Charakterystyka Fileasa Fogga, J. Verne, wypracowanie

Odsłon: 17 Ocen: 0 

test Wypracowanie stanowi charakterystykę głównego bohatera książki Juliusza Verne „W 80 dni dookoła świata”, Fileasa Fogga. Główny bohater to tajemniczy angielski dżentelmen, mężczyzna urodziwy i wytworny, godnie reprezentujący wyborowe towarzystwo angielskie. .Był człowiekiem bogatym. „Nie był rozrzutny, ale nie był tez skąpy”. Chętnie, ale raczej anonimowo brał udział w różnych akcjach dobroczynnych. Pewnego dnia zakłada się z innymi członkami klubu „Reforma”, że w 80 dni objedzie dookoła kulę ziemską. Stawką w zakładzie jest 20 tysięcy funtów. Wypracowanie zawiera 471 wyrazów.

Wyświetl

Charakterystyka Jana Obieżyświata, J. Verne – wypracowanie

Odsłon: 23 Ocen: 9  (22 %)

test Wypracowanie z języka polskiego jest charakterystyką Jana Obieżyświata, jednego z głównych bohaterów książki J. Verne, pt.: „W 80 dni dookoła świata”. Jan Obieżyświat to dobry, inteligent i odważny człowiek. Swoją odwagą wykazał się wiele razy, na przykład, gdy bez chwili namysłu zaryzykował własnym życiem, by uratować panią Audę, wynosząc ja z płomieni lub wchodząc na dach rozpędzonej lokomotywy i odczepiając ją od wagonów, gdy pociąg został napadnięty przez Indian. Był niezwykle dzielnym i bohaterskim człowiekiem. Wypracowanie zawiera 424 wyrazy.

Wyświetl

Charakterystyka Audy, J. Verne „W 80 dni dookoła świata”

Odsłon: 54 Ocen: 12  (75 %)

test Poniższe wypracowanie z języka polskiego stanowi charakterystykę Audy, jednej z głównych bohaterek powieści J. Verne, zatytułowanej „W 80 dni dookoła świata”. Auda to cicha, wrażliwa i niezwykle nieśmiała młoda kobieta, która zostaje uratowana przez Jana Obieżyświata i Fileasa Fogga z okrutnej śmierci w płomieniach. Według starego zwyczaju miała spłonąć żywcem wraz ze zwłokami swojego zmarłego męża, radży Bundelkundu. Wypracowanie zawiera 312 wyrazów.

Wyświetl

«
Proszę czekać
Zapamiętaj mnie