ktotopotrafi.pl Wypracowania i lektury

Lektura „Akademia Pana Kleksa” J. Brzechwa, test

test Test sprawdzający Twoją znajomość lektury „Akademia Pana Kleksa” J. Brzechwy (podstawówka). Powtórz najważniejsze informacje i przygotuj się do sprawdzianu z języka polskiego. Rozwiąż test składający się z 17 pytań.
Loader Ładuję treść

Test sprawdzający Twoją znajomość lektury „Akademia Pana Kleksa” J. Brzechwy (podstawówka). Powtórz najważniejsze informacje i przygotuj się do sprawdzianu z języka polskiego.

Jan Brzechwa urodził się 15 sierpnia 1900 roku w Żmerynce na Podolu. Pisał utwory liryczne i teksty kabaretowe. Jednak prawdziwą popularność zyskał pisząc utwory i wiersze dla dzieci. Pierwszy tom wiersz dla dzieci nosił tytuł „Tańcowała igła z nitką”, a kolejny tom to: „Kaczka dziwaczka”. W latach wojny pracował m. innymi nad „Akademią Pana Kleksa”. Jan Brzechwa zmarł 2 lipca 1966 roku w Warszawie.

Przykładowe pytania zawarte w teście:

Jak miał na imię Pan Kleks?

Na jakiej ulicy znajdowała się akademia Pana Kleksa?

Którzy chłopcy mogli się uczyć w Akademii Pana Kleksa?

Kto dostarczał świeże piegi Panu Ambrożemu?

Jak miał na imię Niezgódka?

Dzięki czemu Mateusz mógł się zamieniać w różne istoty?

Co zgubił Pan Kleks w szpitalu chorych sprzętów?


Test - hit tygodnia
Reklama.
Najnowszy test.
Najnowszy test
Krótki test sprawdzający wiedzę na temat słowników w języku Python. Wszystkie pytania dotyczą Pythona w wersji 3. Więcej
    autorka tej publikacji anastasia holdren jako jedna z niewielu na świecie posiada certyfikat authorized adwords seminar leader dlatego możesz być
    prawolingo.pl

«
Proszę czekać
Zapamiętaj mnie