalka” Bolesława Prusa. Test zawiera 14 najważniejszych pytań z lektury. Rozwiąż test i przygotuj się na sprawdzian z języka polskiego.

Więcej

Twórczość Jana Andrzeja Morsztyna, utwory: „Do trupa”, „Niestatek”, „Do Panny”

Odsłon: 8406 Ocen: 0 

test Test sprawdzający wiedzę z twórczości Morsztyna. Istotne fakty z życia autora, główne kierunki kształtujące jego twórczość.Budowa i treści trzech obowiązujących w klasach liceum/ technikum dzieł: „Do trupa”, „Niestatek”, „Do panny”.

Więcej

Test: Lektura- „Boska Komedia” Dante Alighieri

Odsłon: 22589 Ocen: 74  (49 %)

test Test oceniający poziom zaznajomienia się z lekturą szkolną (liceum) pt: „Boska Komedia”. Dzięki niemu będziesz wstanie sprawdzić zakres posiadanych przez Ciebie informacji.

Więcej

Test z lektury "Potop" Henryka Sienkiewicza

Odsłon: 53641 Ocen: 171  (61 %)

test Test, który zweryfikuje Twoją wiedzę na temat lektury "Potop" Henryka Sienkiewicza. Sprawdź czy umiesz już wszystko na zbliżający się sprawdzian z języka polskiego. Test zawiera 16 pytań dotyczących lektury.

Więcej

Test z lektury "Dziady" cz. III Adama Mickiewicza

Odsłon: 70134 Ocen: 199  (42 %)

test Sprawdź czy jesteś przygotowany na najbliższy sprawdzian z języka polskiego. Rozwiąż test z lektury "Dziady" cz. III Adama Mickiewicza i miej pewność, że ściąga nie jest Ci potrzebna.

Więcej

"Pan Tadeusz" Adam Mickiewicz, test z lektury

Odsłon: 31445 Ocen: 63  (35 %)

test Test, który zweryfikuje Twoją wiedzę na temat lektury "Pan Tadeusz" Adama Mickiewicza. Sprawdź czy umiesz już wszystko na zbliżający sie sprawdzian z języka polskiego. Test zawiera 15 pytań dotyczących lektury.

Więcej

"Lalka" Bolesław Prus - test z lektury

Odsłon: 53602 Ocen: 134  (46 %)

test Sprawdź czy jesteś przygotowany na najbliższy sprawdzian z języka polskiego. Rozwiąż test z lektury „Lalka” Bolesława Prusa i miej pewność, że ściąga nie jest Ci potrzebna.

Więcej

„Quo Vadis” H. Sienkiewicza

Odsłon: 44248 Ocen: 158  (31 %)

test Test sprawdzający Twoją wiedzę dotyczącą lektury obowiązkowej na maturze „Quo Vadis” Sienkiewicza. Sprawdzian zawiera 15 pytań, które zweryfikują wiedzę z tego utworu. Rozwiąż test i przygotuj się na sprawdzian z j. polskiego.

Więcej

„Przedwiośnie” Stefan Żeromski- test z lektury

Odsłon: 72167 Ocen: 209  (46 %)

test Test, który zweryfikuje Twoją wiedzę na temat lektury „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego. Sprawdź czy umiesz już wszystko na zbliżający się sprawdzian z języka polskiego. Test zawiera 16 pytań dotyczących lektury.

Więcej

Test z lektury „Zdążyć przed Panem Bogiem” Hanny Krall

Odsłon: 46065 Ocen: 112  (50 %)

test Sprawdź czy jesteś przygotowany na najbliższy sprawdzian z języka polskiego. Rozwiąż test z lektury „Zdążyć przed Panem Bogiem” Hanny Krall i miej pewność, że ściąga nie jest Ci potrzebna. Test zawiera 14 pytań.

