ktotopotrafi.pl Wypracowania i lektury

"Lalka" Bolesław Prus - test z lektury

test Sprawdź czy jesteś przygotowany na najbliższy sprawdzian z języka polskiego. Rozwiąż test z lektury „Lalka” Bolesława Prusa i miej pewność, że ściąga nie jest Ci potrzebna.
50
57
Loader Ładuję treść

„Lalka” powstała w najsilniejszym okresie rozwoju pozytywizmu. Bolesław Prus był bowiem zawiedziony niektórymi ideałami pozytywizmu i sam wypracował swoje zasady w powieści. Bogato opisane życie ziemiaństwa, arystokracji oraz biedoty jest z pewnościa atutem powieści. „Lalka” jako powieść realistyczna ukazuje wielkie prawdopodobieństwo życiowe sytuacji, opiera się na weryzmie, obiektywizmie oraz technice mimetycznej. Przedstawia portrety trzech idealistów, jakimi byli Stanisław Wokulski, Ignacy Rzecki i Julian Ochocki.  Maluje obraz młodej arystokratki- Izabeli Łęckiej.Sprawdź czy wiesz: Kto chciał wynaleźć samolot? Kto zgubił 400 rubli? Kto opowiadał o dziewczynie na dnie rzeki? Kto znał dobrze stryja Wokulskiego? Gdzie po raz pierwszy spotkali się Izabela i Wokulski? Kto uczył Wokulskiego angielskiego?

Test na temat lektury szkolnej „Lalka” Bolesława Prusa. Przygotuj się na sprawdzian z języka polskiego. Rozwiąż test, składający się z 15 pytań i zweryfikuj swoją wiedzę na temat „Lalki” .


Test - hit tygodnia
Reklama.
Najnowszy test.
Najnowszy test
Krótki test sprawdzający wiedzę na temat słowników w języku Python. Wszystkie pytania dotyczą Pythona w wersji 3. Więcej

«
Proszę czekać
Zapamiętaj mnie