ktotopotrafi.pl Wypracowania i lektury

Uzależnienie od komputera, Internetu, gier - test psychologiczny

test Rozwiązując poniższy test sprawdzisz czy jesteś w grupie ryzyka uzależnieniem, a także dowiesz się jak skutecznie go uniknąć. Nie lekceważ wagi tematu i sprawdź, może już jesteś uzależniony od komputera, Internetu, lub gier!
72
48
Proszę czekać ładuję komentarze...
2010-12-10 22:01:37 anina
Z testu mi wyszło, że powinienem zacząć się martwić, ale co tam jakiś nałóg trzeba mięć

Kliknij tutaj aby wyświetlić wszystkie komantarze

Loader Ładuję treść

Czy zastanawiałeś/ aś się czy grozi Ci uzależnienie od komputera / Internetu? Czy wiesz czym ono może skutkować? Rozwiąż test psychologiczny na uzależnienie od komputera / Internetu. Sprawdź dzięki temu psychotestowi czy masz powody do obaw, zyskaj informacje co zrobić by zmniejszyć ryzyko uzależnienia.

W obecnych czasach nikt już nawet nie wyobraża sobie życia bez komputerów i Internetu. Wniosły one do naszego życia nieograniczone możliwości dostępu do informacji, szybkiego przekazu danych, gier i rozrywki, a nawet nawiązywania nowych znajomości. O ile z możliwości tych płynie szereg korzyści, zapomina się jak ogromnym jednocześnie jest zagrożeniem. Ten kolorowy świat celowo ma za zadanie zachęcać nas do przebywania w nim. Ilość bodźców, kolorów i informacji potrafi zaaferować, oszołomić a nawet wywołać wstrząs. Atrakcyjność serwisów jest tak zachęcająca, że coraz więcej osób nie potrafi jej się oprzeć. Niestety uzależnienie od komputera, Internetu czy gier nadchodzi niezauważalnie, a gdy jest już widoczne często konieczna jest właściwa terapia, a nawet leczenie farmakologiczne. Świat za monitorem komputera wydaje się być atrakcyjniejszym i łatwiej dostępny. Nawet „spotkania” z innymi ludźmi są przyjemniejsze i bardziej otwarte. Dlaczego? Z punktu widzenia psychologa, znajomości tego typu nie narażają nas na kontakt bezpośredni stąd dowolnie możemy kształtować otaczająca nas rzeczywistość. Stajemy się w momencie innymi osobami i nikt nie jest w stanie bez naszej zgody poznać prawdy. Kontakty te są częściową projekcją naszych marzeń i potrzeb, jeśli zaczną dominować na kontaktem bezpośrednim mogą trwale zaburzyć osobowość.

Uzależnienie od Internetu określa się anglojęzycznym terminem IAD – Internet Addiction Disorder.. Jak każde uzależnienie prowadzi do szeregu zaburzeń fizycznych jak i psychicznych, wpływając także na otoczenie osoby uzależnionej. Do najczęstszych skutków uzależnienia od komputera czy Internetu zalicza się zanik więzi rodzinnych, zawężenie lub utrata grona znajomych, osłabienie i zaburzenia osobowości, depresja, agresja i autoagresja, zaniedbanie a w końcu utrata pracy/ szkoły, zwyrodnienia kręgosłupa, uszkodzenia więzadeł i naczyń krwionośnych nadgarstków, uszkodzenie wzroku. Opłata za test to 2 zł (2.44 brutto). Test został opracowany na zlecenie serwisu testyopinie.pl i stanowi właśnośc tego serwisu. Tym samym odsprzedaż lub publikowanie go w Internecie jest kradzieżą i będzie zgłaszane odpowiednim organom.


Test - hit tygodnia
Reklama.
Najnowszy test.
Najnowszy test
Krótki test sprawdzający wiedzę na temat słowników w języku Python. Wszystkie pytania dotyczą Pythona w wersji 3. Więcej

«
Proszę czekać
Zapamiętaj mnie