ktotopotrafi.pl Wypracowania i lektury

Lektura „Chłopcy z Placu Broni” F. Molnar, test

test Test sprawdzający Twoją znajomość lektury „Chłopcy z Placu Broni” F. Molnara (szkoła podstawowa). Powtórz najważniejsze informacje i przygotuj się do sprawdzianu z języka polskiego. Rozwiąż test składający się z 16 pytań.
Loader Ładuję treść

Test sprawdzający Twoją znajomość lektury „Chłopcy z Placu Broni” F. Molnara (szkoła podstawowa). Powtórz najważniejsze informacje i przygotuj się do sprawdzianu z języka polskiego. Rozwiąż test składający się z 16 pytań.

Bohaterami powieści są młodzi chłopcy, którzy dzielą się na dwie wrogie grupy. Walczą oni o dostęp i przejęcie Placu Broni, jedynego i ulubionego miejsca zabaw. Chłopcy z Placu Broni z wielkim oddaniem i poświęceniem walczą o to miejsce, które jest dla nich niczym mała ojczyzna, której oddają się bezgranicznie. Postępują jak żołnierze, są honorowi, waleczni, oddani sprawie. Traktują sprawę bardzo poważnie, mały Nemeczek ginie w przekonaniu, że oddał życie za swą ojczyznę.

Przykładowe pytania z testu:

Ferenc Molnar był?

W jakim mieście rozgrywają się wydarzenia powieści Molnara?

Głównym bohaterem powieści jest:

Kim był Erno Nemeczek w grupie chłopców z Placu Broni?

Kto był przywódcą chłopców z Placu broni?

Co ukradł Feri chłopcom z Placu Broni?


Test - hit tygodnia
Reklama.
Najnowszy test.
Najnowszy test
Krótki test sprawdzający wiedzę na temat słowników w języku Python. Wszystkie pytania dotyczą Pythona w wersji 3. Więcej

«
Proszę czekać
Zapamiętaj mnie