ktotopotrafi.pl Wypracowania i lektury

Jan Paweł II, test

test Test ze znajomości życia Papieża Jana Pawła II, Papieża Polaka. Ojciec Święty był i jest autorytetem dla milionów ludzi na całym świecie. Kochany i uwielbiany, troszczył się o swoich wiernych. Rozwiąż test, który składa się z 16 pytań.
60
34
Loader Ładuję treść

Test ze znajomości życia Papieża Jana Pawła II, naszego rodaka – Papieża Polaka. Ojciec Święty był i jest autorytetem dla milionów ludzi na całym świecie. Kochany i uwielbiany, troszczył się o swoich wiernych. Oddany swej posłudze bez reszty. Odbywał setki pielgrzymek po całym świecie, znał wiele języków. Działalność Jana Pawła II odznaczała się troską o czytelność nauki i świadectwa Kościoła we współczesnym świecie. Jego pontyfikat charakteryzuje otwarcie na dialog ze światem: liczne pielgrzymki, mediacje w sporach międzynarodowych, apele o pokój – orędzia na świat. Jan Paweł II dokonał również reformy prawa kanonicznego, wprowadził nowy Katechizm Kościoła katolickiego – pierwszy od soboru trydenckiego. Za jego pontyfikatu nastąpiła reorganizacja Kurii Rzymskiej oraz liczne kanonizacje i beatyfikacje. Dwukrotnie ranny w nieudanych zamachach na jego życie. Zmarł w 2005 roku.

Rozwiąż test, który składa się z 16 pytań i sprawdź swoją wiedzę.


Test - hit tygodnia
Reklama.
Najnowszy test.
Najnowszy test
Krótki test sprawdzający wiedzę na temat słowników w języku Python. Wszystkie pytania dotyczą Pythona w wersji 3. Więcej

«
Proszę czekać
Zapamiętaj mnie