ktotopotrafi.pl Wypracowania i lektury

Psychotest na poziom stresu

test Rozwiązując poniższy test dowiesz się jak wysoki jest poziom odczuwanego przez Ciebie stresu, czy jest on chwilowy czy też długotrwały. Sprawdź, czy aby jego negatywne skutki nie odbiły się trwale na Twym zdrowiu.
38
23
Proszę czekać ładuję komentarze...
2010-12-10 22:03:57 anina
Wychodzi na to, że jestem straszny nerwus, na szczęście na razie nic mi nie dolega. A kiedyś pewnie wrzody 

Kliknij tutaj aby wyświetlić wszystkie komantarze

Loader Ładuję treść

Czy w Twoim życiu często mają miejsce sytuacje narażające Cię na stres?

Czy znasz poziom odczuwanego przez siebie stresu?

Czy kiedykolwiek obawiałeś/aś się skutków przewlekłego stresu?

Z biologicznego punktu widzenia stres jest naturalną funkcją organizmu. Jako krótkotrwały epizod ma przede wszystkim mobilizować organizm do natychmiastowego działania. Stąd w momencie sytuacji stresogennej podwyższa się ciśnienie krwi, rośnie tętno a także wzrasta poziom cukru. Taki stan rzeczy umożliwia usprawnienie działania wszystkich zmysłów w bardzo krótkim czasie. Krótkotrwały stres można by więc śmiało nazwać naturalnym dopingiem ułatwiającym radzenie sobie w sytuacjach trudnych i nieznanych. Skąd więc pojęcie szkodliwego stresu? W tym miejscu warto przytoczyć klasyfikację Selyego. Wymienia on bowiem trzy główne fazy stresu, dzięki którym łatwo zrozumiemy jego pozytywne i negatywne aspekty.

Klasyfikacja Selyego:

Faza alarmowa, czyli początkowe odczucia niepokoju, dyskomfortu i napięcia. Nasz organizm zapoznaje się z bodźcem i natychmiast reaguje.

Faza przystosowania - w tym momencie zmobilizowany organizm bez większych wysiłków radzi sobie ze stresem, „oswaja go” i pozwala przetrwać. Jeśli jednak stan ten w odpowiednim momencie nie zostanie wyciszony organizm przejdzie do fazy trzeciej:

Faza wyczerpania - to właśnie ten stan nazywamy szkodliwym stresem, przedłużanie mobilizacji organizmu znacznie osłabia system odpornościowy. Skrajne wyczerpanie odbija się zarówno na sferze fizycznej jak i psychicznej i może prowadzić do szeregu zaburzeń psychosomatycznych, jak również zwiększonego ryzyka udarów, zawałów serca czy zachorowań na raka. W sferze psychicznej najczęstszymi następstwami są: nerwica, depresja, stany lękowe.

Nie ma znaczenia, jaki bodziec wywołuje stres, dla każdej osoby może on być odmienny, istotne są jedynie wywoływane przez niego skutki. Życie jest ogromnym wyzwaniem, stres w nim jest nieunikniony, ważne jednak by umieć sobie z nim poradzić i nie pozwolić by jego negatywne skutki miały trwały wpływ na Twoje życie. Rozwiązując poniższy test dowiesz się jak wysoki jest poziom odczuwanego przez Ciebie stresu, czy jest on chwilowy czy też długotrwały. Sprawdź, czy aby jego negatywne skutki nie odbiły się trwale na Twym zdrowiu. Zyskaj poradę co robić by zapobiec jego wszelkim negatywnym skutkom. Test ten jest co prawda przygotowany przez specjalistów, jednak ma on charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowi diagnozy w rozumieniu lekarskim czy psychologicznym. Test nie jest darmowy, po wysłaniu sms premium (2zł, 2.44 brutto) otrzymasz wynik testu wraz z jego interpretacją.


Test - hit tygodnia
Reklama.
Najnowszy test.
Najnowszy test
Krótki test sprawdzający wiedzę na temat słowników w języku Python. Wszystkie pytania dotyczą Pythona w wersji 3. Więcej

«
Proszę czekać
Zapamiętaj mnie