ktotopotrafi.pl Wypracowania i lektury

Lektura „Janko Muzykant” H. Sienkiewicz, test

test Test sprawdzający Twoją znajomość lektury „Janko Muzykant” H. Sienkiewicza (podstawówka, gimnazjum). Powtórz najważniejsze informacje i przygotuj się do sprawdzianu z języka polskiego. Rozwiąż test składający się z 14 pytań.
Loader Ładuję treść

Test sprawdzający Twoją znajomość lektury „Janko Muzykant” H. Sienkiewicza (podstawówka, gimnazjum). Powtórz najważniejsze informacje i przygotuj się do sprawdzianu z języka polskiego.

„Janko Muzykant” to opowieść o ubogim chłopcu, który jest niezrozumiany przez swoją matkę i mieszkańców wsi, za swoje zamiłowanie do muzyki. Janko był niezwykle wrażliwy na muzykę, słyszał ją wszędzie: w lesie, na podwórku, w karczmie. Wszystko mu w duszy grało, nawet wiejskie odgłosy. Mieszkańcy uważali go za dziwaka i powtarzali matce, że nic z chłopca dobrego nie wyrośnie. Matka poprzez bicie, próbowała wybić mu z głowy „głupoty”, ale nawet po ciężkim tłuczeniu chłopiec nie potrafił zrezygnować z muzyki. Ona była jego życiem.

Przykładowe pytania zawarte w teście:

Akcja utwory rozgrywa się w

W jakiej rodzinie urodził się Janko?

Jakim chłopcem był Janko?

Dlaczego matka często biła Janka?

Gdzie najczęściej Janko chodził posłuchać muzyki?

O jakim instrumencie marzył Janko?


Test - hit tygodnia
Reklama.
Najnowszy test.
Najnowszy test
Krótki test sprawdzający wiedzę na temat słowników w języku Python. Wszystkie pytania dotyczą Pythona w wersji 3. Więcej

«
Proszę czekać
Zapamiętaj mnie