Więcej

Organizacje międzynarodowe- test ze znajomości dat

Odsłon: 15083 Ocen: 13  (62 %)

test Sprawdź czy jesteś przygotowany na najbliższy sprawdzian z wiedzy o społeczeństwie (WOS). Rozwiąż test z organizacji międzynarodowych i miej pewność, że ściąga nie jest Ci potrzebna. Test zawiera 15 pytań.

Więcej

Integracja Europejska – rozwój UE- test

Odsłon: 16411 Ocen: 26  (23 %)

test Test, który zweryfikuje Twoją wiedzę na temat integracji europejskiej (Unii Europejskiej). Sprawdź czy umiesz już wszystko na zbliżający się sprawdzian z wiedzy o społeczeństwie (WOS). Test zawiera 15 pytań dotyczących Unii Europejskiej.

Więcej

Samorząd terytorialny- test

Odsłon: 27158 Ocen: 71  (46 %)

test Przygotuj się do sprawdzianu z wiedzy o społeczeństwie (WOS). Rozwiąż test na temat samorządu terytorialnego upewnij się, że jesteś bardzo dobrze przygotowany do sprawdzianu z wiedzy o społeczeństwie (WOS) pt. samorząd terytorialny.

Więcej

Test z systemów politycznych i ustrojów państw Europy

Odsłon: 21299 Ocen: 43  (47 %)

test Test, który zweryfikuje Twoją wiedzę na temat systemów politycznych. Sprawdź czy umiesz już wszystko na zbliżający się sprawdzian z wiedzy o społeczeństwie (WOS). Test zawiera 15 pytań dotyczących tematu Systemy polityczne w Europie.

Więcej

Fizyka - właściwości i natura światła, test

Odsłon: 14780 Ocen: 10  (60 %)

test Czy znasz odpowiedzi na pytania o naturę i właściwości światła? Ten test pomoże Ci w przygotowaniach do fizyki z zakresu światła i to nie tylko tego widzialnego.

Więcej

Test ze społeczeństwa

Odsłon: 16842 Ocen: 19  (53 %)

test Sprawdź czy jesteś przygotowany na najbliższy sprawdzian z wiedzy o społeczeństwie (WOS). Rozwiąż test z tematu „Społeczeństwo” i miej pewność, że ściąga nie jest Ci potrzebna. Test zawiera 15 pytań.

Więcej

Lektura „Opowieść wigilijna” Karol Dickens

Odsłon: 91251 Ocen: 316  (53 %)

test Rozwiąż test i przygotuj się na sprawdzian z języka polskiego (podstawówka). Powtórz wiadomości z lektury i przekonaj się czy wiesz już wszystko o „Opowieści Wigilijnej” Karola Dickensa. Test składa się z 15 pytań.

Więcej

Test ze znajomości ustroju Rzeczpospolitej Polskiej

Odsłon: 49689 Ocen: 144  (52 %)

test Test, który zweryfikuje Twoją wiedzę na temat „Ustrój Rzeczpospolitej Polskiej i organy rządzące”. Sprawdź czy umiesz już wszystko na zbliżający się sprawdzian z wiedzy o społeczeństwie (WOS). Test zawiera 15 pytań dotyczących tematu.

Więcej

Test, twórczość Mickiewicza

Odsłon: 30395 Ocen: 90  (38 %)

test Powtórz najważniejsze wiadomości i przygotuj się na sprawdzian z języka polskiego (liceum, technikum, gimnazjum) z życia i twórczości Adama Mickiewicza. Rozwiąż test składający się z 17 pytań. Sprawdź swoją wiedzę.

Więcej

Juliusz Słowacki, życie i twórczość

Odsłon: 16225 Ocen: 37  (38 %)

test Test sprawdzający Twoją znajomość życia i twórczości Juliusza Słowackiego (gimnazjum, liceum, technikum). Powtórz najważniejsze informacje i przygotuj się do sprawdzianu z języka polskiego. Rozwiąż test składający się z 16 pytań.

Więcej

«
Proszę czekać
Zapamiętaj mnie