Interpretacja wiersza „Epilog” Charlesa Baudelaira

Odsłon: 89 Ocen: 0 

test Charles Baudelaire to twórca epoki romantyzmu, który zauważony został dopiero w modernizmie. W swych utworach dość skandali stycznie i otwarcie mówi o rozkoszach doczesnego świata. Uderza w romantyków, którzy całkiem inaczej wyobrażali sobie piękno. Wypracowanie zawiera 418 słów.

Wyświetl

Interpretacja wiersza "Czarna wiosna" Antoniego Słonimskiego

Odsłon: 471 Ocen: 9  (33 %)

test Antoni Słonimski to twórca futurystyczny, jeden z założycieli grupy poetyckiej Skamander oraz kabaretu „Pod Pikadorem”. Troszczył się o ojczyznę i w 1919 roku napisał wiersz „Czarna wiosna”, w którym namawia do zmiany poglądów i utrzymania niepodległości Polski. Wypracowanie zawiera 722 słowa.

Wyświetl

Interpretacja wiersza "Lektury" Czesława Miłosza.

Odsłon: 181 Ocen: 13  (62 %)

test Czesław Miłosz w utworze „Lektury” odnosi się do tematyki biblijnej, jako do podstaw kultury i tradycji. Świat trwa nadal, a jeśli będziemy postępować według zasad zapisanych w Biblii to XXI wiek prawie wcale nie będzie różnił się od świata za czasów pierwszych ludzi. Wypracowanie zawiera 444 słowa.

Wyświetl

Wiersz "O książce" Czesława Miłosza- nurt katastroficzny

Odsłon: 282 Ocen: 25  (28 %)

test Czesław Miłosz to poeta dwudziestolecia międzywojennego. Przeżył on wojnę i za swoja twórczość dopiero w 1981 dostał on Nagrodę Nobla. Wiersz „O książce” ukazuje czasy, które wyryły się w pamięci autora. Jest to brutalny obraz wojny i zagłady. Miłosz zdaje sobie sprawę, że to, co pisze może pozostać tajemnicą, może dalej znajdować się w szufladzie lub zniknąć, po prostu zginać jak wiele rzeczy i ludzi, których pochłonęła II Wojna Światowa. Wypracowanie zawiera 853 słowa.

Wyświetl

«
Proszę czekać
Zapamiętaj mnie